Opel Vectra B 1.6 16V benzyna trudności z odpaleniem silnika

Opel Vectra B 1.6 16V benzyna trudności z odpaleniem silnika

15 Cze 2010, 12:48

Witam wszystkich.

Mam drobny problem z samochodem. Do momentu gdy samochód stoi w garażu i jest sucho to silnik można odpalić bez problemu. Jednego razu jadąc z dalekiej podróży w deszczu wstąpiłem na stację benzynową i wyłączyłem silnik po jakichś 10 minutach próbowałem go odpalić używając kluczyka i niestety się nie udało. Podejrzewam, że przyczyna to wilgoć. Udało się go odpalić na tzw. zapchnięcie bez żadnego problemu. Niestety po jakimś czasie musiałem w krzaczek i niefortunnie zgasiłem silnik na poboczu i oczywiście nie mogłem go odpalić. Co ciekawe po pół godzinie stania i zastanawiania się co dalej przekręciłem kluczyk i samochód odpalił. Domyślam się, że bezpośrednią przyczyną jest wilgoć. Czego nie wiem to na jaki element ona tak niekorzystnie działa i co z tym zrobić. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc i rady. :roll:
PawelRo
Nowicjusz

Miejscowość: Dania

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Honda Clarity - najlepszy zasięg bez silnika spalinowego Honda Clarity - najlepszy zasięg bez silnika spalinowego
    Według oficjalnych pomiarów dokonanych przez Agencję Ochrony Środowiska (EPA) w USA, Honda Clarity Fuel Cell oferuje zasięg 589 kilometrów oraz zużycie paliwa wodorowego na poziomie 28.9 km/l, co w przeliczeniu ...
    Jak jeździć po nawałnicy? Jak jeździć po nawałnicy?
    W lecie często nawiedzają nas intensywne burze, gwałtowne opady deszczu i nawałnice. Takie warunki atmosferyczne są bardzo niebezpieczne w szczególności dla kierowców. Pod wpływem silnego wiatru łamią się gałęzie, a intensywny ...

•  
    • Warto przeczytać
    • SsangYong Tivoli, tył
      Paweł Trela, Sławek Grausam, Driftingowych Mistrzostw Polski 2012
      Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Ręczne szycie zagłówków