Opony całoroczne - jakie?

10 Lut 2013, 11:52

Witam. Osobiście nie jestem zwolennikiem opon całorocznych, ponieważ uważam, że jak coś jest do wszystkiego to jest do d.... No ale znajomy się uparł i poprosił mnie, bym zasięgnął języka, jakie opony całoroczne są w miarę dobre - chodzi raczej o klasę cenową do 200 zł za sztukę. Chciał takie, gdzie ledna strona bieżnika jest inna, a druga inna. Ale możecie zapodawać każdą, byle dobra i na deszcz i na śnieg.
Rozmiar opony to 175/70/R14. Jakie polecacie. Gość dość dużo jeździ - codziennie do pracy i kilkanaście razy w roku dłuższe trasy ( ponad 300km ).
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Lut 2013, 21:27

A jakie masz dokładnie autko model, rocznik itd? No i jaki jest obecnie indeks prędkości i nośności? Pozdr.
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3

10 Mar 2013, 22:10

witam,
kiedyś przegladałem porównanie -wyniki ;
1. Goodyear Vector 4 Seasons - 286pkt na 340 możliwych
2, Vredestein Quatrac 3 - 250pkt
3, Kleber Quadraxer -239pkt
4, Sava Adapto HP -236 pkt
testowane na Fordzie Focusie ,
ale wątpie żeby w cenie się zmieścił
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

11 Mar 2013, 16:06

Hej,

No ja na bank nie jest przekonany do całorocznych bo się i tak szybciej ścierają, i osiągi są dużo gorsze....
Ale, jeżeli ktoś już jest zdecydowany to lepiej wydać na nie więcej pieniążków :)
W tym rozmiarze rzeczywiście najlepiej byłoby rozważyć:
1. Goodyear Vector 4Seasons - są w necie za około 260-280 PLN
2. Vredestein Quatrac 3 - w porównywalnej cenie
:D
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3

21 Cze 2013, 20:39

Odświeżam temat, bo znajomy nadal nie kupił opon, a przód już ma zebrany od wewnętrznej, więc jak zrobi gumy na wahaczach, to wymienić musi. Auto z napędem na przód, osobówka, na McPhersonach, kombik.Narazie chce wymienić przód, a więc napędowe. Wybrał już takie :
- Dębica Navigator 2 - ja osobiście bym odradzał, bo nie mam przekonania do Dębicy.
- Goodyear Vector 5+
- Kleber Quadraxer
- Nokian All Weather + te są asymetryczne i osobiście te bym wybrał z tej puli. Co o tym myślicie?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Mar 2014, 00:52

ja co jakiś czas kupuję opony na tirendo, całkiem spory wybór mają i można porównać, wyszukać rozmiar, producenta czy co tam się chce :D
Nie powiem Ci jakie, bo to zależy od tego ile masz kasy i jaki "efekt" chcesz uzyskać, wbrew pozorem opona oponie nie równa. Możesz spróbować na infolinię zadzwonić, powinni Ci doradzić.
furman22
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: fiat
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel Mokka crossover produkowany będzie w Europie
    W 2014 roku Opel rozpocznie produkcję crossovera Mokka w zakładzie w Saragossie (Hiszpania). Wysoki poziom globalnego popytu na kompaktowe SUV-y daje dodatkowe możliwości wykorzystania mocy zakładu. Opel Mokka będzie produkowany ...

