Nierówno pracuje, gaśnie, trzęsie

19 Cze 2012, 16:26

Witam,
mam taki problem mianowicie zdarzyło mi się to już 3 razy (dwa razy po myciu auta)
Pierwszy raz: wracam z myjni jadę stałą prędkością koło 60km/h nagle auto zaczyna szarpać to ja od razu wciskam sprzęgło i widze jak obroty spadają do koło 500 i autem zaczyna trząść tak jak by pracował na 3 cylindry (ale no tego nie jestem pewny) zjechałęm od razu na bok. Gasze silnik zaglądam pod maskę wszystko wygląda ok. Odpalam to samo, gaszę odpalam znowu i działa normalnie. Zaznaczyć warto iż nie zaświecił się check ani w komputerze nie było zapisanych błędów...

Drugi: jadę, dojeżdżam do skrzyżowania(na biegu) i nagle podczas jazdy auto zgasło, przeturlałem się przez skrzyżowanie próbuję odpalić tocząc się, ale silnik odpala na około 500obrotów po czym gaśnie, za 2 razem odpaliłem i przytrzymałem gaz to wtedy pracuje ok. Po puszczeniu gazu znowu trześnie i obroty 500. Za 3 razem normalnie odpalił.

Trzeci: znowu myjnia nie wyjechałem ze stanowiska jeszcze odpalam a tu obroty 500 trześnie znowu budą na wyższych obrotach wszystko ok. PRacuje bardzo ładnie. Znowu zero błędów. Przy odpalonym zacząłem szarpać/dociskać dolot i nagle zaczął pracować równo, ale nie wiem czy to nie zbieg okoliczności.

Auto to Vectra B 1.8 16v x18xe MA ktoś jakies pomysły od czego zacząć diagnozę?
ble
Nowicjusz
 
Posty: 46
Miejscowość: sc

19 Cze 2012, 23:10

Dziwne że nie pokazuje żadnego błędu, przy takich objawach.
http://www.vectra-unlimited.pl/jpg/porady/aldl_b.html
Wykręć świece i zobacz w jakim są stanie, czy nie są mocno okopcone.
Grześ101
Nowicjusz
 
Posty: 25
Prawo jazdy: 06 04 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Toyota FT-1 - koncepcyjne dwudrzwiowe coupe klasy GT
    Podobno Akio Toyoda, prezydent Toyoty i entuzjasta sportowych samochodów, po raz pierwszy zetknął się z FT-1, kiedy projektanci z amerykańskiego studia Toyoty Calty Design posadzili go do gry Gran Turismo. Toyoda był ...