Pełnomocnictwo

Pełnomocnictwo

27 Mar 2010, 18:05

Witam,

Po zakupie samochodu (11.2009) dostałem od ojca pełnomocnictwo(ojciec jest współwłaścicielem) do załatwienia wszelkich spraw administracyjnych, min. związanych z przerejestrowaniem. To pełnomocnictwo zostało w wydziale komunikacji przy pierwszym przerejestrowaniu. Teraz chcę raz jeszcze przerejestrować samochód, tym razem chodzi o homologację. Będę ją zmieniał z ciężarowej na osobową. Pytanie, czy te pełnomocnictwo które zostało w WK będzie aktualne?
Ojca nie ma teraz w kraju i nie może napisać nowego.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz.
Iwan
Iwan
Początkujący

Miejscowość: Gdynia

Re: Pełnomocnictwo

27 Mar 2010, 18:08

Iwan napisał(a):Pytanie, czy te pełnomocnictwo które zostało w WK będzie aktualne?

To zalezy czego ono dotyczyło.Jezeli tylko sprawy związanej z przerejestrowaniem
samochodu to mozesz o nim zapomnieć :!: :!: :sad:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: VW JETTA
Silnik: 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

27 Mar 2010, 18:33

Ogólnie to ja jestem właścicielem a ojciec współwłaścicielem a pełnomocnictwo brzmi: "do załatwienia wszelkich czynności administracyjnych związanych z ubezpieczeniem, opłaceniem podatku i przerejestrowaniem samochodu." A przecież przy zmianie homologacji chodzi właśnie o przerejestrowanie, nie wiem nawet jak można to inaczej ująć.
Iwan
Iwan
Początkujący

27 Mar 2010, 19:09

Iwan napisał(a): A przecież przy zmianie homologacji chodzi właśnie o przerejestrowanie, nie wiem nawet jak można to inaczej ująć

Róznie mozna to interpretować i na pewno tak będzie ze strony WK.Mogą tamto
pelnomocnictwo potraktować jako jednorazowe do załatwienia jednej sprawy i finito.
Dotyczyło ono owszem przerejestrowania samochodu ale po kupnie od innego
uzytkownika.Teraz chcesz dokonać tzw.zmian konstr.z cięzarowego na osobowy.
Wiąze się to z wymianą DR a więc całkiem inna sprawa i podejrzewam ze albo będzie
musiał być przy tym twój "starszy"lub jego pelnomocnictwo... :?: :?: :sad:
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

27 Mar 2010, 19:20

A może to być jakieś pełnomocnictwo wysłane faxem do WK, czy coś?
Miał ktoś może taką sytuację?
Iwan
Iwan
Początkujący

28 Mar 2010, 07:23

Możesz niech Twój tata wyśle fax do Ciebie (są takie miejsca, w których mozesz faks odbierać), tylko podpis musi byc własnoreczny. Wydaje mi się, że musi też tam znajdować się jego numer dowodu.
Just keep trying.
Nanny
Początkujący

Miejscowość: Kraków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Obłożona szlachetnym drewnem kierownica Obłożona szlachetnym drewnem kierownica
    Drewniane kierownice są elementem często spotykanym w najdroższych autach klasy premium. Wykonuje się je zwykle metodą podobną do stosowanej przy produkcji uchwytów parasoli – przez gięcie podłużnych kawałków drewna w odpowiednio ...

• Re: Pełnomocnictwo

28 Mar 2010, 20:04

A jeszcze mam takie pytanie. Jakbym teraz zrobił badania na stacji diagnostycznej i usunął kratkę, to do urzędu mogę podejść, jak będzie ojciec, czyli za miesiąc? Czy jest jakaś sztywna data do której muszę zgłosić to w wydziale komunikacji?
    Spieszy mi się dlatego, że nie mam kratki i trochę boję sie tak jeździć, a z papierem stwierdzającym demontaż i homologację na osobowy już by było chyba lepiej, w razie kontroli?
    Bo kratki to mi sie już raczej nie opłaci kupować.
    Iwan
    Iwan
    Początkujący

28 Mar 2010, 20:10

Iwan napisał(a): Jakbym teraz zrobił badania na stacji diagnostycznej i usunął kratkę

Oczywiście ze teraz mozesz to zrobić..Na zgłoszenie się do WK i wymianę DR/jestem
    pewny ze DR Ci wymienią-zmiana rodzaju poj./ ma 30 dni od dnia wykonania tych
    zmian w pojezdzie.Musisz wtedy jezdzić razem z zaświadczeniem wydanym na SKP
    Iwan napisał(a): a z papierem stwierdzającym demontaż i homologację na osobowy już by było chyba lepiej, w razie kontroli?

Na pewno tak...
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP

• Warto przeczytać
    • Master Truck