Opony jaki bieżnik

04 Wrz 2011, 11:27

Witam,
Mam 3 opony z takim samym bieżnikiem , nazwijmy go bieżnik A(wszystkie są w dobrym stanie)
Oraz 2 opony z innym bieżnikiem, nazwijmy bieżnik B( tutaj jedna opona jest już trochę zużyta)
Czyli mam 3 opony z bieżnikiem A(wszystkie sa w dobrym stanie)
oraz
2 opony z bieżnikiem B(tutaj jedna opona jest w dobrym stanie, a druga już gorsza)

Wiem, że powinno się mieć cztery takie same opony, ale ja niedługo będę wymieniał samochód, więc po prostu nie opłaca mi się już kupować 4 nowych opon i mam pytanie

1)Czy lepiej założyć 3 opony z takim samym bieżnikiem(bieżnik A) i jedną (np. na tył) z innym bieżnikiem (bieżnik B)

2)Czy lepiej założyć np. na przód opony z takim samym bieżnikiem (bieżnik A) i na tył również z takim samym bieżnikiem(bieżnik B) (ale już ta jedna jest zużyta)
xamrex
Nowicjusz
 
Posty: 18

04 Wrz 2011, 14:52

xamrex napisał(a):powinno się mieć cztery takie same opony


Nieprawda - przepisy wymagają jednakowych opon na jednej osi.
Na przedniej możesz mieć typ A, na tylnej - B a zapas dowolny !!
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

04 Wrz 2011, 16:02

Czyli lepiej dać na tył 2 takie same, mimo iż jedna jest już zużyta?
xamrex
Nowicjusz
 
Posty: 18

04 Wrz 2011, 16:12

Opona ma na boku znaczniki zużycia - TWI. Jeśli nie jest starty bieżnik do tego znaku - możesz założyć .. Oczywiście trzeba kontrolować jej stan(reszty też) i wymienić gdy dojedzie do końca ..
W międzyczasie rozejrzyj się za dobrymi gumami ..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

06 Wrz 2011, 09:33

Jak będziesz za nie długo sprzedawał samochód to może rozejrzyj się za 2 oponami używanymi w dobrym stanie i nie zbyt starymi.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Lamborghini Centenario - trzy końcówki wydechu
    Centenario to niezwykle rzadkie auto - powstało jedynie w liczbie 40 egzemplarzy, w tym 20 w wersji coupé i tyle samo w odmianie roadster. A powód do stworzenia takiego samochodu był nie byle jaki - włoska marka ...