Peugeot 106 - zgrzyty po przekręceniu kluczyka

20 Lis 2013, 11:11

Witam,

Ok. 2 mies temu usłyszałem zgrzyty w kabinie(podczas jazdy). Było to chwilowe i bardzo sporadyczne, wracało czasem po tygodniu, dwóch. Jednak teraz gdy zrobiło się zimniej, objawy te wróciły i przeciągają się - już po przekręceniu kluczyka i odpaleniu auta - całość ustąpiła po paru minutach i sporadycznie odzywała się jeszcze później w trakcie jazdy.
udało mi się to dziś nagrać

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Poczytałem trochę w Internecie - czy to bendix rozrusznika? Czy mogę tak jeździć czy ryzykuję pogorszeniem sprawy i uszkodzeniem?

Jako że to leciwe auto chciałbym naprawy ograniczyć do minimum, mogę prosić o wskazówki jak tę naprawę zlecić najtaniej? Nie chciałbym też się po prostu dać oszukać, a na autach się nie znam. Czy części kupić samemu?
rafffixx
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Peugeot 106
Silnik: 1.0 44km
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992
  • 20 Lis 2013, 20:05

    Pali ci styki kolego, to zwarcie instalacji tak robi. Kabli masz na wierzchu pełno poszefcowanych.
    krikus
    fs...VIP
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 2694
    Zdjęcia: 125
    Auto: Opel Vectra C 1.8

    20 Lis 2013, 21:00

    O tym w sumie nie pomyślałem. Pewnie większa wilgoć przyczynia się do powstawania tych dźwięków? Wystarczy te kable potraktować taśmą izolacyjną czy lepiej to dać do elektryka? W sensie czy może mi się coś popalić na amen? Wcześniej w aucie parę bezpieczników było wywalonych, wydaje mi się że po ich zrobieniu pojawiły się te zgrzyty.
    rafffixx
    Nowicjusz
     
    Posty: 10
    Auto: Peugeot 106
    Silnik: 1.0 44km
    Paliwo: Benzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1992

    22 Lis 2013, 19:03

    rafffixx napisał(a): Wystarczy te kable potraktować taśmą izolacyjną czy lepiej to dać do elektryka
    Jak widzisz masz poszefcowane taśmą i co? i na nic się to nie nadaje. Bierz i jedź z tym do elektromechanika niech zrobi z tym porządek.
    krikus
    fs...VIP
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 2694
    Zdjęcia: 125
    Auto: Opel Vectra C 1.8

    24 Lis 2013, 12:38

    Ja także przychylam się do tej opinii,czym prędzej do elektryka samochodowego i niech po prostu naprawi,sama taśma może tylko na chwile oddalić ten problem,ale na pewno nie tak zupełnie na stałe.
    Laserwash
    Początkujący
     
    Posty: 162
    Auto: M3