Opłaty po zakupie auta i reszta papierowej roboty

26 Kwi 2007, 06:09

pewnie wielu juz kupowalo nie jeden raz samochod i wie jak przejsc przez te procedury urzedowe bez problemu. prosze o jakies info jak wszystko sprawnie zalatwic. chce kupic auto, tato bedzie wspolwlascicielem zebym mial jego znizki, podobno musi byc wpisany w umowe On i w druk do urzedu skarbowego PCC-1 i PCC-1A ( zalacznik w przypadku wiekszelj liczby kupujacych lub sprzedajacych). aj jak z OC, przechodzi dla mnie jak kupie auto i moge nim jezdzic bez klopotu, czy musze i tak nawet jak jest wane zmienic i raz jeszcze wykupic??? prosze o pomoc
fantomas
Nowicjusz
 
Posty: 19

26 Kwi 2007, 06:49

:D Tato musi być wpisany w umowie, jako współwłaściciel; o wpisie w drukach urzędu skarbowego - zapytaj w urzędzie. Ze zniżek Taty w OC jedynie korzystasz; nie przechodzą na Ciebie "automatycznie".
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny
 
Posty: 250
Miejscowość: Poznań

28 Kwi 2007, 09:51

autko juz praktycznie kupione formalnosci prawie zalatwione wiec pora na urzedy itp. mam pytanie czy w urzedzie komunikacji do rejestracji moge pokazac polise OC ktora dostane od sprzedajacego czy juz musze przyjsc ze swoja nowa lub ta sama ale przepisana na mnie??
fantomas
Nowicjusz
 
Posty: 19

28 Kwi 2007, 10:53

fantomas: W Wydziale Komunikacji przedstawiasz polisę nową; tę, w której jesteś jako pierwszy-właściciel pojazdu i pod spodem Tato-współwłaściciel. Dpoiero po upływie ilości lat, w zależności od Ubezpieczyciela, gdy "nazbierasz" swoje powiedzmy 60% bezszkodowości - będziesz mógł być sam ubezpieczającym, czego Ci szczerze życzę!.
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny
 
Posty: 250
Miejscowość: Poznań