Passat B3 zagrzewajacy sie silnik 1.9D

05 Kwi 2007, 20:15

mam problem z silnikiem 1.9 D w passacie b3, "czasami" sie grzeje, przekracza nawet 110 st, odczekam troche czasu, uzupelnie plyn chlodniczy i wszystko wraca do normy, ostatni stalo sie tak na prostej drodze przy "spokojnej" jezdzie, narazie nie bierze oleju, co moze byc przyczyna ? pozdro
6casey6
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Jaworzno
  • 05 Kwi 2007, 20:46

    6casey6 napisał(a):uzupelnie plyn chlodniczy i wszystko wraca do normy

    Może poprostu gdzieś jest wyciek, albo termostat jest uszkodzony. Możliwe również, że słabo jest napiety pasek i czesciowo nie napedza pompy wodnej, sprawdz go, nie powinien się napinac więcej niz w granicach 1 cm.

    P.S.To raczej powinno być w dziale ,,Problemy techniczne''

    Pozdrawiam.
    Tuningowi diesli - NIE
    arek_89
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 903
    Miejscowość: Małopolska

    06 Kwi 2007, 14:29

    termostat jest nowy, z paskiem wszystko jest okej.
    6casey6
    Nowicjusz
     
    Posty: 5
    Miejscowość: Jaworzno

    06 Kwi 2007, 15:39

    Sprawdz czy nie ma gdzieś wycieku bo skoro mówisz, że jak uzupełnisz to wtedy jest ok to możliwe, że to jest przyczyna. A wogóle to dużo tego płynu uzupełniasz?
    Pozdro.
    Tuningowi diesli - NIE
    arek_89
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 903
    Miejscowość: Małopolska

    06 Kwi 2007, 19:32

    to jest tak... plyn uzupelniam tylko po tym jak sie zagrzeje (pow 105C- poniewaz wyparuje), a do momentu poki "nic" sie nie dzieje to nie musze uzupelniac, auto nie bierze ani oleju ani plynu, nie ma "mleczka" itp, slyszalem 2 rozwiazania, albo uszkodzona pomka wodna lub peknieta glowica , pompke bede sprawdzal w srode, mam nadzieje ze to bedzie przyczyna bo jak nie to kaplica :)
    6casey6
    Nowicjusz
     
    Posty: 5
    Miejscowość: Jaworzno

    07 Kwi 2007, 07:39

    a czujnik temp sprawdzales ?? sprobuj ja mialem tak samo i to byla przyczyna , pozdrawiam
    Audi A3
    szerszen
    Nowicjusz
     
    Posty: 6
    Miejscowość: Gdańsk
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Dacia Duster - historia
      Duster odniósł prawdziwy sukces, zdobywając serca 400 tysięcy klientów w ciągu niewiele ponad 3 lat od jego wprowadzenia do sprzedaży. W 2012 roku uplasował się na przykład w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających ...

    07 Kwi 2007, 13:48

    Ja myślałem, że ten problem występuje przez cały czas, a ja nie dopatrzyłem słowa,,czasami'' w pierwszym poście :oops:, więc to zmienia postać rzeczy.

    Nagłe, tajemnicze, chwilowe problemy tego typu najczęściej zwiastują usterkę gdzieś w elektryce.

    Pozdro.
    Tuningowi diesli - NIE
    arek_89
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 903
    Miejscowość: Małopolska

    24 Kwi 2007, 07:16

    Problem ze skokami temp został rozwiązany: brak uszczelki w korku zbiornika na płyn chłodniczy. Ale dalej nie jest tak jak powinno, przy "normalnej" jeździe (do 4 ludzi) auto trzyma 90-95 st, natomiast gdy podepnę przyczepę z plandeką (nie była to jakaś wielka krowa. wystawała 40-50 cm nad auto, obciążona ~100kg) i 5 ludzi auto przy niewielkich już wzniesieniach nagrzewa się do 100 st i tak trzyma. Mam dobrą pompę wodną, niedawno wymieniony termostat (temp. otw. 87st), plyn chlodniczy trzyma się caly czas na tym samym poziomie. CO jeszcze wymienić, sprawdzić ? I jeszcze jedno pytanie, jakim ciężarem moge obciążyć hak holowniczy (od góry) chce kupić bagażnik na rowery montowany na haku, bagażnik z rowerami będzie ważyl 95-100kg, obawiam się że to za dużo, może ktoś mial jakieś doświadczenia z czymś takim. pozdro
    6casey6
    Nowicjusz
     
    Posty: 5
    Miejscowość: Jaworzno