Pasek rozrządu, a pompa wodna.....POMOCY!

Pasek rozrządu, a pompa wodna.....POMOCY!

28 Maj 2008, 21:36

Czy przy wymianie zespołu paska rozrządu, rolki napinającej konieczna jest wymiana także pompy wodnej?
premier00
Początkujący

• Pasek rozrządu, a pompa wodna.....POMOCY!

29 Maj 2008, 08:58

Zazwyczaj każdy mechanik zaleca wymienić pompę.Koszt pompy nie jest aż tak wielki,a jej zatarcie spowoduje zerwanie paska rozrzadu.A z czym się to wiąże to pisać chyba nie muszę.Tak więc warto tą pompę wymienić.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1141
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

Re: Pasek rozrządu, a pompa wodna.....POMOCY!

31 Maj 2008, 00:26

mechanik zaleca wymiane pompy wody bo jak np po 15 tys od wymiany rozrządu rozcieknie sie pompa wody to na nowo trzeba rozbierać cały rozrząd
    Najger
    Nowicjusz

Miejscowość: Katowice

23 Lut 2010, 10:59

Witam serdecznie
    Mam problem i proszę o pomoc
    Mam Focusa 1,8 TDDi kombi i strasznie piszczy mi pasek klinowy. W serwisie powiedzieli mi że muszę wymienić pasek klinowy, pasek rozrządu + pompę wody. Wydaje mi się że to trochę za dużo. Czy wymiana pompy wody jest koniczna przy wymianie paska rozrządu. Proszę o pomoc i odpowiedź
    olekkr
    Nowicjusz

Miejscowość: kraków

25 Lut 2010, 15:21

wydaje mi sie że w zupełności wystarczy wymiana paska klinowego, trzeba zobaczyć jak napinany jest pasek klinowy jeśli napinaczem hydraulicznym to najlepiej też go wymienić, ale żeby wymieniac przy tym pompe wody i rozrząd to dziwna sprawa :]
    Najger
    Nowicjusz

25 Lut 2010, 19:09

Najger wymiana rozrzadu i pompy wody to nie jest wcale dziwna sprawa tylko normalna rzecz jesli jego pasek napędza pompe wodna. Koszt takiej pompy nie jest duzy a przy jej wymianie nieraz trzeba rozebrać cały przód jak i wszystkie osłony rorządu. Dlatego należy wymienić pompe przy wymianie rozrzadu bo po jakimś czasie pompa może ulec uszkodzeniu a jak będzie trzeba ją wymienić to skasują cię jak za wymiane rozrządu i pompy ( bo po jej zamontowaniu trzeba ustawić na nowo rozrząd).
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...
    Samsung Safety Truck na drogach - monitory z tyłu na naczepie Samsung Safety Truck na drogach - monitory z tyłu na naczepie
    Samsung Electronics zaprezentował pierwszy prototyp Samsung Safety Truck – pojazdu ciężarowego wyposażonego w technologię służącą zapobieganiu wypadkom drogowym przy wyprzedzaniu. Samsung stara się poprawiać jakość ...

• Re: Pasek rozrządu, a pompa wodna.....POMOCY!

27 Lut 2010, 20:11

Tak jak pisałem wcześniej każdy mechanik zaleca wymiane pompy wody, ale nie jest konieczna jej wymiana (chyba że cieknie, ma luz lub coś podobnego )
    Najger
    Nowicjusz

27 Lut 2010, 20:36

olekkr to piszczenie to taki standard w foce TDDi :( Najgorsze, że bardzo rzadko piszczy sam pasek klinowy. Częściej przyczyną jest któreś z napędzanych kół (pompa wody, wspomagania, alternator, sprężarka klimy, rolka napinacza lub rolka pośrdnia). Diagnoza jedynie poprzez zdjęcie paska i kręcenie poszczególnymi rolkami.
    Kubuch
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
    Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2013

• Warto przeczytać