Patrol czy Navara?

27 Sty 2009, 20:41

Patrol czy Navara? (ostatnie modele)
Wady, zalety?
Na co dzien, czasem w trase, rzadko w teren.
Co polecacie?
Raymund
Nowicjusz
 
Posty: 12

28 Sty 2009, 22:06

OK. Juz wiem to bedzie GR z 2005 r. Duza zmiana bo od dwoch lat mam Fronterke z 95r.Zastanawiam sie tylko nad skrzynia,nie nawidze automatow,ale podobno lepsze.Jest jeszcze jedno -Patrol niby nie lubi autostrad a mojego to nie ominie,jednorazowo 2tys.km,nie wiem czy da rade.Blotko to raczej od swieta,wiemwiem ale.. takie zycie. Przyznam ze moja wiedza o Patrolu jest mizerna i z checia bym ja poszerzyl z wasza pomoca. Dzieki.
Raymund
Nowicjusz
 
Posty: 12

29 Sty 2009, 09:45

motory w patrolach (diesle) nie lubią jak się je katuje na wysokich obrotach i w dłuższym okresie czasu). w czasie jazdy po autostradzie utrzymuj prędkość 80-100km/h i nie powinno być problemów :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

29 Sty 2009, 14:16

Jakiego autka byś nie kupił ( terenowego ) to autostrady będą mijały Ci dośc wolno... Bo każdy przeciętny plaskacz pojedzie te 180 km/h , a z terenówkami wiesz jak jest, duże, ciężkie mało aerodynamiczne...więc jak się już zdecydowałeś to niestety musisz iśc na ustępstwa, ale powiedz sam,że pakownośc to nie to samo co w plaskaczu podobnie bezpieczeństwo oraz możliwośc zabawy w błotkach itp.
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

29 Sty 2009, 23:55

Hmmm te 80-100km/h to troche malo,wprawdzie mam Frotke ale mam tez a6 2.8 quattro,wiec sami rozumiecie.Teraz bedzie Gr,tylko,ta autostrada mnie martwi,tyle godzin bez przerwy z trzema kobitkami moze byc ponad moje sily :? Czytalem gdzies ze 130-140 tez mozna,ale nie wiem czy przez 20 kilka godzin bez przerwy? A ;moj; Gr jest z 05r. i ma 50000 km,tylko ze facet przez te kilometry ciagal ze soba lajbe,k... urcze,reszta to full service. Co myslicie? Dzieki.
Raymund
Nowicjusz
 
Posty: 12

30 Sty 2009, 09:20

przegrzejesz silnik i korbowód wyjdzie bokiem. niestety, terenówka na czarnym = wolna jazda :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Roomster i Fabia odświeżone modele SKODY
    Wprowadzając Nową Octavię, SKODA nie zapomina także o Roomsterze i Fabii. Te dwa modele otrzymały właśnie nowe logo marki oraz kilka dodatkowych modyfikacji. Wraz z wprowadzaniem innowacyjnego języka stylistycznego, SKODA ...

30 Sty 2009, 12:03

Ta laweta z lajba sie nie przejmowac? Przeraza mnie te 100km/h, strasznie wolno. :twisted: zawsze pod wiatr :wink: trudno
Raymund
Nowicjusz
 
Posty: 12

30 Sty 2009, 21:19

Kurcze,boje sie ze mi ten Patrolek w trasie padnie,raczej mam ciezka noge,wtedy koszty problemy,i uprzejmy serwis,moze jednak cos innego w tym stylu wybrac? Moze mi ktos cos doradzi? Tak zeby i na czarnym dawalo rade. Dzieki z gory.
Raymund
Nowicjusz
 
Posty: 12

31 Sty 2009, 10:52

ja wybrałem Terracana
ale to Hyundai
i auto mniej terenowe od patrola (nie mówiąc o prestiżu)

spokojnie na autostradzie jechłem do Grecji czy Chorwacji okolo 130/h
(szybciej tez mozna ale spalanie....)

Brat jechał L200 też dał rade
ir
 

31 Sty 2009, 13:14

Nie no bez przesady, to nie jest tak, że każdy patrol od razu wybucha... a ty mówisz o dość nowym egzemplarzu bo z roku 2005, a coś mi kołacze po głowie, że chyba w już w tym roku były jakieś modyfikacje tego silnika ( ale pewien nie jestem ) Ostatecznie wybór i tak należy do Ciebie, mogę Ci tylko podpowiedzieć: jak wiesz, że właściwości terenowe patrola nie będą wykorzystane mniej więcej w 40% - 50%, to nie ma co go kupować...Bo po co masz się męczyć na czarnym, pomyśl może o jakiś suvie bądź lajtowej terenówce, może to być terracan, może jakieś discovery nowsze, pajero, do wyboru do koloru...
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

31 Sty 2009, 15:49

:D ja to chyba chce uslyszec ze on nie wybuchnie hehe ;a tak powaznie;to bralem jeszcze pod uwage Navare (praca) ale nie bardzo sie mieszcze-ramie mi wystaje,no i to siedzisko jak dla japonca? :lol: Mam 186 cm ,siedzialem w niej jak za kare.Odpada. Patrol jest ok,tylko ze wybucha! nie wiem.
Raymund
Nowicjusz
 
Posty: 12

31 Sty 2009, 20:42

jak jest ok to bierz i sam zobaczysz, czy wybuchnie :D
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

31 Sty 2009, 20:49

Racja,co tu gadac trzeba brac a potem sie zobaczy co sie wzielo. :D
Raymund
Nowicjusz
 
Posty: 12

31 Sty 2009, 21:26

a taki ?


Zdjęcie

na autostrady sie słabo nada ;)
ir
 

01 Lut 2009, 10:37

no może i nada się słabo ale Raymund nie pisał, że chce go motać, Mt- kami snorkelami i zdeżakami pod wyciagarki ...
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 844
Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław