OPEL ZAFIRA DIESEL 2001-2002 ROK - OPINIE

23 Kwi 2009, 08:40

witam
od pewnego czasu borykam się"z p roblemem" jaki kupić samochód dla rodziny; chodzi mi głównie o dużo miejsca z tyłu na nogi , no i oczywiście na bagaże. Podoba mi sie OPEL ZAFIRA, DIESEL 2001-2002 ROK. BARDZO PROSZE O OPINIE O KOMFORT JAZDY, O AWARYJNOŚĆ, PONIEWAŻ CZĘSTO JEŻDŻĘ SAMA Z MAMĄ I DZIECKIEM, WIĘC NIE MOGĘ SOBIE POZWOLIĆ NA PSUCIE SIE AUTA. BARDZO PROSZE O OPINIE!!!
monstr
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: lublin

23 Kwi 2009, 13:00

W Zafirze masz do wyboru 3 silniki diesla:
1. 2,0 DI-ma 82 KM
2. 2,0 DTi-ma 100 KM
3. 2,2 DTi-ma 125 KM
Pierwszy silnik ma słabe osiągi,bo jest po prostu za słaby do tego auta... Najlepszy będzie 2,0 DTi.
Zafirze na pewno nie można zarzucic braku funkcjonalności oraz tego,że auto ma jakąś powtarzającą się w wielu egzemplarzach wadę.Silnik i cały układ napędowy jest trwały i nieawaryjny.Także zawieszenie dobrze znosi trudy jeżdżenia po naszych "jezdniach"...
Poza tym to auto niezle się prowadzi,a ceny części nie są wyśrubowane.Mogę polecic Zafirę z czystym sumieniem. :smile:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

24 Kwi 2009, 08:17

Arturze73 naprawde bardzo Ci dziekuje za radę, czytałam wiele niepochlebnych opinii na temat zafiry, np. że jest bardzo awaryjna, że nia buja na wybojach, ale chyba zdam sie na Twa opinię. Dzieki
monstr
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: lublin

24 Kwi 2009, 13:22

W takim razie dodam,że kuzyn ma Zafirę ale w benzynie i z gazem sekwencyjnym.Auto jest z 2000 roku i ma przejechane 190 tys. Do tej pory poza wydatkami eksploatacyjnymi typu :rozrząd,opony,hamulce czy amortyzatory w aucie od nowości zepsuła się tylko stacyjka i ręczny hamulec...to chyba niewiele..?
Poza tym pierwsze słyszę o takim modelu Opla,który został uznany za awaryjny...
Jak dotąd Astra,Corsa czy Vectra mają opinię aut tanich w utrzymaniu i raczej długowiecznych,a ich konstrukcja gwarantuję minimalne koszty napraw.
Najśmieszniejsze jest to,że produkowany w Gliwicach model Opel Agila,w zeszłym roku prowadził w statystykach bezawaryjności... :smile:
Dodam wobec tego,że w związku z tym że poziom montowanych w Polsce samochodów jest taki solidny,firma postanowiła przenieśc produkcję auta Zafira (jako samochodu z wyższej półki) do Polski...by zapewnic wysoki poziom montażu jaki musi odpowiadac temu segmentowi aut. :wink:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Kwi 2009, 08:31

Jeśli ktokolwiek wypowiada się na temat wspólczesnych OPLI niepochlebnie to chyba tylko dlatego ,że......... no nie wiem dlaczego!Poczekajcie na nową Astrę,myślę ,że niejednemu szczęka opadnie i już na swoje miejsce nie wróci,naturalnie zatwardziali fani VWagena i tak będą zapatrzeni w swoje bóstwa ale ludzie z tego koncernu już się pocą myśląc o nowej Astrze a polskie wykonanie?Polski pracownik jest najlepszy na swiecie ja co do tego nie mam wątpliwości bo bywałem za granicą kiedyś,nam Polakom ,jednemu znaczy się nie podskoczy rumuńska wioska ,mamy tę krew do pracy ,do solidności jesli tylko chcemy .Opel Zafira?To jest samochodzik taki o :shock: Ceny utrzymują się na wysokim poziomie,jak myślicie dlaczego?! :wink:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

26 Kwi 2009, 13:18

O zafirach mało słychać wszędzie bo zwyczajnie są to jedne z trwalszych samochodów.
Znajomy ma 2.2 DTI z 2001r prócz pompki hamulcowej, alternatora (miał przebicie i rozładowywał cały czas akumulator) i termostatu nic od trzech lat nie robił przy niej, leje, materiały eksploatacyjne zmienia i jeździ.
Na liczniku 220 tyś i nie widać jakiś specjalnych oznak zużycia, a silnik naprawdę dobrze radzi sobie z samochodem chociaż nie jest on mały.
stasiowski121
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hyundai i20 1,0 T-GDi MT o mocy 100 KM
    Hyundai i20 posiada silnik benzynowy generujący równe 100 KM o pojemności jednego litra i tym samym umożliwia on sprint do "setki" w czasie 10,7 sekundy. Napęd przekazywany jest za pomocą manualnej skrzyni biegów ...
    Ferrari F12 Berlinetta
    F12 to rasowy włoski grand tourer. Auto zachwyca osiągami - do pracy zaprzęgnięto w nim silnik V12 o mocy sporo ponad 700 KM, wygodnym i dopracowanym wnętrzem i oczywiście świetną, smukłą sylwetką z długą maską. Odmiana pozbawiona ...