Opel Vectra B 1.6 16V benzyna trudności z odpaleniem silnika

Opel Vectra B 1.6 16V benzyna trudności z odpaleniem silnika

15 Cze 2010, 13:48

Witam wszystkich.

Mam drobny problem z samochodem. Do momentu gdy samochód stoi w garażu i jest sucho to silnik można odpalić bez problemu. Jednego razu jadąc z dalekiej podróży w deszczu wstąpiłem na stację benzynową i wyłączyłem silnik po jakichś 10 minutach próbowałem go odpalić używając kluczyka i niestety się nie udało. Podejrzewam, że przyczyna to wilgoć. Udało się go odpalić na tzw. zapchnięcie bez żadnego problemu. Niestety po jakimś czasie musiałem w krzaczek i niefortunnie zgasiłem silnik na poboczu i oczywiście nie mogłem go odpalić. Co ciekawe po pół godzinie stania i zastanawiania się co dalej przekręciłem kluczyk i samochód odpalił. Domyślam się, że bezpośrednią przyczyną jest wilgoć. Czego nie wiem to na jaki element ona tak niekorzystnie działa i co z tym zrobić. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc i rady. :roll:
PawelRo
Nowicjusz

Miejscowość: Dania

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...
    Nowoczesny i pełen charakteru - Citroen SpaceTourer Nowoczesny i pełen charakteru - Citroen SpaceTourer
    Nowoczesny i pełen charakteru – taki jest nowy CITROËN SpaceTourer. Z nadwoziem dostępnym w trzech wariantach i różnymi konfiguracjami wnętrza doskonale wpisuje się w nowoczesny styl życia – dla rodziny, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti