Passat B6 Comfortline co sądzicie?

01 Gru 2008, 20:42

Witam.
Na święta chciałbym sobie kupić prezent a mianowicie VW passat b6 comfortline 2.0 tdi 110km common rail(nówka).ALE z tego co słyszałem to one są do du... bo się silniki psują.Na tych co były na pompowtryskach jak i na common railu.W/g opinii kilku firm wysiadają po 120 tys km.Czy to jest prawda czy pierdoły wyssane z palca(JAK JEST NA PRAWDĘ??).Miałem go brać ale z takim czymś to już nie wiem.Proszę was wszystkich co się znacie na VW pomóżcie mi!
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

01 Gru 2008, 20:56

Myślę, że to jest prawda. Czytałem kiedyś, że niemcy wybierali przy tym modelu celowo 1.9 TDI. Mój wójek ma takiego tyle, że w wesji 2.0 TDI 170KM. Teraz podnieśli mu moc w serwisie do 190 KM. Auto fajne, ale jak dla mnie za miękkie zawiesznie. A tak poza tym to zdaje mi się, że nie było wersji 2.0 TDI 110 KM. Najsłabsza moc w tym silniku to 140 KM.
mistrz27
Początkujący
 
Posty: 146

01 Gru 2008, 21:33

Nowy passat na common railu ma 110km(nowy silnik).
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

26 Kwi 2013, 23:51

Witajcie. Ja tez zmagam się z myślami na temat Passata 2.0 tdi 110KM 2009r i nie wiem co myslec o tym. Podobno te silniki sa juz poprawione i wszystko z nimi jest dobrze. Słyszałem ze po 2008r VW poprawił usterki jakie dolegały wcześniej i ze warto kupic takiego paska. Ten co ja widziałem ma 207000KM wiec jak na diesla spoko mysle ze kolejne tyle da rade. Ale własnie sie zaczynam zastanawiac czy pakowac sie w ten model czy moze lepiej wybrac cos lepszego. Doradzcie cos. Pozdrawiam
riczi83
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 23 09 1983
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: volvo v40
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

27 Kwi 2013, 21:18

Nie pchajcie sie w 2.0TDI te silniki sa nieudane. Bardzo czule. Lepiej kupcie 1.9 Stara,glosna ale poczciwa jednostka.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Nowy bolid Lexusa na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC
    Lexus ogłosił, że w roku przyszłym – zbudowany na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC bolid będzie brał udział w wyścigach Super GT. Nowy, hybrydowy samochód będzie rywalizował w klasie GT500 i zastąpi Lexusa SC430, ...