Opel Vectra DTI vs CDTI

Opel Vectra DTI vs CDTI

04 Paź 2011, 20:51

Witam mam zamiar kupić vectre c i zastanawiam sie z jakim silnikiem 1.9CDTI czy 2.2DTI . Chodzi mi głównie który bedzie tańszy w eksploatacji i mniej awaryjny . Z góry dzięki za odpowiedzi .
Kris
kris11kris12
Początkujący

Miejscowość: Słupsk
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Opel Astra 2.0Di
Silnik: 2.0Di 82km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: Opel Vectra DTI vs CDTI

05 Paź 2011, 08:13

Kolego ja posiadam Vectre 2.0 DTI od 3 lat, aktualny przebieg 280 tys i na chwile obecną ( odpukać ) Nie mialem wiekszych problemów. Jedyne usterki to niewielki wyciek oleju, wymiana czujnika cisnienia oleju ( koszt 50,- ) Dobrą stroną tego silnika jest łańcuch rozrządu.
Moj silnik Y20DTH - jedynie co to troche mało mocy - jest 101 KM, ale dla spokojnego kierowcy to akurat.
chhudy
Nowicjusz

Auto: Opel Vectra C 2.0 DTI

Re: Opel Vectra DTI vs CDTI

07 Paź 2011, 18:19

1.9CDTI 150km będzie lepiej jechać i troszkę mniej palić niż 2.2DTI, auto też będzie troszkę młodsze, co do awaryjnośći to mój kuzyn ma od nowośći vectre c 2.0 dti przebieg 280tyś, uterki jakie do tej pory miał w silniku to rozsczelniony kolektor dolotowy( drobnostka) awaria alternatora, oraz ostatnio poszedł wał korbowy+ panewki+szprzęgło+dwumas( naprawa ponad 6tys. złotych), słyszałem też o słabych pompach wtryskowych w dti( naprawa ok. 2 tys. zł), oraz o słabych głowicach w 2.2dti. Moim zdaniem jednostki dti są dość dobre, ale zdecydowanie bardziej awaryjne niż 1.9tdi.
Zdecydowanie polecam 1.9cdti, są to jednostki fiatowskie, które mają bardzo dobrą opinie i są bardzo ciche, ale w przypadku awarii nie będzie tanio
kosior898
Początkujący

Miejscowość: Leżajsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006