PCM (Sterownik) - skutki odpięcia kabli ?

PCM (Sterownik) - skutki odpięcia kabli ?

01 Lut 2012, 22:22

Cześć. Chciałbym zapytać gdyż przyznam się bez bicia zrobiłem coś skrajnie nieodpowiedzialnego a to wszystko dlatego że drażni mnie podczas mrozów błąd P0610. Nie przeczytałem manuala i pod wpływem chwili szatana odpiąłem wtyczki od PCM na moment myślałem że styki może zaśniedziały ale wtyczka jest tak zbudowana że nie bardzo mają jak to zrobić. Problem polega na tym że nie odłączyłem klemy akumulatora. Odpaliłem auto jadę i na skrzyżowaniu po wciśnięciu sprzęgła widzę że coś z obrotami na jałowym nie tak falują, niby chce zgasnąć silnik ale za chwilę obroty delikatnie do góry i jest ok. Przypomniało mi się że mój zarozumiały znajomy co grzebie (przy elektronice w autach) opowiadał kiedyś, że trzeba auto rozpędzić do 90km/h więc to zrobiłem, na następnym skrzyżowaniu sytuacja się powtórzą, a teraz już niby jest ok zrobiłem gdzieś 16km, podpiąłem elm z czytałem błędy ale nic nie ma. Wiem że popełniłem błąd ale gryzie mnie teraz sumienie czy bardzo narozrabiałem. Auto działa normalnie przyśpiesza itd. Spalanie na komputerze też nie wzrosło nagle.

Auto: Mazda 3, '05 1.6 benzyna
lukaszm
Nowicjusz

Miejscowość: Z krainy...

Re: PCM (Sterownik) - skutki odpięcia kabli ?

10 Lut 2012, 09:59

Oczywiście wielką niefrasobliwością było grzebanie bez odpięcia aku,o tym wiesz.Są autka,które odmówią ci współpracy nawet wtedy gdy odepniesz sterownik na odłączonym aku,wtedy tylko laweta i serwis!Wszystkie inne cywilizowane i przyjazne kierowcy z reguły potrzebują czasu ,czyli musisz trochę przejechać by na nowo się samemu zaprogramowały,ty akurat masz takie autko,ja mam takie,że wyjmujesz sterownik,wkładasz ,i od razu silnik działa jak trzeba.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lakiernia powłok zewnętrznych Lakiernia powłok zewnętrznych
    Audi uruchomiło w swojej fabryce w Ingolstadt nową lakiernię powłok zewnętrznych. Prof. dr Hubert Waltl, członek zarządu Audi AG ds. produkcji, razem z dyrektorem fabryki Albertem Mayerem i przewodniczącym Rady Zakładowej ...
    Auta BMW z układem xDrive: najpopularniejszy napęd na 4 koła Auta BMW z układem xDrive: najpopularniejszy napęd na 4 koła
    Doskonałe właściwości jezdne, zwinność i stabilność w każdym terenie – to przyczyny sukcesu rynkowego systemu BMW xDrive. BMW stale poszerza ofertę samochodów z inteligentnym napędem na cztery koła: tylko w ciągu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006