Panel AC/Ogrzewania raz działa raz nie - Peugeot 306

Panel AC/Ogrzewania raz działa raz nie - Peugeot 306

06 Sty 2017, 22:31

Hej, Moi Drodzy, w samochodzie ( Peugeot 306 ) powstał mały a zarazem duży problem.

Mianowicie odkąd zaczęła się zima ( kiedyś ten problem również wcześniej występował ale po 2 dniach ustąpił miało to miejsce z półtora roku temu ) mam dosyć dziwny problem, gdy odpalam auto panel dmuchawy/AC nie działa po lekkim stuknięciu działa.

Problem głównie występował w tamtym tyg gdzie była bardzo duża wilgoć, od wczoraj przy dużych przymrozkach sam włączał dmuchawę ( mimo wszystko i tak szukam cały czas tej usterki ), aż do dzisiaj gdzie rano pojechałem bez problemu, przejechałem ok 20 km wróciłem po ok 3 godzinach i problem wystąpił taki że wgle nawet z delikatnym stuknięciem ( a nawet bardzo mocnym później ) nie odpalił.
Przez 20 km szorowałem okno aby dojechać a jak już dojechałem wyłączyłem i włączyłem i zaskoczyło ( po drodze 3 razy stawałem aby odpalić go od nowa z myślą że zaskoczy ).

Jutro mam zamiar go rozebrać rozgrzać sprawdzić czy coś zaskakuje i szukać usterki, wydaje mi się że gdzieś wchodzi wilgoć i po wysuszeniu dopiero zaskakuje dodatkowo przejrzę wszystkie bezpieczniki może tam coś jest nie tak...
Ale może wy macie jakiś pomysł co to może być? Spotkaliście się z takim problemem??

Mam wrażenie że może już po tylu latach zaczyna siadać elektronika. Od 3 dni nie chodzi mi gaz, w sensie po zatrzymaniu auta kontrolka świeci ale podczas przełączenia nie zaskakuje tylko tak jakby się resetuje, a podczas jazdy się nie świeci - tylko zaskakuje podczas zatrzymywania.
Także jakby ktoś z was miał fajnego mechanika LPG to dajcie znać ( najlepiej w okolicach Rembertowa )
Jozek10
Początkujący

Auto: peugeot 306

Re: Panel AC/Ogrzewania raz działa raz nie - Peugeot 306

09 Sty 2017, 10:50

Jozek10 napisał(a):Mianowicie odkąd zaczęła się zima ( kiedyś ten problem również wcześniej występował ale po 2 dniach ustąpił miało to miejsce z półtora roku temu ) mam dosyć dziwny problem, gdy odpalam auto panel dmuchawy/AC nie działa po lekkim stuknięciu działa.
Prawdopodobnie jakieś zimne luty w panelu powodują problem o którym piszesz. Jak go rozbierzesz zerknij jak wygląda układ scalony i przeczyść wtyczkę od panelu przed ponownym podłączeniem. Jeżeli dalej będzie problem to często taniej wychodzi kupić używkę z gwarancją niż oddawać własny panel do naprawy.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3293
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

10 Sty 2017, 00:53

Problem właśnie jest w tym że bardzo ciężko znaleźć ten panel :-( dokładnie takiego samego z a/c i wewnętrznej wymianie powietrza nie znalazłem na allegro :-(

Pytanie czy jeżeli faktycznie to panel to czy on może dalej świecić?? Teoretycznie nie dochodzi do niego prąd ponieważ żadna dioda ( a/c, wietrzenia wewnątrz auta ) od przycisków nie działa, a pokrętło wgle nie reaguje.

Co lepsze w środku auta mam lód na szybie, czy to normalne?? Nawet przy takich mrozach? Kupiłem farelkę do auta ale nic nie daje przy -11 stopniach troszkę odmrozi ale nie chce znowu za długo tego trzymać bo akumulator padnie ( odpalone auto cały czas podczas włączonej farelki )

Kolejny problem jaki zauważyłem to że podczas wyjęcia kluczyka z auta nagle światła ( 2 razy tak było teraz już ok ) wewnątrz auta mimo otworzonych drzwi nie świeciły, radio nie odpalało ...
No i tak jak pisałem wcześniej LPG siadł, tyle teraz tak jakby całkowicie ( diody ani troszkę nie mrugną ) i podczas rozgrzania auta wczoraj ( szorowałem i próbowałem coś zrobić z tym ) do 80 stopni załączył się check engine.

AA i bym zapomniał, wczoraj rozbierałem cały panel, całość jest prawidłowo podłączona a w środku nie było wilgoci jakiejkolwiek, po odłączeniu radia i podłączeniu odbijało mi przez chwile, ale to chyba standard.

No nic póki co czekam aż mrozy przejdą ( podobno w weekend ) i może całość minie, a jak nie to kij wie co to...

Obawiam się najgorszego - że elektronika w aucie zaczyna padać już na amen mimo ciągłego dbania o auto, i regularnych wymian wszystkich olejów oraz wszystkiego co padało lub dawało znać :-(
Jozek10
Początkujący

10 Sty 2017, 09:39

Jozek10 napisał(a):Pytanie czy jeżeli faktycznie to panel to czy on może dalej świecić?? Teoretycznie nie dochodzi do niego prąd ponieważ żadna dioda ( a/c, wietrzenia wewnątrz auta ) od przycisków nie działa, a pokrętło wgle nie reaguje.
Trzeba szukać przyczyny w elektryce, miernikiem sprawdzić napięcia na kostce od zasilania panelu jeżeli nie będzie to dalej po kabelkach aż znajdziemy problem. Może gdzieś są przerwane wiązki w peszlu i jak jest zimno to coś nie kontaktuje. Problemy mogą być różne.

Jozek10 napisał(a):Co lepsze w środku auta mam lód na szybie, czy to normalne?? Nawet przy takich mrozach?
Jak jest spora wilgoć w samochodzie to można spodziewać się takiego efektu od środka na szybach. Przez to także mogą cierpieć połączenia elektryczne. Kup pochłaniacz wilgoci i zostaw w samochodzie, zobaczysz czy coś pomoże.

Jozek10 napisał(a):załączył się check engine
Trzeba sprawdzić błędy. Masz za dużo problemów. Proponuję zacząć od błędów następnie sprawdzenie dlaczego nie działa LPG i dalej elektryka wnętrza.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3293
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

10 Sty 2017, 22:16

Dzięki wielkie za porady, tak zrobię jak tylko mróz puści - nie mogę jechać bo mi zamrażają się szyby a do mechanika mojego 30 km :-(
Jozek10
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Abu Zabi buduje stację tankowania wodoru Abu Zabi buduje stację tankowania wodoru
    Toyota wraz z partnerami biznesowymi i rządem Abu Zabi przeprowadzi testy Toyoty Mirai, których celem jest analiza możliwości wprowadzenia motoryzacji opartej na wodorze. W maju tego roku zostanie otwarta w stolicy ...
    Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana
    Wszechstronny SUV marki Dacia przybiera nową szatę miejskiego stylu. Dzięki starannie dobranym elementom wystroju zewnętrznego Duster Blackshadow nie pozostanie niezauważony. Wyróżnia go między innymi krata wlotu powietrza ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volkswagen Bora Kombi, alufelgi Porsche
      Stromy podjazd to dla niektórych aut nic wielkiego
      Chevrolet Corvette LS2, tył
      Lexus IS Sriracha, tył