Opony na zime

Re: Opony na zime

10 Gru 2011, 18:55

kolego na pewnoe nie mial zimówek bo wiem co mówie
zadnen autokar jezdzący po miescie czy jezdzący w trasy nie ma zimówek to samo tiry
moze jakas solówka do 7,5t to moze i ma zimówki jakies iveco czy cos ale duze pojazdy powyzej 12t to zimówek poprostu sie nie produkuje
zobacz sam ile jest procent no moze z 1% opon zimowych w rozmiarze xxl
do takiego autokaru potrzeba 6opon albo i wiecej a do tira 12-18
zresztą "waga ciezka" na letnich spisuje sie o wiele lepiej niz osobówka na letnich
a z osobówką na letnich zimą to tragedii neima ale trzeba zdawac sobie sprawe ze nie jedziemy na izmowych kolach
piotrauto
Stały forumowicz

10 Gru 2011, 19:10

Wiem jak wyglada zimowka i kazdy znany koncern oponiarski produkuej zimowki w rozmiarach dla tirow... i nie wiem czy wiesz, ale do tira wystarcza 4 opony - na os napedowa, jezeli mowimy tutaj tylko i wylacznie o poprawieniu ruszania. W rejonach gorzystych nawet tiry na PL rejestracjach mozna spotkac na zimowkach na osi napedowej lub z lancuchami, wystarczy zakret przed wznieneisiem i tir nie wjedzie pod gorke na oponie wielosezonowej. Paliwo do stacji paliw itp tez trzeba zima jakos dostarczac. :D

Zima na letnich nie ma tragedii... ta chyba po miescie przy predkosciach 20km/h gdy nie trzeba pod zadna gorke podjezdzac... albo na drogach krajowych, bo mimo ze kiepsko jest z ich utrzymaniem w PL, to sa jako tako przejezdne. Proponuje tobie gdzies na letnich pojechac w teren gorzysty jak bedzie na drodze snieg.

Jezdze od dawna na narty, czesto na 1 dzien i potem powrot w godzinach 19-20, i mialem sytuacje ze osobkowka bez lancuchow bym mial problemy.
Czimi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

19 Gru 2011, 10:27

Polacy nie lubią jak się ich do czegoś zmusza, dlatego myślę, że w najbliższym czasie nie będzie u nas żadnej regulacji prawnej w tym zakresie.
Kierowcy w większości chyba jednak są na tyle inteligentni, że zrozumieli, iż "jak sobie auto na zimę obujesz, tak się przejedziesz"..
slickrz
Aktywny

Auto: Audi A3

28 Gru 2011, 11:03

Znam ten problem z doborem opon co jakiś czas wychodzą nowe modele i i marki jedne lepsze drugie gorsze, szukałem w necie znalazłem sklep zadzwoniłem doradzili i jestem zadowolony nie naciągali na jakieś strasznie drogie ale uczciwie polecili. Zobaczymy jak In pójdzie z letnimi, zimowki dobrali ok. Poleciłem kumplowi do ciężarówki też nie było większego problemu na drugi dzień były, wiadomo każdy ma własne doświadczenia ale lepiej zaufać exportom.
Adam08
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 1980

29 Gru 2011, 11:46

Jak szukałem opon trafiłem na stronę w internecie w sumie nawet nie wiedziałem jakich szukam, ale fachowo doradzili. Podeszli do sprawy profesjonalnie bez udziwnień typu naciąganie na kasę itp. Wysyłka była szybka na drugi dzień po zamówieniu pojechałem zamontwaći autko śmiga jak trzeba mimo że zima jaka w tym roku to sami wiecie
andrzej33
Obserwowany

Prawo jazdy od: 02 02 1978

05 Sty 2012, 14:34

Sądze że w tym pomoże ci odwiedzenie tej strony poniewasz kiedys czytałem tam fajny post o oponach samochodowych... a oto link do tej strony pytanie-o-alufelgi-vt48975.htm#p317976
bartBLOG
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 03 2007
Auto: peugeot 206
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Lexus LS będzie miał silnik V6 Lexus LS będzie miał silnik V6
    Lexus zarejestrował w japońskim urzędzie patentowym znak towarowy "LS 350". W praktyce oznacza to, że gama jednostek napędowych przechodzącej obecnie próby drogowe nowej, piątej generacji flagowej limuzyny Lexusa obejmować ...

