Opel Vectra Problem z alternatorem lub akumulatorem

Opel Vectra Problem z alternatorem lub akumulatorem

24 Cze 2011, 14:29

Witam mój problem polega na tym żę rozładowuje mi akumulator , akumulator ma 3 tyg , sprawdzałem prąd na kablach przy odpalonym silniku powinno mieć 14.3 a ma 12i 11, a po zdjęciu klemy + ładowane jest eleganckie ma 14.20 co może być przyczyną tego problemu???
IceMEn
Nowicjusz

Miejscowość: Świat

Re: Opel Vectra Problem z alternatorem lub akumulatorem

25 Cze 2011, 20:30

Czyli nie ma ładowania. Sprawdz czy dochodzi prąd na cienki kabel po zapłonie (Lampka od ładowania na desce się zapala i po odpaleniu gaśnie?) Jeżeli tak to problem tkwi w alternatorze, najprawdopodobniej regulator napięcia.
Ps. A kto choć trochę ogarnięty zdejmuję klemę z aku podczas włączonego silnika? W ten sposób można sobie narobić ładnego bigosu i niemałych kosztów. Chodzi o elektronikę silnika.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nissan Micra K14 - nowy model już w produkcji Nissan Micra K14 - nowy model już w produkcji
    Kilka dni temu uruchomiono produkcję zupełnie nowego Nissana Micra i pierwsze egzemplarze już opuściły linię montażową. Końcowe kontrole potwierdziły najwyższą jakość wykończenia pojazdów. Dostawy do dealerów ...
    Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie
    W designie zewnętrznym Nowej Dacii Duster pojawiają się zmiany podkreślające jej terenowy charakter. Zmienia się również wnętrze, w którym zobaczymy nową deskę rozdzielczą, nowe tapicerki, nowy zespół ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili