Opony zimowe - co wybrać?

Re: Opony zimowe - co wybrać?

26 Wrz 2016, 08:28

Panowie, w związku z tym, że 90% mojej jazdy odbywa się po Warszawie - która nawet w warunkach zimowych zwykle jest szybko odśnieżana, zastanawiam się nad możliwością zakupu opon całorocznych... Co powiecie o Michelin CrssClimate? Letnie, ale z homologacją zimową: http://www.oponeo.pl/promocja-michelin ??
nasze młodzieżowe zawołanie zrobić więcej niż nakazuje obowiązek :)
pepa
Początkujący

Prawo jazdy od: 17 05 1981
Auto: Mazda

26 Wrz 2016, 18:10

yeti65
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: mitsubishi lancer X
Silnik: 1,6mivec 117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

03 Paź 2016, 10:21

Na zimę dobrze sprawdzają się Matadory. Dość przyczepne ogumienie, krótka droga hamowania. Mam porównanie, bo jeździłem zimą na bieżnikowanych wcześniej i nikomu nie polecam. Ze względu na bezpieczeństwo przerzuciłem się na opony marki Matador. Opona jest w miarę lekka, a przy tym przyczepna. Zyskujesz dobre poruszanie się po śniegu, no i mniejsze zużycie paliwa. Według mnie dobra perspektywa.
krawczyk90909
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 12 11 1989
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: audi A4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jedziesz na majówkę? Umyj auto! Jedziesz na majówkę? Umyj auto!
    Utrzymanie w czystości szyb i świateł to obowiązek każdego kierowcy, ponieważ widoczność ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Zapowiadana na majówkę zmienna pogoda powinna zmobilizować prowadzących auta do skontrolowania ...
    Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami? Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami?
    Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Na pewno jest to dość stresująca chwila, patrząc szczególnie na fakt, iż nowości nie brakuje. Im więcej posiadamy pieniędzy, tym większy zakres możliwości mamy do wyboru. Niezależnie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Samochody terenowo - przeprawowe
      Silnik doładowany
      Mazda6, Sedan, przód, 2012, 2
      Master Truck