09 Mar 2014, 22:46

ja używałem:
Goodyear Vector 4Seasons i Vredestein Quatrac 3. Obie rewelacyjne, Goodyear troszkę lepiej zbierał się w głębokim śniegu, Vredestein troszkę lepiej trzymał przyczepność podczas hamowania na mokrym
Marian50P
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Górny Śląsk
Prawo jazdy: 01 12 2009
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG

15 Kwi 2014, 09:59

wg mnie dobre są continentale, choc drogie.
Tadeusz57
Nowicjusz
 
Posty: 36
Prawo jazdy: 02 04 1970
Auto: Audi A3

12 Cze 2014, 13:40

A mnie wogóle zastanawia czy jest sens kupowania opon całorocznych słyszałem że nie są zaspecjalne ja naprzykład mam hondę accord i moje pytanie brzmi czy do takiego samochodu brać to wogóle pod uwagę czy dać sobie spokój jakie sa plusy i minusy przy konkretnym modelu samochodu
mrolo90
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Honda Accord

18 Cze 2014, 00:16

Cośty całoroczne opony to kicha. Tu masz ciekawy artykuł w tej sprawie [link wygasł] i lepiej nie oszczędzać na bezpieczństwie o ile wielosezonówki można nazwać tanim rozwiązaniem, bo raczej tak nie jest.
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3

24 Cze 2014, 10:47

Ja bym postawił zdecydowanie na Goodyear Vector 4Seasons - w testach mają aktualnie najlepsze możliwe parametry. A i marka również jest ok. Może nie jest to najtańsza propozycja ale w wielu sklepach internetowych można je kupić o wiele taniej.
nasze młodzieżowe zawołanie zrobić więcej niż nakazuje obowiązek :)
pepa
Początkujący
 
Posty: 202
Prawo jazdy: 17 05 1981
Auto: Mazda

24 Cze 2014, 12:17

No Goodyear jest wiodącą marką, Do tej listy warto dodać Nokiana i3, Pirelli
P2500 Euro 4S czy Dunlopa SP 4 All Season... ale i tak tego się nie opłaca kupować jak dla mnie :) :) Lepiej na każdy sezon - bezpiecznie i pewnie :)
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3

30 Cze 2014, 15:22

Ja myślę, że najlepiej zamówić na [link do Oponeo wygasł]. Znana i dobra firma, gdzie na pewno dostaniecie dobrej jakości opony. Na ich stronie znajdziecie też porady dotyczące opon. Możecie tez zamówić opony z usługą montażu. Produkty zostaną dostarczone do serwisu, a Wy podjeżdżacie tylko na umówiony na montaż
ewcia88
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: VW

01 Lip 2014, 10:44

ewcia88 napisał(a):Ja myślę, że najlepiej zamówić na oponeo.pl. Znana i dobra firma, gdzie na pewno dostaniecie dobrej jakości opony. Na ich stronie znajdziecie też porady dotyczące opon. Możecie tez zamówić opony z usługą montażu. Produkty zostaną dostarczone do serwisu, a Wy podjeżdżacie tylko na umówiony na montaż


Też u nich zamawiałem komplet letnich 15" do BMW E36. Postawiłem na Dębice bo są tanie i przyzwoite pod względem jakości. Porównując ceny ogumienia w Oponeo i u mnie w mieście to różnica cenowa to jakieś 10-20% na korzyć tych pierwszych - więc po co przepłacać, skoro jakość jest taka sama.
A co do opon całorocznych to też mam mieszane uczucia. Kiedyś w Tico jeździłem na całorocznych i przy większych śniegach strach było się nim ruszać gdziekolwiek.
nasze młodzieżowe zawołanie zrobić więcej niż nakazuje obowiązek :)
pepa
Początkujący
 
Posty: 202
Prawo jazdy: 17 05 1981
Auto: Mazda

01 Lip 2014, 15:18

Dębica to opona z najniższej półki. Może i tania, ale szybciej się zużywa no i wpływa na spalanie i po przejechaniu sporem trasy opona wyższej klasy nam się zwraca, a przy tym mamy więcej bezpieczeństwa. Ja tam kupuję w różnych sklepach rzeczy nie tylko opony, ale porównuje ceny zawsze jak na rezulteo-opony.pl czy są inne porównywarki cen jeszcze tylko bardziej do innych produktów. Lepiej poszukać dobrze :D
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3