Opony zimowe z rantem ochronnym felgi

Opony zimowe z rantem ochronnym felgi

27 Paź 2015, 10:57

Szukam opon zimowych w rozmiarze 215/65R16 warunkiem jest rant ochronny na felgę. Wiem że to wysoki profil opony, ale zakładane one będą na alufelgi, a opony z takim rantem wyglądają dużo lepiej stąd decyzja o oponach z rantem.

Wiem że jest np. Uniroyal MS Plus 77 215/65 R16 98 H FR, gdzie właśnie FR oznacza oponę z rantem.

Czy możecie podpowiedzieć mi jakie inne opony w tym rozmiarze będą miały rant ochronny felgi? Index nośności min 102 lub 98.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10187
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

Re: Opony zimowe z rantem ochronnym felgi

27 Paź 2015, 13:31

Oznaczenia rantu ochronnego są różne w zależności od Producentów. Trzeba wiedzieć do jakiej grupy producentów marka danej opony należy. W przypadku Uniroyal będzie to grupa Continental.

Producenci ogumienia stosują są następujące oznaczenia rantu ochronnego:
- Continental stosuje zonaczenie FR (Felgen Ripen),
- Goodyear stosuje oznaczenie RFP (Rim Fringe Protector) lub FP (Fringe Protector),
- Dunlop oznacza symbolem MFS (Maximum Flange Shield),

W oponach produkowanych przez koncerny Bridgestone, Michelin i Pirelli nie znajdziemy tego typu oznaczeń.

Rant ochronny najczęściej jest stosowany w oponach niskoprofilowych ze względu na wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia felgi. W przypadku opon o profilu 60 i wyższym nie jest konieczne stosowanie rantu ochronnego ponieważ już sama wysokość profilu opony jest zabezpieczeniem. Często jednak w oponach o wysokim profilu do samochodów z napędem 4x4 taki rant jest stosowany.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3293
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

29 Paź 2015, 12:32

Zapytaj jeszcze po jakiś sklepach internetowych - tylko tych największych jak oponeo czy motointegrator bo tam masz dobre doradztwo.
Osobiście mogę polecić ten drugi (motointegrator) z tego względu mają darmową dostawę do punktu odbioru (możesz w nim od razu zamontować po taniości).
Instat
Początkujący

Prawo jazdy od: 17 02 1987
Auto: Citrone C2
Silnik: 1,6
Rok produkcji: 2001

29 Paź 2015, 12:39

Wiem że mogę zapytać w sklepach internetowych chodziło mi o podanie konkretnych przykładów w tym temacie.

Po co reklamujesz motointegrator (nie pierwszy raz zresztą)? Na oponeo też jest darmowa dostawa i w wielu innych sklepach z oponami. Ten który reklamujesz sprzedaje również inne części więc myślę że nie będą w stanie doradzić tak jak w przypadku tego pierwszego który zajmuje się tylko oponami.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10187
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch
    Firma Kapsch TrafficCom, specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu telematyki transportu, wygrała kolejne trzy przetargi na przygotowanie oraz wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania ruchem miejskim ...
    Gruntownie zmodernizowana Skoda Octavia Gruntownie zmodernizowana Skoda Octavia
    Udoskonalona Škoda Octavia opuszcza już centralne zakłady marki w Mlada Boleslav. Dzięki przeprojektowanej przedniej i tylnej części nadwozia oraz najnowocześniejszym rozwiązaniom z zakresu asystentów prowadzenia, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Lexus CT 200h
      III edycja Rajdu Pedałujesz-Pomagasz w drodze do Lwowa
      Volvo FH vs Volvo FH16 700KM
      Trzykołowiec