Opel Zafira- problem z odpaleniem silnika

Opel Zafira- problem z odpaleniem silnika

28 Mar 2009, 23:15

Mam Opla Zafire i problem z ktorym nie mam pojecia co zrobic. Odlaczylem akumulator i teraz wogole nie zaswieca mi sie kontrolka INSP i nie moge odpalic silnika. Czy ktos wie w czym moze tkiwic problem i jak sobie z nim poradzic.
Bede wdzieczny za jakakolwiek odpowiedz.
Pozdrawiam.
Kmaf
Nowicjusz

• Re: Opel Zafira- problem z odpaleniem silnika

29 Mar 2009, 10:23

Mnie się wydaje,że niestety musisz podrzucić samochód na kompa diagnostycznego,jeśli przed odpięciem akumulatora palił a teraz nie chce to najprawdopodobniej układ elektroniczny w tym samochodzie utracił pamięć oprogramowania(na przyszłość,kup sobie Engine Memory Saver(ok.100 zł)wpinany do gniazdka zapalniczki,to urządzenie podtrzymuje pamięć oprogramowania i nie ma problemu po odłączeniu akumulatora,układ elektroniczny nie traci pamięci.Lub podpinaj inne żródło energii(mniejszy akumulator w zastępstwie tego,który wyciągasz.(żabki podpinane do klem)
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pamiętaj o skrobaczce i szczotce do odśnieżenia samochodu Pamiętaj o skrobaczce i szczotce do odśnieżenia samochodu
    Zimą, parkując auto na zewnątrz, musimy liczyć się z tym, że zastaniemy nasz samochód pokryty śniegiem czy nawet lodem. Aby poradzić sobie z tymi niespodziankami i odpowiednio przygotować samochód do jazdy potrzebujemy przede ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti