Opony zimowe - trudny wybór

opony zimowe - trudny wybór

08 Paź 2010, 10:41

Witam,

zbliża się zima i czas na zakup opon zimowych, uważam że na bezpieczeństwie się nie oszczędza, więc chcę wybrać dobrze. Zastanawiam się nad tymi trzema kompletami:

1. Goodyear Ultra Grip 7

2. Continental ContiWinterContact TS830

3. Vredestein SnowTrac 3

Który z nich lepiej wybrać? Dodam że jeżdze Toyotą Auris, rozmiar opony 195/65 R15.
piotrpiotr
Nowicjusz

Miejscowość: krakow

Re: opony zimowe - trudny wybór

19 Paź 2010, 16:40

Wszystkie są najlepszymi oponami według ADAC-u, ale osobiście poleciłbym Ci Goodyear Ultra Grip 7 lub Vredestein SnowTrac 3 :smile:
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Opony zimowe - trudny wybór

20 Paź 2010, 08:50

wszystkie markowe opony są dobre i przeciętny użytkownik nie znający się na sportowej jeździe nawet nie zauważy różnic między nimi. To gazety kreują różnice między tymi oponami. Ja osobiście lubię Nokiana WR G2.
karlone
Zaawansowany

Miejscowość: Śląsk

20 Paź 2010, 14:15

Ja mam oponki Goodyear Ultra Grip 7 i nie narzekam. Jeździ się fajnie i na śniegu są super.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Paź 2010, 14:22

Osobiście polecam równiez nokian wr2,mam na jednym aucie,jakość jak np michelin alpin.Yokohomy równiez sie dobrze sprawuja na innym aucie.Zapewne kazda ww opona ma swoje pozytywne jak i negatywne strony.Njwiekszą bolaczką jest szybkie zuzycie opony
Leopard
Początkujący

Miejscowość: zachodniopomorskie

07 Lis 2010, 15:22

witam,

niedawno kupiłam IVECO DAILY furgon. opony mam 195/65 R16. ponieważ jest on na bliźniakach i kupno 6 opon zimowych (raczej dobrej firmy: goodyear lub michelin) kosztowałoby majątek, co myślicie o takim pomyśle, żeby na przód porządne opony zimowe (później letnie), a na tył 4 opony uniwersalne?
hukerko
Nowicjusz

Miejscowość: swarzędz
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody
    Polska od lat ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej – mówi najnowszy raport NIK. W ponad 90 proc. za ten stan rzeczy odpowiada indywidualne ogrzewanie budynków. Pomimo tego, że samochody ...
    Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...

• Re: Opony zimowe - trudny wybór

07 Lis 2010, 21:50

W Wielkopolsce raczej nie ma ciężkich zim a górki chyba też nie są zbyt strome. Powinno się sprawdzić.
    karlone
    Zaawansowany

08 Lis 2010, 11:49

karlone napisał(a):W Wielkopolsce raczej nie ma ciężkich zim a górki chyba też nie są zbyt strome. Powinno się sprawdzić.

No nie wiem, nie wiem :???:
    W zeszłym roku jak nawaiło śniegu, to cięzko była roano wyjechać z domu. Jak odgarneli śnieg, to na poboczu było prawie metr śniegu. Nawet główna droga z Turku na Konin była zawalona. Zima raz jest ciężka a raz lekka.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

08 Lis 2010, 12:51

Oooj w Wielkopolsce zdarzają się ciężkie zimy! Kilka lat przemieszkałem w Poznaniu i zdarzało się że śniegu nawaliło kupę i nie było jak podjechać pod głupi wiadukt :P Dlatego w zimówki koniecznie się trzeba zaopatrzyć nawet jak się mieszka gdzieś gdzie nie ma gór... Teraz mieszkam we Wrocławiu, tu w sumie też nie ma górek, ale jak się w weekend zapuszczę w Sudety na narty, to już nie tylko zimówki ale i łańcuchy się przydają! :D
    bborowka
    Nowicjusz

Miejscowość: Oleśnica

09 Lis 2010, 08:20

W mieście to wystarczą zimówki na osi napędzanej, bo jak wydostaniesz się na główną drogę, to zazwyczaj będzie odśnieżona a czesto też czarna, więc dlatego napisałem, że takie rozwiązanie z zimówki plus uniwersalne może się sprawdzić.
    karlone
    Zaawansowany

10 Lis 2010, 14:40

Wykazujesz ogromną wiarę w polskie służby odpowiedzialne za odśnieżanie... Niestety praktyka pokazuje, że nie zawsze można na nich liczyć. Za to zawsze warto liczyć na siebie - stąd inwestycja w zimówki wydaje się bardziej rozsądna :P
    pimpurdan
    Początkujący

Miejscowość: Wrocław

10 Lis 2010, 15:54

dzieki za odp. zdecydowalam sie jednak na 6 zimowek. pamietajac zeszloroczna zime i mając na uwadze, ze to nowy samochod i średniodoswiadczonego kierowcę nie ma co na oponach oszczedzac. nie bede jadla, nie bede pila.. ani palila:)
    hukerko
    Nowicjusz

Miejscowość: swarzędz

22 Lis 2010, 15:53

Ja jestem wierny Dębicy frigo II używam tych opon już od kilku sezonów i jestem z nich zadowolony w zimie. Jedyne do czego można się przyczepić to to że jak poczują trochę ciepła tak 15+ to trochę na nich wynosi z zakrętu ale na szczęście w zimie takie temperatury to raczej rzadkość.
    Benek22
    Nowicjusz

Miejscowość: kraków

23 Lis 2010, 16:17

Dębica jest dziwna bo świetnie trzyma na śniegu, a kiepsko przy wyższych temp. na deszczu... co nie zmienia faktu, że na zmienne polskie warunki nie jest to najbardziej szczęśliwy wybór. Ale plusem jest cena, więc ludzie mimo wszystko kupują - 190 zł za 195/60/15 (netcar.pl) to naprawdę niewiele...

Może zaczniemy Frigo importować do Szwecji? Tam nie mają zmiennych warunków i białe drogi przez calutką zimę... :D
    pimpurdan
    Początkujący

Miejscowość: Wrocław

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili