OPONY R15 A ZAPAS R14 CZY MOŻNA ZAŁOŻYC??

OPONY R15 A ZAPAS R14 CZY MOŻNA ZAŁOŻYC??

28 Paź 2012, 20:55

Witam kupiłem samochód i mam teraz letnie opony ale juz koncówka bierznika... do prawdziwej zimy jeszcze daleko ale niestety schodzi powietrze z 1 opony nie chce jeszcze zakladac zimowek bo robie dziennie po 300km i moment zje nowe opony zimowe... czy moge zalozyc na okres powiedzmy miesiaca rezerwe? rezerwa jest stalowa a normalnie mam alu do tego bierznik jest inny i rozmiar to R 14 a auto stoi na R15..
RomualdPLN
Początkujący

Prawo jazdy od: 09 06 2009
Auto: OPEL ASTRA ll CABRIO BERTONE:)

Re: OPONY R15 A ZAPAS R14 CZY MOŻNA ZAŁOŻYC??

28 Paź 2012, 22:27

nie ważny jest rozmiar felgi tylko całkowity rozmiar opony,
załóż zimówki, temperatura jest odpowiednia i nic się im nie stanie ;)
zwłaszcza że śniegiem już gdzieniegdzie sypie :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...
    Wielofunkcyjny SUV kompaktowy - SsangYong XLV Wielofunkcyjny SUV kompaktowy - SsangYong XLV
    W odpowiedzi na wzrost rynku kompaktowych SUV-ów SsangYong wypuścił w 2015 r. Tivoli, pierwszy swój mały SUV, który natychmiast stał się jej najbardziej popularnym nowym modelem. W ostatnim roku wyprodukowano ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Skoda Superb 2013 i Superb 1947, Fabryka w Kvasinach
      Jazda na stojąco na jednym kole, stunt motocyklowy
      Toyota Mirai, na stacji, Shell Hydrogen
      Nissan 200SX S14, 3