Opel Vectra 1,6 Ustalenie diagnozy awarii samochodu

Opel Vectra 1,6 Ustalenie diagnozy awarii samochodu

17 Lis 2009, 23:02

Witam,
z rozmowy z moim mechanikiem wynika że mój samochód prawdopodobnie ma popsutą tzw. głowicę. Czy wie ktoś może, co to jest i jak wygląda. Fajnie by było zobaczyć ten element na fotce.
Nikifor
Nowicjusz

Miejscowość: stąd

Re: Opel Vectra 1,6 Ustalenie diagnozy awarii samochodu

17 Lis 2009, 23:14

Nikifor napisał(a):Witam,
z rozmowy z moim mechanikiem wynika że mój samochód prawdopodobnie ma popsutą tzw. głowicę. Czy wie ktoś może, co to jest i jak wygląda. Fajnie by było zobaczyć ten element na fotce.
spowodowane jest w 50% głupotą użytkowników, niestety taka prawda, nie patrzeniem na wskaźniki, nie pilnowaniem stanu płynu chłodniczego, ogólnie silniki Opla 16v mają tendencję do podskakiwania głowicy (najczęstsza usterka silnika) częściej jest to wydmuchana uszczelka a nie pęknięta głowica ale to też się zdarza.
objawy wczesne- znika olej albo płyn chłodniczy samochód kopci na siwo,
objawy późne- brak mocy woda w oleju olej w płynie chłodniczym

to jst ta części pomiędzy deklem zaworów a blokiem silnika :mrgreen: a wygląda tak
[link wygasł]
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa Mazda6 - produkcja w fabryce w Hofu Nowa Mazda6 - produkcja w fabryce w Hofu
    Mazda Motor Corporation oficjalnie uruchomiła produkcję najnowszej Mazdy6. Uroczystość odbyła się w Zakładzie nr 2 w Hofu, w prefekturze Yamaguchi. W uroczystości wzięło udział około 500 osób, w tym Prezes Zarządu ...
    Mazda CX-5 - zwiększenie produkcji Mazda CX-5 - zwiększenie produkcji
    Mazda Motor Corporation poinformowała o planach zwiększenia produkcji Mazdy CX -5 z 200 000 do 240 000 egzemplarzy rocznie, dzięki uruchomieniu linii produkcyjnej tego modelu także w Zakładzie Ujina nr 1, obok Zakładu Ujina ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Men's Day 2010
      100 2559
      Rolls-Royce Phantom II, lata produkcji 1929-1936, silnik
      Renault Duster Tech Road II, biały, 2015