Opony na zime

10 Gru 2011, 18:55

kolego na pewnoe nie mial zimówek bo wiem co mówie
zadnen autokar jezdzący po miescie czy jezdzący w trasy nie ma zimówek to samo tiry
moze jakas solówka do 7,5t to moze i ma zimówki jakies iveco czy cos ale duze pojazdy powyzej 12t to zimówek poprostu sie nie produkuje
zobacz sam ile jest procent no moze z 1% opon zimowych w rozmiarze xxl
do takiego autokaru potrzeba 6opon albo i wiecej a do tira 12-18
zresztą "waga ciezka" na letnich spisuje sie o wiele lepiej niz osobówka na letnich
a z osobówką na letnich zimą to tragedii neima ale trzeba zdawac sobie sprawe ze nie jedziemy na izmowych kolach
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931

10 Gru 2011, 19:10

Wiem jak wyglada zimowka i kazdy znany koncern oponiarski produkuej zimowki w rozmiarach dla tirow... i nie wiem czy wiesz, ale do tira wystarcza 4 opony - na os napedowa, jezeli mowimy tutaj tylko i wylacznie o poprawieniu ruszania. W rejonach gorzystych nawet tiry na PL rejestracjach mozna spotkac na zimowkach na osi napedowej lub z lancuchami, wystarczy zakret przed wznieneisiem i tir nie wjedzie pod gorke na oponie wielosezonowej. Paliwo do stacji paliw itp tez trzeba zima jakos dostarczac. :D

Zima na letnich nie ma tragedii... ta chyba po miescie przy predkosciach 20km/h gdy nie trzeba pod zadna gorke podjezdzac... albo na drogach krajowych, bo mimo ze kiepsko jest z ich utrzymaniem w PL, to sa jako tako przejezdne. Proponuje tobie gdzies na letnich pojechac w teren gorzysty jak bedzie na drodze snieg.

Jezdze od dawna na narty, czesto na 1 dzien i potem powrot w godzinach 19-20, i mialem sytuacje ze osobkowka bez lancuchow bym mial problemy.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

19 Gru 2011, 10:27

Polacy nie lubią jak się ich do czegoś zmusza, dlatego myślę, że w najbliższym czasie nie będzie u nas żadnej regulacji prawnej w tym zakresie.
Kierowcy w większości chyba jednak są na tyle inteligentni, że zrozumieli, iż "jak sobie auto na zimę obujesz, tak się przejedziesz"..
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3

28 Gru 2011, 11:03

Znam ten problem z doborem opon co jakiś czas wychodzą nowe modele i i marki jedne lepsze drugie gorsze, szukałem w necie znalazłem sklep zadzwoniłem doradzili i jestem zadowolony nie naciągali na jakieś strasznie drogie ale uczciwie polecili. Zobaczymy jak In pójdzie z letnimi, zimowki dobrali ok. Poleciłem kumplowi do ciężarówki też nie było większego problemu na drugi dzień były, wiadomo każdy ma własne doświadczenia ale lepiej zaufać exportom.
Adam08
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 1980

29 Gru 2011, 11:46

Jak szukałem opon trafiłem na stronę w internecie w sumie nawet nie wiedziałem jakich szukam, ale fachowo doradzili. Podeszli do sprawy profesjonalnie bez udziwnień typu naciąganie na kasę itp. Wysyłka była szybka na drugi dzień po zamówieniu pojechałem zamontwaći autko śmiga jak trzeba mimo że zima jaka w tym roku to sami wiecie
andrzej33
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 02 02 1978

05 Sty 2012, 14:34

Sądze że w tym pomoże ci odwiedzenie tej strony poniewasz kiedys czytałem tam fajny post o oponach samochodowych... a oto link do tej strony pytanie-o-alufelgi-vt48975.htm#p317976
bartBLOG
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 18 03 2007
Auto: peugeot 206
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Glikometr - tester płynu chłodniczego - instrukcja
    Cześć, pokażę Wam jak działa glikometr przyrząd którym możemy przetestować temperaturę wrzenia i przemarzania płynu chłodniczego który znajduje się w układzie chłodzenia samochodu. Dlaczego warto kontrolować ...