• Re: Opony na zime

02 Gru 2012, 18:07

Teraz generalnie rzecz biorąc warto szukać w dobrych i sprawdzonych sklepach internetowych gdzie przed świętami mamy zdecydowanie największy wybór. To tyczy się również opon zimowych.
    Savro
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Auto: BMW M3
    Paliwo: Benzyna

29 Lip 2013, 09:14

Jak już w sklepie internetowy to polecam: iparts.pl

Mają tanią i szybką wysyłkę;)
    gracz24ha
    Początkujący

Auto: Peugeot

30 Lip 2013, 10:01

Wymienia się tu linki sklepów, a wiadomo co opona to inna oferta. Jeden sklep ma tak, drugi inaczej. Najlepiej porównać ceny w porównywarce cen jak na przykład http://www.rezulteo-opony.pl/ i wtedy jest wiadomo co i gdzie brać
    slickrz
    Aktywny

Auto: Audi A3

31 Gru 2014, 10:56

Witam,

W związku z tym, że spadły w ciągu ostatnich kilku dni pierwsze śniegi w naszym kraju postanowiłem odświeżyć temat, jestem dość nowy na forum (wcześniej tylko czytałem wypowiedzi innych), chciałbym się zapytać i wymienić opiniami o oponach. Mam od zeszłego roku opony marki aeolus wcześniej przed zakupem szukałem długo informacji i opinii niestety bezskutecznie ostatnio widzę, że oponie zaczęły się pojawiać i to jest ich co raz więcej i bardzo wiele z nich jest bardzo pozytywnych. Ja sam korzystam z tych opon od zeszłego sezonu i jak dla mnie rzeczywiście są w porządku przejechałem na nich zeszłej zimy 20 000 km i złego sława nie powiem. A opona jest czysto chińskiego pochodzenia. Co polecają inni czytelnicy forum?? Macie jakieś swoje propozycje, typy?

Pozdrawiam,
    MarekKownacki
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 02 1990
    Przebieg/rok: 16tys. km
    Auto: BMW
    Silnik: 1.9 TDI
    Paliwo: Diesel
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2006

31 Gru 2014, 17:22

MarekKownacki napisał(a): Mam od zeszłego roku opony marki aeolus wcześniej przed zakupem szukałem długo informacji i opinii niestety bezskutecznie ostatnio widzę, że oponie zaczęły się pojawiać i to jest ich co raz więcej i bardzo wiele z nich jest bardzo pozytywnych.

Rzeczywiście pojawiają się opinie o tych oponach,ale dla mnie nie są one wiarygodne,bo wszystkie pochodzą od jednej i tej samej osoby :sly:
    yeti65
    Zaawansowany

Prawo jazdy od: 29 11 1984
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: mitsubishi lancer X
    Silnik: 1,6mivec 117KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2014

06 Gru 2015, 11:05

Jak ktoś będzie szukał opon do aut ciężarowych, tirów to warto zerknąć sobie na [reklama] . Mają tam wiele ciekawych modeli opon do takich aut nowych i używanych w dobrej cenie. Zajmują się także mobilną wulkanizacją, jak by drogą wam się przydarzyła awaria. Oferta jak dla mnie bardzo ciekawa.
    Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 07 Gru 2015, 10:44, edytowano w sumie 1 raz
    Powód: Reklama
    margo903
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 11 08 1984
    Auto: Man

07 Gru 2015, 19:22

Od siebie polecam Dębica Frigo. Stosuję ja, stosuje mój ojciec. Stosunkowo tanie i bardzo dobre opony. No i wspierasz przy tym polską gospodarkę :D
    tricolori
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 09 2013
    Przebieg/rok: 16tys. km
    Auto: Ford Fiesta Mk6
    Silnik: 1.6 TDCI 90KM
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2005

03 Paź 2016, 09:06

Jestem zawodowym kierowcą i niedawno szef zainwestował w opony Paxaro. Opony w klasie budżetowej występują. Baliśmy się na początku, że może budżetowa to i marna jakość. W tym przypadku to jednak fałszywy alarm. Bardzo dobrze się jeździ na tym ogumieniu. Recenzje przed wdrożeniem też czytaliśmy ze współpracownikami. Wybór zdecydowanie świadomy. Większość producentów ekonomicznego ogumienia powinna właśnie w taki sposób funkcjonować.
    krawczyk90909
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 12 11 1989
    Przebieg/rok: 5tys. km
    Auto: audi A4

• Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód