Peugeot 106 1.5D czy Vectra A + LPG ?

13 Lip 2011, 15:34

Witam , we wrześniu planuję zakup jednego z w/w auta . Pojazd będzie mi służył przede wszystkim do dojazdów do pracy oraz na studia do Poznania ( 120 km w jedną stronę ) . Za 106'stką przemawia oszczędność , czytając opinię w internecie , właściciele zachwycają te silniki niskim spalaniem ( 4-5 l ON ) czy też ocynkowaną karoserią , jednak są też minusy tj. tylna belka , słabe wygłuszenie . Jeśli chodzi o Vectrę to przemawia za nią komfort w miarę oszczędność ale brak ocynkowanej blachy trochę mnie od tego modelu odciąga . Również sam fakt instalacji LPG a co za tym idzie , wyższe koszta przy eksploatacji tej instalacji odciągają mnie od tego modelu . Nie miałem okazji ani jednym ani drugim autem jeździć tak więc kieruję się czystą teorią wyczytaną na forach internetowych . Jednakże , że do planowanego zakupu nie pozostało wiele czasu , chciałbym was prosić o poradę , być może ktoś wie co nieco na temat któregoś z tych aut i mógłby mi pomóc przy wyborze . ;) Pozdrawiam
pasiu1517
Nowicjusz
 
Posty: 3

13 Lip 2011, 16:15

ja bym wziął peugeota,diesel naprawdę dobrej jakosci,jak już mówiłes mało pali.
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany
 
Posty: 981
Miejscowość: bydgoszcz
Prawo jazdy: 27 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307sw 2.0Hdi 90km2002r
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

13 Lip 2011, 17:12

Też jestem za Peugeotem,fakt są tam problemy z tylną belką ale może akurat trafisz na takiego który ma to juz zrobione.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka?
    Przygotowałem dla Was instrukcję według której można samemu wyczyścić przednie lampy i halogeny wewnątrz razem z odbłyśnikami. Nie jest to trudne zadanie trzeba jednak uważać żeby nie uszkodzić lampy podczas rozbierania, ...