Opony zimowe - co wybrać?

Re: Opony zimowe - co wybrać?

26 Wrz 2016, 07:28

Panowie, w związku z tym, że 90% mojej jazdy odbywa się po Warszawie - która nawet w warunkach zimowych zwykle jest szybko odśnieżana, zastanawiam się nad możliwością zakupu opon całorocznych... Co powiecie o Michelin CrssClimate? Letnie, ale z homologacją zimową: http://www.oponeo.pl/promocja-michelin ??
nasze młodzieżowe zawołanie zrobić więcej niż nakazuje obowiązek :)
pepa
Początkujący

Prawo jazdy od: 17 05 1981
Auto: Mazda

26 Wrz 2016, 17:10

yeti65
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: mitsubishi lancer X
Silnik: 1,6mivec 117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

03 Paź 2016, 09:21

Na zimę dobrze sprawdzają się Matadory. Dość przyczepne ogumienie, krótka droga hamowania. Mam porównanie, bo jeździłem zimą na bieżnikowanych wcześniej i nikomu nie polecam. Ze względu na bezpieczeństwo przerzuciłem się na opony marki Matador. Opona jest w miarę lekka, a przy tym przyczepna. Zyskujesz dobre poruszanie się po śniegu, no i mniejsze zużycie paliwa. Według mnie dobra perspektywa.
krawczyk90909
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 12 11 1989
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: audi A4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowe porządki w samochodzie Zimowe porządki w samochodzie
    Pierwsze opady śniegu, oblodzone ulice i chodniki oraz mroźne temperatury powinny być wyraźnym sygnałem dla kierowców, żeby przygotować samochód do zimy. Wymiana opon, sprawdzenie układu hamulcowego czy zaopatrzenie ...
    Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe? Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
    Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006