Opony zimowe z rantem ochronnym felgi

Opony zimowe z rantem ochronnym felgi

27 Paź 2015, 10:57

Szukam opon zimowych w rozmiarze 215/65R16 warunkiem jest rant ochronny na felgę. Wiem że to wysoki profil opony, ale zakładane one będą na alufelgi, a opony z takim rantem wyglądają dużo lepiej stąd decyzja o oponach z rantem.

Wiem że jest np. Uniroyal MS Plus 77 215/65 R16 98 H FR, gdzie właśnie FR oznacza oponę z rantem.

Czy możecie podpowiedzieć mi jakie inne opony w tym rozmiarze będą miały rant ochronny felgi? Index nośności min 102 lub 98.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10186
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

Re: Opony zimowe z rantem ochronnym felgi

27 Paź 2015, 13:31

Oznaczenia rantu ochronnego są różne w zależności od Producentów. Trzeba wiedzieć do jakiej grupy producentów marka danej opony należy. W przypadku Uniroyal będzie to grupa Continental.

Producenci ogumienia stosują są następujące oznaczenia rantu ochronnego:
- Continental stosuje zonaczenie FR (Felgen Ripen),
- Goodyear stosuje oznaczenie RFP (Rim Fringe Protector) lub FP (Fringe Protector),
- Dunlop oznacza symbolem MFS (Maximum Flange Shield),

W oponach produkowanych przez koncerny Bridgestone, Michelin i Pirelli nie znajdziemy tego typu oznaczeń.

Rant ochronny najczęściej jest stosowany w oponach niskoprofilowych ze względu na wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia felgi. W przypadku opon o profilu 60 i wyższym nie jest konieczne stosowanie rantu ochronnego ponieważ już sama wysokość profilu opony jest zabezpieczeniem. Często jednak w oponach o wysokim profilu do samochodów z napędem 4x4 taki rant jest stosowany.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3290
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

29 Paź 2015, 12:32

Zapytaj jeszcze po jakiś sklepach internetowych - tylko tych największych jak oponeo czy motointegrator bo tam masz dobre doradztwo.
Osobiście mogę polecić ten drugi (motointegrator) z tego względu mają darmową dostawę do punktu odbioru (możesz w nim od razu zamontować po taniości).
Instat
Początkujący

Prawo jazdy od: 17 02 1987
Auto: Citrone C2
Silnik: 1,6
Rok produkcji: 2001

29 Paź 2015, 12:39

Wiem że mogę zapytać w sklepach internetowych chodziło mi o podanie konkretnych przykładów w tym temacie.

Po co reklamujesz motointegrator (nie pierwszy raz zresztą)? Na oponeo też jest darmowa dostawa i w wielu innych sklepach z oponami. Ten który reklamujesz sprzedaje również inne części więc myślę że nie będą w stanie doradzić tak jak w przypadku tego pierwszego który zajmuje się tylko oponami.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10186
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Filmy szpiegowskie Toyoty Supry z toru Nürburgring Filmy szpiegowskie Toyoty Supry z toru Nürburgring
    Szpiegowski film z testów Toyoty Supry na torze Nurburgring. Tył auta przypomina koncepcyjny supersamochód Toyota FT-1. Premiera flagowego auta sportowego Toyoty jest przewidywana na 2018 r., rok po debiucie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód