Pcc3

09 Lut 2009, 20:35

Witam jutro planuje kupić używane auto i mam pytanie co za papiery są potrzebne do urzędu skarbowego aby opłacić podatek?czy wymagany jest podpis sprzedającego na pcc3?
pati987
Nowicjusz
 
Posty: 3

10 Lut 2009, 14:39

pati987 napisał(a):Witam jutro planuje kupić używane auto i mam pytanie co za papiery są potrzebne do urzędu skarbowego aby opłacić podatek?czy wymagany jest podpis sprzedającego na pcc3?


Płacisz podatek 160zł, zaraz dajesz deklaracje VAT24 i za parę dni przychodzisz i odbierasz deklarację VAT25. Nie jest wymagany od sprzedawcy lecz od kupującego.
nom
Nowicjusz
 
Posty: 25

13 Lut 2009, 14:05

Porada od nom dotyczy samochodów kupowanych z zagranicy.

Jeżeli kupujesz pojazd zarejestrowany w kraju to płacisz 2% wartości rynkowej pojazdu jeżeli jest wart więcej niż 1000 zł i wypełniasz druk PCC-3 nie potrzebny jest podpis sprzedawcy.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kierowco, pilnuj ciśnienia w oponach
    Choć wiele osób planuje wakacyjny urlop z dużym wyprzedzeniem, to często w swoich przygotowaniach do podróży nie uwzględnia kontroli stanu technicznego pojazdu. Szczególnie ważna jest kontrola ciśnienia ...
    Kalkulator jednostek mocy
    Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ich mocy jest "KM" jednak jak możemy się dowiedzieć czytając różne opracowania jest to pozaukładowa jednostka mocy (w układzie jednostek miar MKS), bardzo często ...