Parujące szyby

13 Cze 2009, 10:12

Witam, niedawno kupiłem Fiata Punto I i co zauważyłem że jak jest rano chłodno i wilgotno to są wszystkie szyby zaparowane, może to i nie takie dziwne, ale tych szyb nie da się odparować nawiewem, włanczając nawiew jeszcze gorzej się parują, przecieram szybę gąbką a one za chwilę nawet przy najmocniejszym nawiewie powracają do tego samego stanu, czyli zaparowania, nawet otwierając szyby nie wiele to daje, sprawdzałem na trasie 40km i się nie odparowywują, co robić ?? Wcześniej miałem cienkiego i dosłownie wsiadając do auta w kilka sekund puszczając dmuchawę (nawiew) szybki były suchutkie ...

Z góry dziękuję za pomoc ...
Ostatnio edytowany przez krisiss, 14 Cze 2009, 22:10, edytowano w sumie 1 raz
krisiss
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: śląsk

13 Cze 2009, 10:18

przez zime byl identyczny przypadek w Lanosie moich rodzicow a przyczyna moze byc osadzajaca sie woda pod dywanikami,wez wyciagnic dywaniki wysusz je a potem cala podloge do sucha,u mnie poskutkowalo
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Cze 2009, 11:00

Wszystko paruje (gogle, okulary, szyby) przez brak wlasciwej wentylacji.

Po pierwsze wymien filtr przeciwpylkowy i wszystkie tego typu jakie masz w aucie. Druga sprawa szyby dokladnie umyj jakas nano technologia antypara - nic to nie da ale chociaz beda czyste:p. Kolejna sprawa obieg zewnetrzny, sprawdz czy masz otwarty i czy dziala jak nalezy. Stawiam ogolnie na brak wentylacji.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

13 Cze 2009, 11:18

http://moto.wp.pl/kat,45754,title,Paruj ... omosc.html tutaj masz pare przydatnych informacji na ten temat
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Cze 2009, 13:31

Ja u siebie miałem podobny problem. I winnych temu było kilka rzeczy:
1.Filtr powietrza (czy tam przeciwpyłkowy) - stary był brudny i zmieniłem na nowy.
2.Co z tego, że kontrolka od zmiany obiegu zewnętrznego na wewnętrzny działa, skoro mechanizm nie bardzo? Jeździłem cały czas na obiegu wewnętrznym.
3.Okazało się, że dywaniki od pasażera są wilgotne, ale nie od wody i błota, ale puszczała nagrzewnica i wyciekał ten olej z niej. Dlatego też prawa strona auta szybciej parowała niż lewa.

Fakt jest też taki, że ostatnio gdy trochę padało, a ja zmokłem to siedząc w aucie nie byłem w stanie dmuchawami zlikwidować pary na szybach. Za to gdy włączę klimę, to efekt jest natychmiastowy.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

13 Cze 2009, 22:05

Że okna się parują od środka w takie dni(noce) ja wczoraj była że całą noc lało i było 6C to chyba normalne, bo w poprzednim aucie też tak miałem, było to CC, ale jak włączyłem dmuchawe i przejechałem dosłownie kawałek wszystkie szyby były suchutkie, nawet zimą osiadający szron w środku, a w tym aucie nie mogę odparować tych szyb nawet jadąc 40km, jak przetarłem szmatą szybę to zaraz spowrotem zaparowanie wychodziło, gdyby była ogólnie wilgoć w samochodzie to okna by się parowały nawet w dzień jak słońce przygrzeje, bo wtedy ta wilgoć odparowywuje, a takie coś się nie dzieje ... nie wiem w jakiej pozycji była wentylacja zewnętrzna bo przestawiałem ją dzisiaj i nie spojrzałem w jakiej była pozycji, ale sprawdzałem, dział(otwiera obieg z zewnątrz) i czekam na chłodny wilgotny poranek, aby zaparowanie wyszło na szyby i będę testował.

Co do filtra pyłkowego to w tej wersji podobno nie ma, wyczytałem że filtry są w punciakach tylko z klimą, ale jeśli ktoś się na tym bardziej zna, to może mnie bardziej uświadomi ...

Dziękuję za podjęcie tematu.
krisiss
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: śląsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Toyota Environmental Challenge 2050
    W 2015 roku, na 2 miesiące przed konferencją klimatyczną w Paryżu, Toyota ogłosiła swój plan Toyota Environmental Challenge 2050. Firma, która jako pierwsza wprowadziła na rynek seryjny samochód hybrydowy, ...

14 Cze 2009, 09:15

sposób harcerski działający na chwilę
przesmarować szyby kroplą szamponu (mydła)

Ja mam podobny problem w starej Astrze. trudno suszyć dywaniki gdy jest słota. Filterek przeciwpyłkowy też trzebaby co chwila zmieniać (notabene przez długi okres jeździłem z ponczochą zamiast filterka :lol: ) dlatego kropla szamponu na ręcznik papierowy i rozsmarować na przedniej szybie. Na 2-3 dni pomoże potem można powtórzyć.
Joter
Aktywny
 
Posty: 299

15 Cze 2009, 12:32

U mnie w Astrze też była masakra ale po wymianie filtra kabinowego była natychmiastowa poprawa. Tylko że jak ten filtr po jakimś okresie kilku mokrych dni podciągnął wilgoć,to problem powrócił w pewnym stopniu.Dodam,że podłogę pod dywanikami mam suchutką. Chyba będę wymieniał ten filtr co pół roku (20 zł) i problem znika. :smile:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

16 Cze 2009, 15:54

Wymień filtr kabinowy i sprawdź czy nie urwała Ci się linka od regulacji obiegu.
Jak to zrobisz to możemy dalej próbować, ale bez tego ani rusz.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

01 Lip 2009, 07:21

Problem usunięty, była walnięta nagrzewnica ale tak była zjeb... nagarem, kamieniem i różnym syfem że szok... teraz szybki nie parują i nawet przestało śmierdzieć tym płynek który wyciekał i po podgrzaniu dawał niesamowity fetor :grin:
krisiss
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: śląsk

07 Lip 2009, 12:41

Jak cos to na stacjach jest taki środek( koszt cos 15zł). Jak popryskasz to juz tak nie paruja
malarki
Początkujący
 
Posty: 91
Miejscowość: kraków

07 Lip 2009, 19:30

malarki napisał(a):Jak cos to na stacjach jest taki środek( koszt cos 15zł). Jak popryskasz to juz tak nie paruja

Efekt krótkotrwały. To nie jest leczenie, to jest zaleczanie.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725