Parkowanie w miejscu niedozwolonym

Parkowanie w miejscu niedozwolonym

01 Lip 2014, 10:13

Witam,
parkowałem samochodem osobowym w miejscu niedozwolonym na chodniku (pomiędzy przejściem dla pieszych, a przystankiem autobusowym). Samochód stojący obok miał już założoną blokadę od SM. W momencie, gdy odjeżdżałem, podjechała i zaparkowała kilka metrów przede mną Straż Miejska (pewnie pojawili się w sprawie zdjęcia blokady w samochodzie obok, gdyż czekał przy nim już właściciel). Strażnik nie wyszedł jeszcze z auta, nie zatrzymywał mnie itd. zanim odjechałem.

Pytanie moje jest następujące: czy z tego powodu mogę mieć wyciągnięte konsekwencje (parkowanie w miejscu niedozwolonym, jazda kilka metrów po chodniku w celu wyjechania)? Czy do udowodnienia takiego wykroczenia potrzebne jest Straży Miejskiej nagranie np. z kamery w ich samochodzie?

Pozdrawiam
Andrzej81
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 01 Lip 2014, 10:07
Prawo jazdy od: 13 03 2001
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Fusion

Re: Parkowanie w miejscu niedozwolonym

01 Lip 2014, 10:19

Skoro przyjechali i nie zareagowali, to nie będzie z tego żadnych konsekwencji. Żeby SM mogła cię ukarać, musiałabyś stać w tym miejscu jak oni tam są. A skoro odjeżdżałeś, to nie mogli zareagować, bo i tak nie wiedzieli co robisz - czy stałeś, czy chciałeś zaparkować, ale sobie "przypomniałeś" przepisy i nie zaparkowałeś itd. Co do jazdy po chodniku - SM nie ma takich uprawnień, by kierować wnioski do sądu o ukaranie na podstawie nagrania z kamery. Może skierować wniosek do sądu tylko w przypadku, jak kierowca odmówi przyjęcia mandatu.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 13384
Zdjęcia: 1141
Rejestracja: 12 Gru 2006, 15:25
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników! Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników!
  Rozpoczął się właśnie konkurs na aktywnych użytkowników. Każdy kto odwiedza nasze forum regularnie i wypowiada się na nim pisząc tematy, posty, komentarze pod zdjęciami, czy też zamieszcza same zdjęcia może wziąć w ...
  Zabici bez zaiętych pasów Zabici bez zaiętych pasów
  Aż 50% ofiar śmiertelnych na autostradach w Austrii, a ponad 60% w Belgii nie miało zapiętych pasów w momencie wypadku. Pasy bezpieczeństwa są efektywnym elementem dającym kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo podczas ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti