Opel vectra b - akumulator

15 Lut 2009, 14:27

witam wszystkich serdecznie . jestem początkującym kierowcą - prawo jazdy i samochód od jakiegoś miesiąca :-) - i już chyba coś narozrabiałem. tydzień temu podczas mrozu -10 samochód nie był odpalany przez 3 dni i rozładował mi się akumulator. podczas wyciągania go z komory silnika nie zastosowałem się do zasady żeby najpierw odłączyć - a później + tylko zrobiłem to na odwrót . przy podłączaniu tak samo - po prostu o tym nie wiedziałem. od tego czasu mam problem z akumulatorem - rano jak próbuję odpalić samochód to przygasają lampki kontrolne i ledwo , ledwo odpala. podłączam aku do prostownika i po 1 godzinie pokazuje mi że akumulator jest naładowany . podłączam go znowu i to samo - ledwo odpala. czy możliwe jest że akumulator się ładuje do końca ale nie ma tej mocy rozruchowej i dlatego tak się męczy? dodam jeszcze że akumulator na pewno nie należy do najnowszych , ale jak kupiłem auto to odpalał bez problemów przy -18. czy można go jakoś przywrócić do akcji czy trzeba kupić nowy?
lkotor
Nowicjusz
 
Posty: 3

15 Lut 2009, 14:56

Podładuj akumulator na prostowniku i to jak najszybciej bo ci go trafi szlag!Natomiast jesli pytasz o kolejnosć podłaczania klem to sa jakies zasady kolejności tylko juz nie pamietam i najlepiej tak czynić jak radzą.Ja podłaczałem od lat jak chciałem i nic mi sie nie stało dlatego nie denerwuj sie,tylko podładuj akumulator bo juz nastepuje proces jago destrukcji! :shock: Jesli nie masz prostownika to kup jak najszybciej bo bez niego ani rusz,kupisz raz na całe zycie!Wydasz od 70-120 zł.Objawy w twoim samochodzie?To mały prąd rozruchowy,to jest normalne przy rozładowanym akumulatorze!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

15 Lut 2009, 18:46

Ikotor jesli akumulator podładujesz i okaze sie,że nie trzyma pradu to kup nowy,to jest najlepsze co możesz zrobić,akumulator gdy już siada to nic nie można z nim zrobić.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

15 Lut 2009, 19:42

tak też zrobię - wymienie akumulator - tylko się zastanawiam na jaki? ten co mam jest o mocy 12v 55ah 420a . z tego co mówiono mi w sklepach to muszę kupić taki który ma 12v 55ah a amperów jak najwięcej to wtedy będzie miał większą moc rozruchową czy jakoś tak :-) jaką firmę polecacie? wielu mówi że teraz to nie ma dużej różnicy w jakości ale za to cena może się znacznie różnić.
lkotor
Nowicjusz
 
Posty: 3

15 Lut 2009, 22:29

Ja tobie polecam Bosch Silver,mam go juz 5 lat ostrej eksploatacji,trzyma prad jak ch...a.Jest calkowicie bezobsugowy,nie ma nawet cel.taki calkowicie duzy prad rozruchowy tobie potrzebny nie jest,po co ci?Te akumulatory nadają się do samochodów pradozernych,podgrzewane fotele i td!Kupisz Vartę,Exide,Centrę.Wszystkie dobre!Możesz nawet kupic sobie takiego Vektera,bardzo dobry akumulator ale wody trzeba dolewac przynajmniej raz do roku.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

16 Lut 2009, 12:10

Na moje kolego to to,że podłączałeś akumulator mieszając w kolejności klem nie ma znaczenia.Na pewno ta czynnośc nie zniszczyła Twojego akumulatora...
Moim zdaniem twój akumulator zmarł...,bo pękła w nim wewnątrz któraś cela. Ta usterka jest nienaprawialna.Idą po nowy akumulator,nie zapomnij że musisz zdac ten stary! Jeśli go nie zdasz przy kupnie nowego,to zgodnie z ustawą o recyklingu,sklep doliczy ci dodatkową opłatę.
pozdro
ja polecam akumulatory marki CENTRA.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    VII Eliminacja Wojny Północ-Południe / relacja
    W ubiegłą sobotę odbyła się największa do tej pory eliminacja cyklu Wojna Północ-Południe. Areną zmagań zawodników było katowickie Summer Cars Party, które przez 6 lat swojego istnienia urosło do rangi ...
    Toyota ProAce - nowy samochód dostawczy
    Toyota ProAce będzie odpowiedzią koncernu na rosnące zapotrzebowanie rynku europejskiego na lekkie pojazdy użytkowe średnich rozmiarów. Nowy model będzie dostępny z możliwością wyboru dwóch długości i dwóch ...

18 Lut 2009, 20:59

lkotor napisał(a):tak też zrobię - wymienie akumulator - tylko się zastanawiam na jaki? ten co mam jest o mocy 12v 55ah 420a


Akumulator musi być dostosowany do pojemności silnika, więc trzeba zacząć od tego jaki silnik masz w swoim autku. Podejrzewam że coś ok. 1800cm.

Polecam akumulator TOPLA, ostatnio są lepsze od Centry, a można kupić Toplę czerwona (zwykły akumulator) albo czarną - wzmocniona bateria, która ma większą moc rozruchu a tą samą liczbę Ah. Ponadto są tańsze, gwarancja standard - 2 lata.
Jest ryzyko, jest zabawa...
Smakoszek
Aktywny
 
Posty: 480
Miejscowość: WPN