Opinie o komisie Autoauto.pl

Opinie o komisie Autoauto.pl

30 Sty 2014, 09:39

Proszę o zamieszczanie opinii o komisie "autoauto.pl" w tym temacie. Opiszcie swoje przygody jak wyglądała procedura wstawienia samochodu do tego komisu jak również zakup auta. Czy jesteście zadowoleni z przeprowadzonej transakcji? Poniżej na początek przedstawiam cytat z wypowiedzi jednego z użytkowników naszego forum oraz własne doświadczenie związane z tym komisem.

fafarafa napisał(a):Chciałam ostrzec Państwa przed komisem Autoauto.pl. Komis ten proponuje wstawienie auta do nich, gdyż rzekomo mają chętnego klienta właśnie na Państwa auto.

Większość sprzedających może na taki układ się zgodzić nie znając zasady działania. Ja sprzedając auto miałem podobną sytuację. Dzwoniła Pani z tego komisu i powiedziała że mają zdecydowanego klienta na to auto i żeby je do nich wstawić. Ja samochodem jeździłem więc nie było takiej możliwości żeby stał w komisie, ale zasugerowałem że przyjadę na jak umówią swojego klienta żeby obejrzał sobie auto i oczywiście jeżeli kupi to rozliczymy się według ich prowizji (sprzedając auto przez ich komis). Niestety Pani z komisu była zaskoczona moją propozycją i powiedziała że muszę wstawić samochód innej możliwości nie ma.

Czyli klient na samochód był czy go nie było? Raczej nie (może by się trafił podczas stania auta w komisie), a jak wiadomo wstawienie auta do komisu wiąże się z dodatkowymi sporymi kosztami dla sprzedającego. Nie mówię o prowizji tylko kosztach komisowych które ustalane są w zależności od danego Komisu Samochodowego za tak zwane postojowe + np. mycie, pielęgnację auta itd.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10186
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Motor Show Awards 2016 zostały przyznane Motor Show Awards 2016 zostały przyznane
    Już po raz trzeci rozstrzygnięty został konkurs, w którego kapitule zasiadają znamienici polscy dziennikarze motoryzacyjni. Konkurs dość specyficzny, bo jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie, ...
    Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji
    W sierpniu 1990 roku linię montażową zakładu w Kvasinach opuściła ostatnia seryjna ŠKODA z silnikiem umieszczonym z tyłu. Był to egzemplarz modelu Rapid (Š747) – stanowiącego atrakcyjną odmianę coupe niezwykle ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006