Pękła śruba przy dokręcaniu głowicy

22 Paź 2011, 14:47

opel kadett 1.6 diesel

Wymieniałem uszczelkę pod głowicą i przy dokręcaniu głowicy pękła śruba ,ponieważ nie wymieniłem śrub na nowe. Śruba pękła na pierwszym cylindrze.Czy jest możliwość wymiany tej śruby ?
Bez tej śruby po jakim czasie wydmuchałoby uszczelkę?



z góry dziękuję za rady
Andrzej56
Nowicjusz
 
Posty: 4

22 Paź 2011, 20:39

moze uszkodzic uszczelke..
w ktorym miejscu urwała sie sruba? w bloku czy bedzie "wystawac poza blok ze tak powiem"
ja juz troche zrobilem uszczelek :) zadnej nie urwałem a prawie zawsze stare .. wydmuchałeś dziury pod śruby w bloku ? :mrgreen:
HARIBO
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 229
Miejscowość: dublin -kraków
Auto: Ibiza

23 Paź 2011, 09:41

Nie wydmuchałem dziur.
Urwała się w bloku i nie będzie wystawać .
Śruba urwała się z przodu głowicy przy kole rozrządu.

Czy można wykręcić urwaną śrubę bez zdejmowania głowicy?
Andrzej56
Nowicjusz
 
Posty: 4

23 Paź 2011, 09:57

Jak wystaje ta sruba i jest za co zlapac jakimis kombinerkami,to tak, ale w inny sposob to jak niby jak chcesz wykrecic? :D

A ta sruba, to jest ostatnia zewnatrzna, czy tam jest jeszcze jakas sruba za nia? Jak to nie jest ostatnia to ja bym tak z tym jezdzil... To nie jest zadne Subaru 2.0 turbo 300km i wiecej, gdzie jest duze cisnienie w komorze spalania...
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

23 Paź 2011, 10:14

Jest to ostatnia śruba zewnętrzna od strony koła rozrządu, tam gdzie jest prowadzenie ustalające głowicy.

Chciałbym ją rozwiercić,ale jeżeli uszczelka wytrzymałaby ok 3 miesięcy, to bym nic nie robił, bo mam zamiar zmienić auto:)
Andrzej56
Nowicjusz
 
Posty: 4

23 Paź 2011, 13:53

:D ,trzeba by nawiercić,prze gwintować gwintownikiem lewoskrętnym otwór w śrubie,potem wkręcić śrubę lewoskrętną i wykręcić.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Obowiązkowy przegląd pojazdu, a koronawirus?
    Co zrobić w sytuacji jak niebawem kończy nam się przegląd naszego samochodu? W normalnych warunkach umawiamy się na niego kilka dni wcześniej lub po prostu jedziemy wykonać ścieżkę diagnostyczną. Nie inaczej jest obecnie ...
    Małe tablice rejestracyjne i problemy kierowców
    Małe tablice rejestracyjne są dostępne od ponad roku ale niektórzy właściciele aut nie znają dokładnie jej przeznaczenia i przez to mogą stracić dowód rejestracyjny od samochodu i dostać mandat w wysokości 500zł. ...

23 Paź 2011, 14:04

Ja bym to tak zostawil jakbym mial autko zamiar sprzedac. :lol:
Wiadomo, Polak, Polakowi lubi g.... wcisnac. :D
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

23 Paź 2011, 14:12

samochód za 3 miechy do kasacji:P także g..nie sprzedam:) Dziękuję chłopaki za rady:) W ten sposób myślałem to rozwiązać.
Andrzej56
Nowicjusz
 
Posty: 4

23 Paź 2011, 18:12

Znajomy kupił Peugeota ze świecą wkręconą na pakułach,na drodze walnęło jak petarda,klapa do wymiany i problem na drodze,kupił auto oczywiście od katolika,nie róbcie tego :!: Auto macie sprzedawać bez wad ukrytych :wink:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

23 Paź 2011, 19:27

PhantomASA1 nie obrazaj duchownych :lol:
HARIBO
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 229
Miejscowość: dublin -kraków
Auto: Ibiza

28 Paź 2011, 18:48

Haribo,trafiłeś być może w dziesionę,to mógł być duchowny :!: :lol:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)