BWM e60 530i SCIAGA W LEWO

22 Kwi 2007, 22:26

Witam wszystkich. Mam takie pytanko. Jak szybkie jest zuzycie opon jesli auto mocno sciaga w lewo. Czy jesli kupilem opony uzywane lecz z bardzo dobrym zbieznikiem to uda mi sie przejechac na nich ok 1800 km? Auto zbiera opony z zewnetrznej strony i bardzo mocno sciaga w lewo. Ustawilem zbierznosc to w jakims stopniu pomoglo.
david
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • 23 Kwi 2007, 14:19

    Jeśli zbiera opony z zewnątrz to wina zbyt dużej zbieżności w kierunku wartości "+". Jeśli jest dobrze ustawiona to zbierać już nie będzie a to że ściąga to już wina opon. Czasem pomimo że nie widać większego zużycia na bierzniku może ściągać i to mocno. Może to być wina różnicy w ciśnieniach (zakładam że to już sprawdziłeś) albo dość ciekawa jeszcze jedna rzecz w którą niektórzy klienci nie wierzą (ich strata, tylko wymieniają co popadnie a na końcu pukają się w głowę) że w przypadku opon BEZKIERUNKOWYCH, odwrócenie jednej z nich w przeciwną stronę niż "toczyła" się przez ostatni sezon powoduje nieco większym tarciem o podłoże i efekt jest taki że kierownica sama się nam przekręca przy jeździe na prost, nieraz do tego stopnia że trzeba ją dość mocno trzymać. Problem ten nie dotyczy opon kierunkowych, chyba że ktoś sezon przejeździł na odwrót :-)

    Jeszcze jedna uwaga na koniec, jeśli nie "ściąga" tylko auto jedzie prosto a kierownica jest przekręcona w bok, pomimo (tutaj trzeba być pewnym) dobrze ustawionej zbieżności należy wykonać regulację tylnej osi, w BMW akurat bardzo fajnie się ustawia zbieżność z tyłu więc problemu mieć nie będziesz...

    Pozdrawiam
    Niema dobrej marki, są tylko udane modele...
    opteron
    Początkujący
     
    Posty: 65
    Miejscowość: żywiec

    23 Kwi 2007, 16:50

    dzieki za informacje. W sumie to wiem dlaczego sciaga w lewo. Mam pare rzeczy do wymiany takich jak np. wachacze, belka. Chcialem sie tylko dowiedziec czy przyejade tak ok 1800 km i nie zuzuje zbytnio opon.
    david
    Nowicjusz
     
    Posty: 2

    23 Kwi 2007, 18:00

    Wszystko zależy od tego jak bardzo masz rozjechaną zbieżność... Może być tak że przejedziesz 300km i wyjdą druty z opon.
    Niema dobrej marki, są tylko udane modele...
    opteron
    Początkujący
     
    Posty: 65
    Miejscowość: żywiec
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Obowiązkowy przegląd pojazdu, a koronawirus?
      Co zrobić w sytuacji jak niebawem kończy nam się przegląd naszego samochodu? W normalnych warunkach umawiamy się na niego kilka dni wcześniej lub po prostu jedziemy wykonać ścieżkę diagnostyczną. Nie inaczej jest obecnie ...
      Jak bezpiecznie przewozić psa w samochodzie?
      Na wakacyjne wyjazdy właściciele psów często zabierają swoje czworonogi. I chociaż w domu mogą być ich najlepszymi towarzyszami, to w podróży źle przewożony pies może stanowić zagrożenie dla siebie samego, kierowcy ...