Opel Vectra B, gasnący silnik

Opel Vectra B, gasnący silnik

06 Sty 2015, 22:25

Witam,

kupilem kilka dni temu uzywanego opla vectre b, rocznik 96, 2,0 w gazie (sekwencja brc), wiadomo pare rzeczy do roboty przy zawieszeniu, ale martwi mnie co innego. problem wygladał nastepująco : autko odpala normalnie, przelacza sie na gaz, pracuje wzorowo przez wiele kilometrow, po czym zjezdzam w boczną alejkę żeby poczekac na kumpla, stoję na parkingu nie gasząc silnika (cały czas pracuje normalnie) i gdy chce ruszyć to nagle gaśnie... Przekręcenie kluczyka niczym nie skutkuje, rozrusznik nawet nie próbuje kręcić, kompletna cisza. wystawiam trójkąt, gasze światła i wyjmuje kluczyk, ale po minucie postanowilem sprobowac jeszcze raz, zapalił bez problemów i znowu nic sie nie stało przez wiele km... taki scenariusz mialem dwukrotnie juz, wczoraj i dzisiaj... bena i gaz zalane, jedyne co to jestem przed wymianą oleju (pali sie czasami czerwona kontrolka, jak sprawdzalem to jest nawet przelany, na wymiane ide w czwartek). Co może być przyczyną?

ed. jeden raz z tych dwóch miał miejsce nawet na ulicy a nie parkingu, zwolnilem wtedy prawie do zera przed przejsciem i gdy nacisnąłem gaz to mi zdechł... dodam że vectra w automacie
airwaves
Początkujący

Prawo jazdy od: 29 07 1990
Auto: Nie mam

Re: Opel Vectra B, gasnący silnik

07 Sty 2015, 13:31

Co ma rozrusznik do gaśnięcia silnika?! w zasadzie nic,awarie mogą się zbiegiem okoliczności sumować.Rozrusznik to raczej stacyjka,albo sam rozrusznik.Natomiast gaśnięcie nagłe silnika, to w przypadku tego auta do przeglądnięcia---układ zapłonowy,czujniki położenia wału lub wałka rozrządu,dochodzi jeszcze zwór EGR.Podałem typowe przypadłości tego konkretnego czyli twojego silnika.Poza tym powinieneś zobaczyć czy na benzynie jeśli chodzi o to gaśnięcie silnika ,też to ma miejsce.No a poza tym sprawdź dobrze klemy przy akumulatorze,przeczyść i przesmaruj wazeliną techniczną.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

07 Sty 2015, 19:03

airwaves napisał(a):Przekręcenie kluczyka niczym nie skutkuje, rozrusznik nawet nie próbuje kręcić, kompletna cisza.

A kontrolki jakieś się świecą w tym momecnie, czy wogóle jest ciemno? Jakieś cykanie słychać, czy cisza zupełna? A jak kontrolki się świecą, to czy przy próbie uruchomienia te kontrolki przygasają czy świecą się jednolitym światłem?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Sty 2015, 12:37

kontrolki się świecą, od oleju , silnika na pomaranczowo (czyli jakis czujnik), akumulatora no i ręczny, w sumie nie pamietam czy przygasają w momencie przekrecenia kluczyka, chyba nie, dzisiaj jade na diagnoze komputerową
airwaves
Początkujący

08 Sty 2015, 17:00

dla wszystkich ciekawych albo mających ten sam problem - uszkodzony czunik wałka rozrządu - koszt czujki na allegero 110 zł z przesyłką + 80zł robocizna (nie trzeba zdejmowac rozrządu)
airwaves
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel ADAM zdobywa nagrodę Red Dot za wzornictwo Opel ADAM zdobywa nagrodę Red Dot za wzornictwo
    Zdaniem ekspertów i klientów, doceniających niekonwencjonalny wygląd i przełomowe technologie, Opel ADAM to prawdziwy krzyk mody. Najnowszym potwierdzeniem tej opinii jest renomowana nagroda Red Dot za wzornictwo, ...
    Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017 Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017
    W pierwszym miesiącu 2017 roku rynek nowych samochodów odnotował kolejne wzrosty. Sprzedaż na poziomie przekraczającym 41 tys. sztuk oznacza, że był to najlepszy styczeń od 10 lat. Popyt generowany jest głównie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Puchar Scirocco R 2012 na torze Red Bull Ring w Spielbergu, 7
      Autosacrum 2006
      Man 4x4, Dakar, model RC, offroad, 5
      DKW IHLE-DKW, 1933 rok