Passat b4 prosze o porady.Dziekuje

26 Sty 2008, 20:12

Witam serdecznie
Zwracam sie o pomoc w dwoch sprawach mianowicie
1.Niedawno wpadłem w poslizg i bardzo solidnie uderzyłem kołem w wysoki kraweznik, felge ostro wygielo ale zostala wymieniona,na kanale przy sprawdzanniu zbierznosci mechanik nie zauwazyl jakichkolwiek uszkodzen zewnetrznych wachacza itd.ale podczas jazdy przy skrecaniu w prawa strone czuc ewidetnie jakby cos ocieralo ale to z pewnoscia nie jest koło,zbierznosc jest idealna...bardzo prosze o porade w jakim kierunku szukac?
2.silnik 1.9tdi 110km 96r podczas jazdy zdarza sie iz turbina jakby sie nie zalanczala mam takowe wrazenie poniewaz auto jest zamulone i nie przekroczy wiecej niz 120km/h ,gdy tylko zgasze auto i odpale ponownie znow moc powraca... co moze byc przyczyna i od czego zaczac?prosze o pomoc!
z gory dziekuje!!Pozdrawiam
drestenis
Nowicjusz
 
Posty: 11
  • 26 Sty 2008, 20:59

    AD 1. Moze jak mocno uderzyles to zerwales mocowanie wahacza, lącznik stabilizatora... Tudno okreslic, bo jak sie tego nie widzi to akurat nie mozna powiedziec co sie stalo...

    AD 2 Na poczatek sprawdz kody bledów. Mysle ze u ciebie jest to spowodowane doladowaniem, wiec na poczatek zaworek N75... Mozliwe ze kierownica sprezarki sie zacina(przeladowanie cisnienia doladowania) - to daje podobny efekt.
    FSOManiak
    Początkujący
     
    Posty: 118
    Miejscowość: Podlasie

    26 Sty 2008, 22:38

    Rozumiem że udeżyłeś przednik kołem, sprawdż łożysko, może dostało luzu i zaczeło wyć na zakrętach, zobacz czy klocko trzymacze się powyginały.

    Jeśli chodzi o punkt drógi podjedź z tym na komputre, któryś z czujników albo zaworków nawala ewentualnie przepływomierz. Pozdrawiam!
    Golf IV GTI 1.8 TURBO
    Nissan Terrano II 2.7 TDI
    BMW 328
    Bolo1989
    Aktywny
     
    Posty: 439
    Miejscowość: Mazowieckie

    27 Sty 2008, 09:42

    Dziekuje chłopaki jak nie wiem co,wy to jestescie wyzeracze w tym temacie:)Pozdrawiam serdecznie
    drestenis
    Nowicjusz
     
    Posty: 11

    28 Sty 2008, 09:37

    Bylem dzisiaj na komputerze i to co jedyne udalo mi sie zapamietac to:
    -przekaznik czy załącznik swiec zarowych
    -przekaznik na kolektorze dolotowym /rozniza /odchylenie
    NIe znam tyc terminow i naprawde nie znam sie na tym wogole, koles polecil zebym powymienial czesc przewodow tych takich jak sznurowki cienkie oplatane bo sie poprzecieraly i byc moze ktoras z nich zasysa powietrze podczas jazdy itd.Zresetowal komputer i kazal pojezdzic ewentualnie zglosic sie na wymiane w pierwszej kolejnosci tych przewodow.Przepraszam za zle sformulowanie poszczegolnych terminow czesci samochodowych ale jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie.Co radziecie?POZDRAWIAM I DZIEKUJE
    drestenis
    Nowicjusz
     
    Posty: 11

    28 Sty 2008, 10:50

    Lepiej by bylo jakbys podal kody bledów. Co do przekaznika to niew iem czy taki istnieje, ale twoj objaw wskazuje na zawor N75... Moze przewod a moze w ogole padniety zaworek.
    FSOManiak
    Początkujący
     
    Posty: 118
    Miejscowość: Podlasie
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      "Samoczyszczący się" samochód Nissana
      Mycie samochodu to niezbyt przyjemna, a w dodatku kosztowna konieczność. W odpowiedzi na to Nissan rozpoczął testowanie innowacyjnej powłoki lakierniczej, do której nie przylega błoto, woda ani zwykły brud. Być może ...

    28 Sty 2008, 14:33

    Na takiego sobie mechanika trafiłeś, skasowanie błędów to nie sztuka, najpierw trzeba naprawić to co je powoduje. Pozdrawiam!
    Golf IV GTI 1.8 TURBO
    Nissan Terrano II 2.7 TDI
    BMW 328
    Bolo1989
    Aktywny
     
    Posty: 439
    Miejscowość: Mazowieckie

    28 Sty 2008, 15:47

    Ok sprawa rozwiazana
    Mianowicie zaworek tak jak wyzej wspominaliscie:)pojechalem do konkretnego goscia z konkretnym programem i po ptokach:)tylko to male dziadostwo sporo kosztuje;/ Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
    drestenis
    Nowicjusz
     
    Posty: 11