Palące się kontrolki.

Palące się kontrolki.

05 Mar 2016, 13:15

Witam mam problem ze swoim peugotem.. problem polega na tym ze 2 miesiące temu musiałem odpalić samochód z kabli i przed odpaleniem silnika pojawiły sie kontrolki silnika stopu akumulatora oleju i reczenego .. po odpaleniu wszystko gasnie .. czasami wogole nie mam tych kontrolek przed odpaleniem ale teraz stop pali mi sie na czerwono a wczesniej palił sie na zółto tak mi sie wydaje .. dodam ze mam ukruszona kleme minusowa i wiec moze przez to tak wariuje prosze o jakies porady i czy to bezpieczne tak jezdzic jezeli w czasie jazdy nic sie nie zapala :(
Piotrek235
Obserwowany

Prawo jazdy od: 05 05 2014
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Peugeot 306
Silnik: 1.4 XN 75 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: Palące się kontrolki.

05 Mar 2016, 21:47

Piotrek235 napisał(a):przed odpaleniem silnika pojawiły sie kontrolki silnika stopu akumulatora oleju i reczenego .. po odpaleniu wszystko gasnie

A więc prawidłowo.
Piotrek235 napisał(a):czasami wogole nie mam tych kontrolek przed odpaleniem

Czyli tak w sumie nie świeci ci się żadna kontrolka? I jak przekręcisz kluczyk dalej w pozycję rozrusznika, to rozrusznik normalnie kręci i silnik zapala?
Piotrek235 napisał(a): teraz stop pali mi sie na czerwono a wczesniej palił sie na zółto tak mi sie wydaje ..

Tak jak zawsze zadam pytanie - co na to instrukcja obsługi? Dodam tylko, że zanim się z nią nie zapoznasz, nie ruchamiaj lepiej już więcej silnika.
Piotrek235 napisał(a):dodam ze mam ukruszona kleme minusowa

Zależy jak i gdzie jest ukruszona.
Piotrek235 napisał(a):2 miesiące temu musiałem odpalić samochód z kabli

Można wiedzieć jak to zrobiłeś? Tak dokładnie?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Mar 2016, 14:04

Na zapłonie miałem zawsze tylko ręczny z akumulatorem i kontrolka od silnika
Silnik zapala zawsze za pierwszym razem... ukruszona jest na tym łączeniu z akumulatorem gdzie sie ja wklada i przykreca :P
Instrukcji obsługi nie posiadam więc nie wiem jak sprawdzic... a z kabli odpalał mi kolega bo ja sie w ogole nie znam na samochodach i od tamtego czasu pala sie wszystkie a zawsze mialem tylko reczny i od akumulatora wiec nie wiem czy to dobrze.. moze powinienem zresetowac klucz serwisowy bo mam 225 km do wymiany oleju i dlatego pala sie te kontrolki ? Olej wymieniany byl okolo 1500 km temu i jego stan jest odpowiedni
Moze po padnietym akumulatorze zresetował sie ten klucz i mi sie to pali sam nie wiem
Piotrek235
Obserwowany

Prawo jazdy od: 05 05 2014
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Peugeot 306
Silnik: 1.4 XN 75 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

06 Mar 2016, 21:01

Piotrek235 napisał(a):Silnik zapala zawsze za pierwszym razem... ukruszona jest na tym łączeniu z akumulatorem gdzie sie ja wklada i przykreca

Zależy na ile jest ukruszona. Jak tylko ciuteczek, to nie ma tragedii. Jak spory kawałek to powinieneś ją wymienić.
Piotrek235 napisał(a):Instrukcji obsługi nie posiadam więc nie wiem jak sprawdzic..

A od czego jest internet. Zapewniam cię, że jest...]
Co do odpalania na kable, to niestety nie wiemy jak to twój kolega zrobił, a więc nie wiemy, czy to może być przyczyną.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Stacja tankowania wodoru w Belgii Stacja tankowania wodoru w Belgii
    Belgia dołączyła do stale rozrastającej się europejskiej sieci stacji tankowania wodoru. Pierwsza publiczna stacja została uruchomiona na terenie Toyota Motor Europe w Zaventem pod Brukselą. To wydarzenie otwiera Toyocie ...
    Audi Q5 hybrid quattro Audi Q5 hybrid quattro
    Q5 hybrid quattro, pierwszy model hybrydowy Audi, został skonstruowany jako wysokowydajna hybryda równoległa. Tak jak i w dwóch innych hybrydowych modelach Audi, pojazd napędzają: silnik 2.0 TFSI o mocy 155 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Renault Captur oklejony przez dzieci
      1/4 mili Bemowo
      VW Golf II czerwony, Tuning, ASTW
      Przednie LEDy, Toyota Tundra TRD Sport