Padający śnieg, godziny wieczorne i utrudnienia na drogach

15 Sty 2016, 17:46

Dzisiejszy dzień na Mazowszu do wczesnych godzin popołudniowych wyglądał normalnie, choć chmury śniegowe wisiały już w powietrzu. Nic nie zapowiadało takich opadów. W ciągu godziny warunki drogowe uległy radykalnym zmianom i samochody na drogach zaczęły jeździć z prędkościami rzędu 30km/h. Zrobiło się ślisko i mam nadzieję że taka pogoda nikogo mocno nie zaskoczyła :)

Życzę szerokości, cierpliwości, mało poślizgów i bezpiecznych podróży :ok:

Załączam kilka zdjęć z drogi.

Padający śnieg, godziny wieczorne i utrudnienia na drogachPadający śnieg, godziny wieczorne i utrudnienia na drogachPadający śnieg, godziny wieczorne i utrudnienia na drogachPadający śnieg, godziny wieczorne i utrudnienia na drogach

Zdjęcia zrobione na trasie Katowickiej na wysokości Nadarzyna pod Warszawą.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

15 Sty 2016, 20:45

Dzisiaj wieczorem o godz. 20:00 w radiu mówili, że w Warszawie są spore utrudnienia w komunikacji przez padający śnieg i śliskie drogi. Robią się dość duże korki i komunikacja miejska jest opóźnioona o około 20 minut.
A u nas, na śląsku, śniegu ani grama i jest 1,5 stopnia na plusie :) Oby ten śnieg w nocy do nas nie doszedł...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Sty 2016, 22:14

W Warszawie na ul. Belwederskiej gdzie jest pod górkę autobusy utknęły w błocie pośniegowym i przez to zrobił się spory zator.

Przed chwilą byłem na dworzu i śnieg dalej sypie jest sporo mniejszy, ale jednak pada. Temperaturę mamy -1. Z ciekawości wziąłem miarkę i zmierzyłem na płaskiej powierzchni ile napadało śniegu od godzin popołudniowych jak zaczęło śnieżyć. Wyszło 18cm :yes: więc sporo jak na kilka godzin opadów.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

15 Sty 2016, 22:33

W łodzi był dziś niezły armagedon, nie dość, że śnieg, to jeszcze awaria prądu w połowie miasta.... przejazd 6 kilometrów z roboty do domu, który zwykle pokonuję w 15 minut, dziś zajął mi 70 minut :D
166 2,4 JTDm - jest
156 19 JTD - była
306 1,4 - był
autoitalia
Aktywny
 
Posty: 296
Prawo jazdy: 11 03 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Alfa Romeo 166
Silnik: 2,4 JTDm 175 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

16 Sty 2016, 14:57

W Tychach i okolicach w nocy napruszyło troszkę śniegu - na aucie było 5,6mm. Ale odśnieżyć trzeba było :( W dzień nie sypie i mam nadzieję, że tak już zostanie :)
Przy okazji chciałem przyponieć, o odśnieżaniu auta przed jazdą - należy odśniezyć CAŁE auto, a nie tylko przednią szybę. Za nieodśnieżone auto mozna dostać mandat, a policja jest na to uczulona.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Camry - historia innowacji
    Toyota Camry, średniej wielkości sedan z napędem na przednie koła, należy – obok Corolli i Priusa – do najlepiej rozpoznawalnych modeli japońskiej firmy na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych jest od wielu ...