Passat czy Mondeo?

Passat czy Mondeo?

12 Sty 2009, 09:22

Witam!

nosimy sie od pewnego czasu ze zmianą auta i generalnie ciężko jest się zdecydować. ogólnie to poszukiwane jest jakieś przestronne kombi w dieslu. oglądając oferty w oko wpadły 3 auta:

- Passat 2001r, 131km, 6 bieg, 190tys przebiegu. ok 28tys zł
- 1 Mondeo 2005r, 116km, 6 bieg, 96 tys przebiegu. ok 33 tys zł
- 2 Mondeo 2005r, 130KM, 6 bieg, 69 tys, ok 30 tyś zł.

i teraz przychodzą wątpliwości. większość znajomych optuje za paskiem, bo marka, niezawodność itd. ja tam na motoryzacji się nie znam wystarczająco, ale troche boję się 2x starszego auta z 2 x wiekszym przebiegiem, zwłaszcza pod kątem awaryjnosci. docelowo autko ma służyć przez ok 4 lata, po 30 tys km rocznie.

zakładając, ze wszystkie auta sprawdził mechanik, sa bezwypadkowe (passat mial drzwi jedynie malowane), przebiegi potwierdzone ksiazkami - poza mondeo nr2, mam problem z decyzją :)

tak więc wdzięczny będę za jakiekolwiek opinie, czy też inne propozycje w okolicach 30 tys zł.
hesus
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Silesia
Auto: Is200

Re: Re: Passat czy Mondeo?

12 Sty 2009, 09:45

no tak jak sam pisales- pasek ma 2x więcej lat, 2x więcej przejechane.. ja bym wziął mondeo z tego wyliczenia:)
eaxene
Aktywny

Miejscowość: Toruń

12 Sty 2009, 14:12

Proponuję rozejrzeć się za Vectrą.

Pzdr.
`Mat
Nowicjusz

Miejscowość: Siemianowice Śląskie

12 Sty 2009, 15:23

Ople odpadają - trójce znajomych w przeciągu roku popadały pompy, i z tego co mi opowiadali to jest to norma w oplowskich dieslach.

caly czas męczy mnie ten Passat. znajomy ma takiego, przejechane ponad 400tys i nic mu sie z tym autem nie dzieje. i do tego wszyscy straszą mnie padającymi pompowtryskami w mondeo...
hesus
Początkujący
Awatar użytkownika

12 Sty 2009, 15:37

hesus napisał(a):Ople odpadają - trójce znajomych w przeciągu roku popadały pompy, i z tego co mi opowiadali to jest to norma w oplowskich dieslach.

caly czas męczy mnie ten Passat. znajomy ma takiego, przejechane ponad 400tys i nic mu sie z tym autem nie dzieje. i do tego wszyscy straszą mnie padającymi pompowtryskami w mondeo...

TDCi nie jest chyba na pompowtryskach :)
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Augustów

12 Sty 2009, 15:41

Ojciec ma Vectrę 2.0 TDI 100KM, 1998 r., kupił z Niemiec od kuzyna i nic się z nią nie działo i nie dzieje.

Pzdr.
`Mat
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...
    Objawy uszkodzenia turbosprężarki Objawy uszkodzenia turbosprężarki
    Obecnie niemal każdy samochód z silnikiem diesla jak i benzynowym wyposażony jest w turbosprężarkę. Ma ona na celu zwiększenie ilości powietrza doprowadzanego do cylindrów a co za tym idzie zwiększenie jego mocy. Niestety ...

• Re: Re: Passat czy Mondeo?

12 Sty 2009, 15:48

`Mat napisał(a):Ojciec ma Vectrę 2.0 TDI 100KM, 1998 r., kupił z Niemiec od kuzyna i nic się z nią nie działo i nie dzieje.

Pzdr.

Tu jest mowa o Vectrze C a nie B.
    slowik93
    Aktywny
    Awatar użytkownika

12 Sty 2009, 16:02

sprawdz przebiegi aut w jakims serwisie po numerze VIN
    ks. serwisowa to teraz zadne potwierdzenie przebiegu :)
    pzdr
    Pawlo
    Zaawansowany

Miejscowość: Bolesławiec

12 Sty 2009, 16:03

Mój błąd, wybacz.

