Oświetlenie przednie w Renault Megane

Oświetlenie przednie w Renault Megane

08 Lis 2010, 18:28

Witam.
W chcę zamówić lampy do mojego Renault (Renault Megane, rok 99, model 99-02) aktualnie posiadam lampy z żarówkami H4, a na allegro widziałem dwie wersje: jedne są za żarówkami H1 i H7, a druga wersja to z żarówkami H4.

Moje pytanie plaga na tym czy mogę aktualne lampy wymienić na te z żarówkami H1 i H7
marrcin00
Nowicjusz

Miejscowość: Kępno

Re: Oświetlenie przednie w Renault Megane

08 Lis 2010, 18:33

Bez przerabiania się nie obejdzie bo są inne wtyczki. A po drugie lampy na H4 mają jedną wtyczkę a lampy z H1 i H7 siłą rzeczy posiadają dwie wtyczki jedna działa na światłach mijania a druga na drogowych.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

08 Lis 2010, 18:43

aha, W ogóle da się takie coś przerobić, i ile by to kosztowało ? Czy warto się z tym bawić ?
marrcin00
Nowicjusz

09 Lis 2010, 01:05

marrcin00 napisał(a):W ogóle da się takie coś przerobić, i ile by to kosztowało ? Czy warto się z tym bawić ?

Myśle ze jak masz w tym temacie pojęcie to nie bedzie Ciebie to nic kosztowało.Wystarczy przeciez jak "rozbroisz"dotychczasową kostkę i odpowiednio to podłączysz i po zawodach/prawdopodobnie będzie potrzebny dodatkowy przewód zerowy do swiateł drogowych/...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: VW JETTA
Silnik: 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna

09 Lis 2010, 12:19

JAk się znasz choć troszkę na elektryce samochodowej, to zrobisz to bez problemu.
Jedynym kosztem będą 4 wtyczki ( po dwie do każdego reflektora - na żarówki H1 i H7 plus przewody - napewno musisz mieć czarny przewód ( masa ) i kolorowe - inny kolor dla żarówki H1 i inny dla H7. Oprócz tego musisz kupić 8 szt. konektorków do tych żarówek. Koszt to dosłownie parę złotych a roboty około pół godzinki. No, może 45 minutek jakby doliczyć dwa piwka do tego ( po jednym na każdy reflektor ) :wink:
Tylko po tych piwkach się nie zapomnij i nigdzie nie jedz, bo ta przeróbka może okazać się niepotrzebna... :neutral:
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1141
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Lis 2010, 14:44

Z tego co patrzyłem na Alledrogo to reflektory na żarówki H1/H7 też mają jedno złącze ,tylko że umiejscowione na tyle obudowy . Podłączenie żarówek jest zrealizowane wewnętrzną instalacją . Gdybyś miał wtyczke do tego złącza ( sklep, szrot .....) to podłączenie nie powinno być kłopotliwe , a wręcz profesjonalne . Możesz również, na przewody założyć odpowiednie wsuwki , odnależć odpowiednie piny na złączu i wcisnąć bez użycia wtyczki . Tego nie polecam , zawsze coś może się odłączyć. Inne kombinowane rozwiązanie zmusi Cię do dziurawienia gumowych zaślepek
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia
Silnik: 1,4 MPI 68 KM
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pickup ŠKODA FUNstar Pickup ŠKODA FUNstar
    Nowy samochód marzeń 23 stażystów ze Szkoły Zawodowej ŠKODA Auto to zuchwały Pickup ŠKODA FUNstar. Koncepcja tego pojazdu, opartego na nowej ŠKODZIE Fabia, jest rezultatem projektu "samochód ...
    Jak bezpiecznie pokonywać zakręty? Jak bezpiecznie pokonywać zakręty?
    Pokonywanie zakrętów nie jest takie łatwe, jakby mogło się wydawać. Redukcja prędkości i skręcenie kierownicy to nie jedyne zadania, jakie musi uwzględnić kierowca. Kluczowa jest płynność wykonania manewru, a do tego ...

• Re: Oświetlenie przednie w Renault Megane

11 Lis 2010, 12:22

Jak kolega MotoAlbercik, na pisał kupić wtyczki do H1 i H7 miernikiem wymacać na którym kablu pojawią się napięcie gdy włączasz światła mijania podłączyć do wtyczki doprowadzić masę i gotowe i to samo ze światłem drogowym i na drugim reflektorze to samo.
    PrezesArtek
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
    Auto: Nissan Primera WP11-144
    Silnik: QG18DE
    Rok produkcji: 1999

11 Lis 2010, 14:32

dzięki za wytłumaczenie wymiany. Mam jeszcze do was pytanie które świstała lepiej się sprawdzą same żarówki H4 czy żarówki H1 i H7
    marrcin00
    Nowicjusz

11 Lis 2010, 14:35

marrcin00 napisał(a): H7

Tu mogę Ci śmiało powiedziec ze średnio co pół roku będziesz miał do wymiany... :!: Wiem ze klienci własnie na nie narzekaja.. :sad:
    Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
    Prawo jazdy od: 10 07 1979
    Auto: VW JETTA
    Silnik: 50KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna

• Warto przeczytać
    • Suzuki GSX-R, start