Pedał hamulca przesuwa się na boki - Citroen C3

Pedał hamulca przesuwa się na boki - Citroen C3

09 Gru 2014, 20:12

Witam

Mam problem z przesuwającym się na boki pedałem hamulca, który po wciśnięciu przesuwa się lekko w lewo i gdzieś tam u szczytu trze o pedał sprzęgła. Mam wrażenie, że z dnia na dzień się to pogorszyło, bo czasami mam wrażenie, że hamując z wciśniętym sprzęgłem hamulec się blokuje i nie wciska do końca. Pytanie czy to będzie postępować? Czy na pewno w ogóle dobrze zdiagnozowałem problem? Abyście mogli mi pomóc w odpowiedzi na moje pytanie postanowiłem nagrać krótki film.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

- film pod tym linkiem.
Pedał hamulca jest ewidentnie luźny w porównaniu do pedału sprzęgła i gazu, które są sztywne.

Przez chwilę myślałem, że to jednak złudzenie, a problemem jest zużyte serwo. Ale przecież problem z serwem nie pojawiałby się tylko przy wciśniętym sprzęgle, prawda? Gdy sprzęgło nie jest wciśnięte hamulec wchodzi gładko.

Pozdrawiam
Tommy.
Tommy07
Obserwowany

Auto: Citroen C3 I
Silnik: 1.4 HDi 68 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego
    Marka Volkswagen zmienia swoje plany dotyczące aktywności w sporcie samochodowym. Od 2017 roku Volkswagen będzie koncentrował się na nowych technologiach oraz dyscyplinach angażujących klientów. Po czterech latach ...
    Obłożona szlachetnym drewnem kierownica Obłożona szlachetnym drewnem kierownica
    Drewniane kierownice są elementem często spotykanym w najdroższych autach klasy premium. Wykonuje się je zwykle metodą podobną do stosowanej przy produkcji uchwytów parasoli – przez gięcie podłużnych kawałków drewna w odpowiednio ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006