Pzdr.
    `Mat
    Nowicjusz

12 Sty 2009, 16:20

slowik93 napisał(a):
    hesus napisał(a):Ople odpadają - trójce znajomych w przeciągu roku popadały pompy, i z tego co mi opowiadali to jest to norma w oplowskich dieslach.

TDCi nie jest chyba na pompowtryskach :)

Właśnie jest :P

jeśli mondeo ma realny przebieg, to czemu nie.
    Tu masz link do ogłoszenia, ten koleś sprzedaje auta po firmowe z Hamburga. Ma całkiem niezłe ofertę.
    Tata kupił auto od tego kolesia i jest bardzo zadowolony.

[link wygasł]
    Wr00m
    Nowicjusz

12 Sty 2009, 16:53

Wr00m niestety nie masz racji silniki Forda są na CR
    Tu masz dowód http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... 10&t=66807
    slowik93
    Aktywny
    Awatar użytkownika

12 Sty 2009, 17:49

Passat jest tak samo niezawodny jak mondeo,vectra C i inne z tej klasy,wszystko zależy od modelu.Co do passata B5/B5 lift to przerost formy nad treścią,coprawda zaraz się zbulwersują uzytkownicy ale to auto wcale nie jest takie bezawaryjne o czym nawet ostatni raport Dekry świadczy (uplasował się dalej niż stilo i AR 156),zresztą opini w sieci jest trochę...Plastiki w pasku skrzypią, jest dosyć głośny w środku,silnik diesla pancervagena jest ok,ale też wszystko zależy jak był użytkowany...ja bym brał to co nowsze,bo tak jak kolega napisał wieksze prawdopodobieństwo że przebieg realny i mniej sie działo z autem.
    Nie licz że kupisz paska 2001 z przebiegiem mniej niż 200tkm, takie rzeczy to tylko w erze,książki serwisowe są podrabiane bardzo często więc też się nie sugeruj,jedyne wyjście-sprawdzić w serwisie,powiedz właścicielowi że jak chce to zabierasz ale jedziecie do serwisu i jak wsio ok to Ty płacisz a jak zrobił Cię w wała to on,po reakcji będziesz widział... :lol:
    carl23
    Nowicjusz

12 Sty 2009, 19:52

slowik93 napisał(a):TDCi nie jest chyba na pompowtryskach :)

no to wtryskiwaczy:D mowiono mi ze to teoretycznie najbardziej awaryjny element Mondeo i ogolnie silnikow CR. zwykla regeneracja 1600zł, a o koszcie nowych nie wspominam. no ale w passacie pewnie tez sie coś takiego znajdzie.

no i co tez mnie zdziwilo: Passat mimo ze spora fura, to ilością miejsca z tylu nie grzeszy.

Nie no, generalnie nie wierze w przebiegi aut poniżej 100k, zwlaszcza gdy auto ma wiecej niz 3-4 lata (ja jezdze tyle co nic, w sumie po miescie, a ukula sie te 30k na rok). wazne zeby to bylo zadbane i sprawne.

i takie pytanie: co sądzicie o autach sprowadzanych z hiszpani?? bo tez fajnego mondka z hiszpani oglądałem, tylko zdziwił mnie brak tej plastikowej oslony na silniku...
    hesus
    Początkujący
    Awatar użytkownika

12 Sty 2009, 20:00

W takim pasacie masz wiele gorszy komfort podróżowania, a w mondeo masz wższy.Wuj ma mondeo 96 rok i jeździ się zupełnie tak samo jak paskiem z 2002 roku.
    motorro
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

Re: Passat czy Mondeo?

21 Sty 2009, 02:33

Witam. Mam ten sam dylemat. Nie wiem do końca co kupić. Rozglądałem się za A6, Passatem lub Mondeo. Jakoś najbardziej Mondeo do mnie przemawia. Szukam w dieselku. Szukam w Anglii bo tu właśnie jestem. Z wszystkich interesujących mnie marek Ford jest najtańszy. Tylko zastanawiam się jak z awaryjnością. Kiedyś mówiono, że ford to g..no wort. Podobno modele Mondeo po 2000 to zupełnie nowe auta. Co o tym sądzicie?
    maciasw
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008
      Porsche 911 Turbo S
      EMS Brussels
      WST 1/4 MILI
      Audi A8 hybrid, 5