Osad pod korkiem wlewu oleju. Clio II 1,2 8V z 2005r z lpg

Osad pod korkiem wlewu oleju. Clio II 1,2 8V z 2005r z lpg

29 Lis 2016, 23:26

Witam.
Auto posiadam 4 lata. Każdej zimy pojawia się ten sam problem, mianowicie spory osad pod korkiem wlewu oleju - zdjęcie po kliknięciu w link: [poniżej zamieszczone w poście].
Sprawdzałem u mechanika uszczelkę pod głowicą - jest w porządku. Wymieniałem olej przed zimą, mimo że na starym przejechałem zaledwie 8k km - nie pomogło. Byłem u dwóch mechaników i obaj powiedzieli, że mogę z tym jeździć... Chciałem jednak pozbyć się tego osadu. Generalnie autem pokonuje małe odległości. Ostatnio przejechałem jednak 70km i po zatrzymaniu od razu zerknąłem pod korek - jednak zmian nie stwierdziłem. Co może być przyczyną tak dużego osadu?
mpower1
Nowicjusz

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Megane Scenic I
Silnik: 2.0 8V 115KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Osad pod korkiem wlewu oleju. Clio II 1,2 8V z 2005r z lpg

30 Lis 2016, 13:30

Zdjęcie nie otwiera się, załącz je do postu.

Maź pod korkiem może być od jazdy na krótkich odcinkach w zimie z niedogrzanym silnikiem.
Trasa 70km niewiele pomoże, musiałbyś zrobić około 400km najlepiej na ekspresówce lub autostradzie.

Jak wycierasz korek z tej mazi to po jakim czasie pokazuje się ona ponownie?
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3290
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Typ: Sedan/Limuzyna

30 Lis 2016, 14:28

Mechanicy mają rację. Ten osad wziął się ze specyfiki korzystania z auta przez ciebie. Krótkie odcinki. jak na razie nic nie jest zepsute ale kontroluj stan oleju i jego konsystencję na bagnecie oraz sprawdzaj częściej czy nie pojawią cię tłuste plamy w zbiorniczku z płynem chłodniczym. poza tym jedź tym autem w trasę. To mu pomoże z tym ,że żebyś nie był zdziwiony jak po trasie 400 km zacznie ci pierdzieć tłumik...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Typ: Hatchback

30 Lis 2016, 15:17

W załączniku umieściłem zdjęcie. Słyszałem opinię, że osad się pojawia, gdyż nie pokonuję dłuższych tras. Umieściłem ten post, gdyż mam inny samochód, Megane Scenic I 2,0L 8V, w którym nie ma najmniejszego śladu osadu, a trasy pokonuję o podobnej długości.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

mpower1
Nowicjusz

30 Lis 2016, 15:33

Jak dla m,nie, to tej mazi jest nieco za dużo, jak na auto pokonujące krótkie odcinki. chyba, że nie było to czyszczone dosyć długi czas i tyle się tego nazbierało. Trzeba to wyczyścić. I korek i tam w środku, bo tam też widać, że jest tego dużo. Zerknij jeszcze jaki kolor ma olej w silniku. Jak ciemnobrązowy, to ok. Nie może być koloru kawy z mlekiem. Ale jakby tak było, to ubywałoby ci też płynu chłodzącego ze zbiorniczka.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Lis 2016, 15:51

MotoAlbercik napisał(a):tej mazi jest nieco za dużo, jak na auto pokonujące krótkie odcinki. chyba, że nie było to czyszczone dosyć długi czas i tyle się tego nazbierało
Sporo, ale nie wiemy przez ile czasu tyle tego się nazbierało. Wyczyść korek dokładnie i tą rurkę w środku, jednak uważaj żeby nic nie wpadło do środka. Jak to wyczyścisz to najlepiej przejechać się w trasę i po niej zobaczyć jak będzie wyglądał korek. Później jeżdżąc po miejscu tak jak do tej pory zalecam min. raz w tygodniu kontrolę osadu na korku.

Kiedy ten osad był czyszczony na korku i tej rurze?

mpower1 napisał(a):Byłem u dwóch mechaników i obaj powiedzieli, że mogę z tym jeździć...
Zaraz zaraz nie zalecili wyczyszczenia tego osadu? A przy wymianie oleju było czyszczone?
Kacper
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...

• Re: Osad pod korkiem wlewu paliwa. Clio II 1,2 8V z 2005r z lpg

30 Lis 2016, 16:59

Rok temu wymieniałem olej przed samą zimą. Zarówno korek jak i rura były wyczyszczone. Nie wiem po jakim czasie znów się ona pojawiła, ale względnie szybko. Przed zrobieniem zdjęcia nie czyściłem kilka miesięcy - osad pojawia się jak ochładza się powietrze atmosferyczne. Wczoraj natomiast je wyczyściłem. Osadu było na tyle dużo, że siłą grawitacji sam wpadł do silnika. Teraz będę sprawdzał korek raz w tyg. i zobaczę w jakim tempie osad się odkłada.

Generalnie podejrzewam niedogrzany silnik. Podczas jazdy temperatura silnika na kontrolce wyświetla 2 lub 4 kreski (nigdy nie wyświetliło mi 1 lub 3 kresek). Z 4 kresek spada na 2 i z powrotem. Latem jednak jak złapie 4 kreski, to nie spadną już do 2. Przy kreskach nie mam jednostek więc nie potrafię ocenić temperatury w st. Celsjusza.
    mpower1
    Nowicjusz

30 Lis 2016, 17:31

mpower1 napisał(a): Latem jednak jak złapie 4 kreski, to nie spadną już do 2.
    Wygląda na to że możesz mieć niesprawny termostat i przez to jeździsz non stop na niedogrzanym silniku. To mogło by wyjaśniać po części całą sytuację z tym osadem.
    Kacper
    Stały forumowicz

30 Lis 2016, 20:04

Po nagrzaniu wskazówka od temperatury musi się trzymac jak zaczarowana na tej 4 kresce. Nie moze spadać do 3 ani do 2 kreski. Jak teraz jest zimno i wskazówka opada to najprawdopodobniej masz termostat do wymiany. Jak wskazówka opadnie, to z nagrzewnicy powinno ci lecieć wyraźnie chłodniejsze powietrze.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

04 Gru 2016, 20:27

Przy najbliższej okazji umówię się z mechanikiem na sprawdzenie temperatury silnika. Póki co załączam zdjęcia przedstawiające tempo narastania osadu.
    mpower1
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył