Otomoto i Allegro nie weryfikują motoogłoszeń z Allegro

14 Mar 2013, 15:21

W wynikach wyszukiwania w otomoto znalazłem ogłoszenie z Allegro .
Otomoto.pl/osobowe/renault/grand-scenic/2011-/?comfort[air_conditioning]=1&comfort[leather]=1&cubicCapacity[to]=1400&mileage=100000&power[from]=120&price[to]=50000

Niecałe 49 tys. zł za 2 letniego GrandScenica na wypasie z silnikiem 1.4 TCe i przebiegiem 25 tys. km ( Te 2500 km to chyba jedno zero polkneli )

Zgłosiłem otomoto do weryfikacji .Odpisali : ,, Oferta pochodzi z serwisu , dlatego w sprawie weryfikacji sugeruje kontakt z Allegro ' '.

Zgłosiłem do Allegro , Allegro odpisalo tak : ,,Witam.

Rozumiem Pana. Odpowiedzialność za wystawioną ofertę ponosi jednak
Sprzedający.

Proszę także zauważyć, że oferta zamieszczona została w kategorii
"Motoryzacja". Zgodnie z artykułem 3.6 Regulaminu naszego
Serwisu ma ona zatem charakter wyłącznie ogłoszeniowy.' '

Tak wiec sami widzicie , otomoto zwala na Allegro ,a Allegro się wykreca .rączka rączkę myje.
mihau
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

15 Mar 2013, 14:46

[link do oferty na Allegro wygasł]
Link z otomoto widzę ,ze nie mieści się w polu wiec daje link bezpośredni do oferty z Allegro.
mihau
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

15 Mar 2013, 17:00

Jak sprawdzalem w Google street view adres komisu to zgadza się .W Gnieźnie przy ul.Matejki faktycznie jest taki komis jak na zdjęciach .Jeden z dwóch podanych numerow na komórkę w street view wisi na płocie .
Czyżby to jednak było prawdziwe ogłoszenie ?
Czy może to było ogloszenie oszusta który podszywal się pod komis ,dla nie poznaki jeden numer dał prawdziwy do komisu ,a drugi swoj licząc na to,ze ponaciaga tych co wykreca jego numer tel ?

W chwili obecnej klikając na link do ogłoszenia pisze ,ze ogłoszenie zostało usunięte przez pracownika Allegro

Nie wiadomo teraz czy ogłoszenie zostało usunięte bo było fałszywe czy było prawdziwe ,ale ci z komisu mówili przez telefon o możliwości płacenia bez pośrednictwa Allegro (dla Allegro oznacza to brak wpływów z prowizji )
Jeśli za to drugie to niechcący przyczynilem się do usunięcia prawdziwego ogłoszenia.
mihau
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    5 zasad bezpiecznego wyprzedzania
    Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wyjazdy w dłuższe trasy. Szczególnie w takich warunkach kierowcom przydaje się umiejętność prawidłowego wyprzedzania. O czym należy pamiętać? Wyprzedzanie to manewr, który ...