Oznaczenie VDI w VW Bora

Oznaczenie VDI w VW Bora

17 Gru 2014, 21:42

Witam. Jako nowicjusz pozdrawiam forumowiczów.
Aby nie przeciągać w skrócie mój problem.
Postanowiłem zakupić coś starszego z VW, wypadło na Borę z dieslowskim silnikiem TDI. Ze względów ekonomicznych postanowiłem brać pod uwagę silnik o mocy 110 KM. Przeglądając aukcje napotkałem auto, które trochę mnie zadziwiło. Na tylnej klapie widnieje oznakowanie TDI z czerwoną literą "I". Pod maską zaś pokrywa silnika zawiera napis VDI z czerwonymi literami "DI". Najgorsze w tym, że nie wiem co oznacza litera "V".
Moje pytania:
1. "I" czerwone oznacza na pewno 110 KM?
2. Dlaczego jest różnica w oznakowaniu tylna klapa - pokrywa silnika (TDI - VDI)
3. No i to nieszczęsne "V". (oznakowanie wyraźne).
Za poważne info byłbym bardzo wdzięczny. Jestem w końcowej fazie transakcji, nie chciałbym popełnić "gafy". Pozdrawiam i przesyłam forumowe :piwo: .
janmang
Obserwowany

Prawo jazdy od: 03 04 1998
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: nie mam

Re: Oznaczenie VDI w VW Bora

18 Gru 2014, 13:59

Rezygnuję z podpowiedzi i sorki, lecz popełniłem sam "gafę". V to nic innego jak zły kąt oświetlenia litery "T" na zdjęciu. Zrezygnowałem, kontrahent opisał auto jako 110 podczas gdy po konsultacji u znajomego mechanika wynika, że to inna litera i silnik 115 KM. Życzę owocnych rozmów.
janmang
Obserwowany

Prawo jazdy od: 03 04 1998
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel Insignia z instalacją gazową LPG Opel Insignia z instalacją gazową LPG
    Opel Insignia z silnikiem 1.4 Turbo LPG ecoFLEX przystosowanym do eksploatacji na skroplonym propanie-butanie (LPG). Fabryczną instalację gazową można zamówić do każdej wersji nadwoziowej flagowego Opla, czyli sedana, ...
    Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe
    Jeśli nie chcesz mieć problemu z łańcuchowym napędem rozrządu, powinieneś nauczyć się dbać o nowoczesny silnik. Myślisz, że skoro kupiłeś nowy lub kilkuletni samochód, to nie musisz nawet zaglądać pod maskę pomiędzy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Cieknie coś za silnikiem
      Men's Day 2009
      Targi AutoSalon i AutoSerwis
      VERVA Street Racing 2010