Opony zimowe, głównie autostrada

Opony zimowe, głównie autostrada

05 Wrz 2016, 06:26

Witam, muszę zakupić opony zimowe do mojego samochodu, główne warunki to autostrada i krajówka(jakoś muszę do niej dojechać). Podróż będzie z terenów górzystych do Krakowa a potem autostradą do Wrocławia i w drugą stronę + sporadyczna jazda po mieście.
Opony kupuje u wulkanizatora z darmowym montażem i mam kilka propozycji:
-Fulda montero 3 210zł/szt
-Kleber Krisalp HP2 200zł/szt
-Hankook winter icept rs2 205zł/szt
-Dunlop response 2 z 2013r(nowe, leżak) 215zł/szt
-Goodyear UltraGrip 8 230zł/szt

Rozmiar opony to 185/65/15

Nie wiem które oponki wybrać, co strona to opinia inna, najbardziej ciekawią mnie dunlopy z względu na cenę i możliwości tylko nie wiem jak będzie z jakością i wytrzymałością opon już 3 letnich ale fabrycznie nowych.

Budżet jaki chcę przeznaczyć to max 950 za komplet, im taniej tym lepiej z względu na inne wydatki, żadne bieżniki czy używki!
dansomi
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0- 0-2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Mazda 626 GW
Silnik: 2.0 115km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Rok produkcji: 1998

Re: Opony zimowe, głównie autostrada

01 Paź 2016, 19:35

Na Hankook'ach jeździłem i źle się nie spisywały.. W tamtym roku kupiłem V905 Yokohamy i szczerze byłem zadowolony. Dobrze trzymały się drogi, a też robiłem na nich długie trasy. Budżetowo też są okej.
Czarto
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 11 1999
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Opony zimowe, głównie autostrada

02 Paź 2016, 07:31

Ja na twoim miejscu brałbym te dunlopy. 3 lata na magazynie to nie tragedia. Kiedyś kupiłem 5-cio letnie leżaki (letnie goodyeary) i nie było żadnych problemów :ok:
yeti65
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: mitsubishi lancer X
Silnik: 1,6mivec 117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa jakość aut poflotowych * Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...
    Jak podróżować bezpieczniej samochodem? Jak podróżować bezpieczniej samochodem?
    Instruktorzy Szkoły Auto SKODA doradzają, jak wygodnie i bezpiecznie podróżować samochodem. Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto SKODA mówi: "Pozycja za kierownicą to podstawowy element bezpiecznej jazdy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006