Opel vectra B

opel vectra B

19 Mar 2010, 10:21

witam,,,jakis czas temu poruszylem temat pomaranczowej kontrolki na forum,,otoz dana kontrolka po zapaleniu silika swieci sie i auto jest slabsze,czyli pracuje w trybie awaryjnym,,,po jakims czasie gasze silnik i ponownie odpalam i kontrolka juz sie nie swieci ,,auto pracuje bez problemow,,,ale dzieje sie to tez w miescie jak jest duzo korkow szczegolnie gdy jest cieplo,,,temperatura wynosi 80 stopni i znowu sie kontrolka zapala,,,i kiedy silnik ostygnie gasze i odpalam i kontrolki juz nie widac:):)i silnik znowu pracuje bez problemu...koledzy na forum podpowiedzieli mi jak sprawdzic kod bledu za pomoca konstki diagnostycznej i migajacej na przemian tej czerwonej kontrolki,,,dwa razy wymigalo mi kod 0340 czyli "nieprawidlowa praca walka rozrzadu"teraz to juz calkiem zglupialem,,,napomne tylko ze mam auto na gaz sekwencje,,,,pomozecie???
mario99
Nowicjusz

Miejscowość: koszalin
  • Re: opel vectra B

19 Mar 2010, 11:08

No to najprawdopodobniej do wymiany czujnik położenia wałka rozrządu.
    autoiksus
    Nowicjusz

Miejscowość: Alwernia

Re: opel vectra B

19 Mar 2010, 12:14

To ze wymigales taki kod nie oznacza ze to czujnik polozenia walka rozrzadu (czujnik moze pokazywac bład bo silnik nierowno pracuje) Jedz na sprawdzenie kompem auta bo tak to w koncu wymienisz wszystkie czujniki a nie sa to tanie rzeczy
    elektron1234

19 Mar 2010, 15:14

a jaki to jest przykladowy koszt???
    mario99
    Nowicjusz

Miejscowość: koszalin

19 Mar 2010, 15:33

mario99 napisał(a):a jaki to jest przykladowy koszt???

Wiec tak- Trzeba zobaczyc jaki jest kod silnika a pozniej myslec o czujnikach Nie mam cen w glowie Pamietaj ze wszystko razem jest"powiazane" i niedomagania jednrgo powoduja blad drugiego trzeciego itd Jedz prosze cie kto ma softa do opla niech ci przeczyta bledy Zrobisz jak zechcesz Chcesz kupowac nowe czujniki Odkrec stary nr katalogowy i do sklepu TZW metoda prob i bledow Zrozum tez ze na odleglosc nikt (chocby nie wiem jak chcial) nie jest w stanie ci pomoc w ten sposob Pozdrawiam i zycze powodzenia
    elektron1234

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006