Pedal sprzegla po wcisnieciu zostaje na podlodze

pedal sprzegla po wcisnieciu zostaje na podlodze

21 Sty 2013, 07:48

Witam,opisze dokladnie o co mi chodzi i w jaki sposob zaistnial ten problem.
Przepraszam odrazu za teks ale to jest moj pierwszy i nie wiem jak zabardzo opisywac.

Usterka jest brak sprzegla tzn po nacisnieciu ono spada na dol i nie odbija.wczoraj rano bylo wszystko ok az do mometu jak niechcial mi odpalic silnik ( kontrolki sie swieca ale po zgasnieciu od nagrzania sie swiec przekrecam kluczyk i brak odzewu) pierwsze co to zobaczylem pod maske i po ogledzinach znalazlem usterke byl nia przepalony kabel na rozryszniku.
Zabralem sie do jego demontazu , z dolna sruba nie bylo problemu ale za to gorna tak bo zlaczka od sprzegla( jest tam hydrauliczne) przeszkadzala mi przy odkrecaniu wiec ja zdjolem i zabezpieczylem przed wyciekiem. Naprawiony rozruszni zamontowalem ponownie podlonczylem wszystkie przewody zasilania oraz ten od sprzegla, i nadszedl czas testu.
Naciskam na pedal sprzegla a tam brak go bo pedal lezy na podlodze, musze go podciagnac dlonia i po ponownym wcisnieciu nie wraca.I tu wlasnie sie zastanawiam gdzie moze byc przycyna bo chac go odpowietrzyc ( na tej koncowce co demontowalem do zdjecia rozrusznika) brak rekacji na wciskanie. Dodm ze plyn jest

Zapomialem dodac ze jest to vw bora 1,9 tdi r 2001
jefrey7253
Obserwowany

Prawo jazdy od: 18 05 1989
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Vw bora
Silnik: 1,9 tdi
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: pedal sprzegla po wcisnieciu zostaje na podlodze

21 Sty 2013, 10:25

Obstawiam na pompę sprzęgła.
Co do odpowietrzania, może się przyda:
http://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-porady/sprzegla/odpowietrzanie-sprzegla/
Strimi
Początkujący

Prawo jazdy od: 04 05 1985
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

Re: pedal sprzegla po wcisnieciu zostaje na podlodze

21 Sty 2013, 11:12

powiem Ci ze tez o tym na poczatku pomyslalem nawet jakis tam sprzeglik. Ale jak sobie usiadlem na spokojnie przemyslalem to to malo mozliwe bo przed odlonczniem ozrusznika auto bylo na zwenatrz i jak wpychalem je na kanal to zmienialem biegi i wszystko bylo ok.
Dopiero po ponowym podloncznieu nie dzialal wiec nie wiem sam
jefrey7253
Obserwowany

Prawo jazdy od: 18 05 1989
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Vw bora
Silnik: 1,9 tdi
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Toyota GT86 i Shelby Toyota 2000 GT Toyota GT86 i Shelby Toyota 2000 GT
    W niedzielę zakończył się Goodwood Festival of Speed, święto motoryzacji w Wielkiej Brytanii. Wśród atrakcji przygotowanych przez Toyotę znalazło się 6 specjalnie opracowanych egzemplarzy Toyoty GT86, które ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006