OPONY ZIMOWE - NA ALU CZY NA STALI?

OPONY ZIMOWE - NA ALU CZY NA STALI?

28 Sie 2012, 18:23

Witam koncza mi sie opony letnie a itak idzie zima wiec nie bede juz kupowal letnich tylko zaloze zimowe i teraz mam pytanie zalozyc je na stalowe felgi?(bo mam takowe ) czy zalozyc na alusy bo itak gumy sa do wyrzutu? Jest jakas roznica w jezdzie czy czymkolwiek innym??
RomualdPLN
Początkujący

Prawo jazdy od: 09 06 2009
Auto: OPEL ASTRA ll CABRIO BERTONE:)

Re: OPONY ZIMOWE - NA ALU CZY NA STALI?

28 Sie 2012, 18:45

Różnica jest tylko jedna - sól drogowa źle działa na alusy - po prostu ich szkoda .. Jeśli masz drugi komplet felg to załóż zimówki a na alu letnie wiosną ..
Pozdro ...
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

04 Wrz 2012, 18:53

silvo ma rację, lepiej założyć opony zimowe na felgi stalowe, bo najzwyczajniej w świecie szkoda alusów na zimę, sól delikatnie mówiąc nie działa na nie zbyt dobrze, poza tym w zimie łatwiej dojechać w sposób nie do końca kontrolowany do krawężnika. Inną kwestią jest samo złożenie opon, z doświadczenia wiem, że w czasie sezonu ceny idą w górę, więc ja będziesz miał alusy w garażu, to zimą jak już minie boom będziesz mógł je taniej założyć i wyważyć, a wiosną tylko klucz w dłoń i
wymiana :)
pozdrawiam
na wszelkie pytania dotyczące opon i felg chętnie odpowiem również na pw :)
Opona
Nowicjusz

07 Wrz 2012, 17:11

Hej
Oczywiście, że lepiej na feldze, niż niszczyć alufelgi. Aluminium jest bardzo wrażliwe na warunki atmosferyczne, a zwłaszcza na nasze zimowe syberyjskie mrozy -30. Do tego należy dodać jeszcze sól i inne środki chemiczne. Decyzja prosta :D
slickrz
Aktywny

Auto: Audi A3

09 Wrz 2012, 07:59

decyzja prosta przy obecnych cenach oryginalnych felg alu (używka org w cenie średnio dobrej stalówki) nie ma sensu bawić się w felgi stalowe tylko kupić dodatkowe alusy w orginale i śmigać wygodnie :wink:
-30 nie ma wpływu na aluminium większego niż na stal
przed solą i innymi czynnikami felgi są zabezpieczone powłoką lakierniczą (przynajmniej powinny być :mrgreen: )
od nastu lat pomykam na alusach nie ma większego zużycia tych zimowych ani tych letnich, nawet te letnie bardziej domęczone bywają
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Limuzyna Audi A8 L extended Limuzyna Audi A8 L extended
    Życzenie klienta jest priorytetem dla czterech pierścieni, nawet wtedy gdy wymagania wydają się niezwykłe. Przykładem takiego podejścia jest przygotowanie specjalnej wersji Audi A8. Na zamówienie jednego z europejskich ...
    Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana
    Wszechstronny SUV marki Dacia przybiera nową szatę miejskiego stylu. Dzięki starannie dobranym elementom wystroju zewnętrznego Duster Blackshadow nie pozostanie niezauważony. Wyróżnia go między innymi krata wlotu powietrza ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006