Oszukany przy kupnie - nie mogę przerejestrować samochodu

13 Gru 2013, 10:27

Witam wszystkich :)

Może ktoś się już spotkał z taką sytuacją i mi pomoże.
Ostatnio kupiłem samochód który teraz chciałem przerejestrować ale okazało się że w urzędzie odmówiono mi ponieważ z ich informacji wynika że był jeszcze jeden właściciel o którym mnie nie poinformowano przy zakupie :/ (brakuje dokumentów). Samochód kupiłem od kobiety która twierdziła że jest 2 właścicielem co okazało się nie prawdą i pomiędzy nią a pierwszym właścicielem był jeszcze jeden kupujący (możliwe że umowa była sfałszowana). Oczywiście teraz zgrywa głupa i mówi że ją to nic nie obchodzi i że mogę sobie iść z tym do sądu. Byłem u jakiegoś mecenasa i powiedział że powinienem napisać pismo w którym zamieszczę informację iż zatajono przede mną dodatkowego właściciela auta itd.

Moje pytanie - czy ktoś miał może styczność z taką sytuacją i ma wzór takiego pisma (lub potrafi takie pismo napisać w miarę tanio)

Z góry dziękuję za pomoc :)
Penak
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Deawoo Lanos

13 Gru 2013, 10:40

Na jakiej podstawie stwierdzono że był jeszcze jeden właściciel???
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10228
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Gru 2013, 12:15

Przecież oni mają w komputerze kiedy dany samochód był rejestrowany i na kogo. Sprawdziła i powiedziała że był jeszcze jeden właściciel pomiędzy nimi i żeby w terminie 7 dni donieść brakujące dokumenty. Tyle że sprzedająca od której kupiłem powiedziała że ona o niczym nie wie i nie ma nawet mowy o zwrocie i nie chce więcej na ten temat rozmawiać :/
Penak
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Deawoo Lanos

15 Gru 2013, 23:34

zagmatwane to bo:
1) jeśli masz dowód rejestracyjny i umowe KS na nazwisko ostatniego włąściciela (pani od której kupiłeś) to nie ma znaczenia ilu właścicieli auto miało wcześniej i czy by ło przerejestrowane czy nie,
2) jeśli natomiast masz DR na przedostatniego właściciela a umowę KS na ostatniego (samochód nie przerejestrowany na ostatniego właściciela) to musisz jeszcze mieć oryginał umowy KS między każdym właścicielem pośrednim od momentu ostatniej rejestracji (w Twoim przypadku umowę między Panią a poprzednim właścicielem)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

02 Lut 2014, 15:36

Zapewne Pani w urzędzie doszła do wszystkiego po dokumentach. Przedstawiając dokumenty do rejestracji trzeba wykazać ciągłość właścicieli - własności rzeczy. Jeżeli brakowało dokumentu, który wykazywał by jeszcze poprzedniego właściciela to mogła zostać odmówiona rejestracja z racji wątpliwości co do pochodzenia pojazdu. Zetknąłem się z tym w praktyce. Masz moim zdaniem 2 wyjścia:
1. napisać do sprzedającego, że odstępujesz do umowy i domagać się zwrotu pieniędzy (co rekomenduje).
2. pozwać sprzedawcę i ustalenie prawa własności (nie polecam, proces długi i musiałbyś mieć pełnomocnika zawodowego, który zna się na rzeczy i cię poprowadzi, co w efekcie doprowadzi do tego, że dołożysz do interesu i auto będzie cię kosztować cenę x + koszty sprawy).
Dreamliner
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Ford Focus mk 1
Silnik: 1.8 TDDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Corolla E11 G6 / G6R (1997–1999)
    Zaprezentowana w 1997 kolejna, przednionapędowa generacja Corolli zasłynęła uniwersalnością zastosowań oraz trwałością i bezawaryjnością. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych generacji, z którymi dość mocno była ...
    Jeep Wrangler Unlimited
    Wrangler uznawany jest za spadkobiercę wojskowego Willysa. Samochód pojawił się w salonach sprzedaży w 1987 roku. Obecnie można go kupić w wersji trzy- i pięciodrzwiowej. W obu przypadkach samochód jest napędzany ...