02 Gru 2012, 18:07

Teraz generalnie rzecz biorąc warto szukać w dobrych i sprawdzonych sklepach internetowych gdzie przed świętami mamy zdecydowanie największy wybór. To tyczy się również opon zimowych.
Savro
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 42
Auto: BMW M3
Paliwo: Benzyna

29 Lip 2013, 09:14

Jak już w sklepie internetowy to polecam: iparts.pl

Mają tanią i szybką wysyłkę;)
gracz24ha
Początkujący
 
Posty: 223
Auto: Peugeot

30 Lip 2013, 10:01

Wymienia się tu linki sklepów, a wiadomo co opona to inna oferta. Jeden sklep ma tak, drugi inaczej. Najlepiej porównać ceny w porównywarce cen jak na przykład http://www.rezulteo-opony.pl/ i wtedy jest wiadomo co i gdzie brać
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3

31 Gru 2014, 10:56

Witam,

W związku z tym, że spadły w ciągu ostatnich kilku dni pierwsze śniegi w naszym kraju postanowiłem odświeżyć temat, jestem dość nowy na forum (wcześniej tylko czytałem wypowiedzi innych), chciałbym się zapytać i wymienić opiniami o oponach. Mam od zeszłego roku opony marki aeolus wcześniej przed zakupem szukałem długo informacji i opinii niestety bezskutecznie ostatnio widzę, że oponie zaczęły się pojawiać i to jest ich co raz więcej i bardzo wiele z nich jest bardzo pozytywnych. Ja sam korzystam z tych opon od zeszłego sezonu i jak dla mnie rzeczywiście są w porządku przejechałem na nich zeszłej zimy 20 000 km i złego sława nie powiem. A opona jest czysto chińskiego pochodzenia. Co polecają inni czytelnicy forum?? Macie jakieś swoje propozycje, typy?

Pozdrawiam,
MarekKownacki
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 10 02 1990
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: BMW
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

31 Gru 2014, 17:22

MarekKownacki napisał(a): Mam od zeszłego roku opony marki aeolus wcześniej przed zakupem szukałem długo informacji i opinii niestety bezskutecznie ostatnio widzę, że oponie zaczęły się pojawiać i to jest ich co raz więcej i bardzo wiele z nich jest bardzo pozytywnych.


Rzeczywiście pojawiają się opinie o tych oponach,ale dla mnie nie są one wiarygodne,bo wszystkie pochodzą od jednej i tej samej osoby :sly:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3675
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

06 Gru 2015, 11:05

Jak ktoś będzie szukał opon do aut ciężarowych, tirów to warto zerknąć sobie na [reklama] . Mają tam wiele ciekawych modeli opon do takich aut nowych i używanych w dobrej cenie. Zajmują się także mobilną wulkanizacją, jak by drogą wam się przydarzyła awaria. Oferta jak dla mnie bardzo ciekawa.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 07 Gru 2015, 10:44, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
margo903
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 11 08 1984
Auto: Man

07 Gru 2015, 19:22

Od siebie polecam Dębica Frigo. Stosuję ja, stosuje mój ojciec. Stosunkowo tanie i bardzo dobre opony. No i wspierasz przy tym polską gospodarkę :D
tricolori
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 15 09 2013
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Ford Fiesta Mk6
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

03 Paź 2016, 09:06

Jestem zawodowym kierowcą i niedawno szef zainwestował w opony Paxaro. Opony w klasie budżetowej występują. Baliśmy się na początku, że może budżetowa to i marna jakość. W tym przypadku to jednak fałszywy alarm. Bardzo dobrze się jeździ na tym ogumieniu. Recenzje przed wdrożeniem też czytaliśmy ze współpracownikami. Wybór zdecydowanie świadomy. Większość producentów ekonomicznego ogumienia powinna właśnie w taki sposób funkcjonować.
krawczyk90909
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 12 11 1989
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: audi A4