Peugeot 206 1,9 D 99' Czarny olej głośny silnik

28 Maj 2013, 17:56

Witam, przymierzam się do kupna peugeota 206 1999r silnik to 1,9 Disel po wstępnych oględiznach i przejażdżce samochód wygląda OK żadnych luzów, stuków w zawieszeniu ani w kierownicy, w silniku koleś wymieniał pompe i coś tam roibł nie dawno. Facet jest mechanikiem przez co mam dystans do auta bo ma je od pół roku a sprzedaje jak mówi bo za dużo aut a żona woli jeździć meganką (pierwszej generacji dziwne ze nie woli peugota).

1.Silnik chodzi głośno, wcześniej miałem passata B5 1,9 TDI i chodził dużo ciszej. Ten silnik chodzi tak samo nawet może głośniej niż 2,5 TD Od opla frontery (terenówka mojego ojca którym jechaliśmy z 1997r). Facet twierdzi ze przy zwykłych silnikach silnikach to normalne że tka sobie klekoczą głośno (silnik był zimny ledwo co rozgrzany, pojeździliśmy ok 5 min)

2.Olej facet w silniku i filtry wymieniał 19 stycznia 2013 roku a teraz jak sprawdzałem jego stan to ten olej jest mocno czarny, wyglaa jak zużyty ale facet twierdzi ze w dislowskich silnikach to normalne ze wymienia sie olej i juz po parudziesięciu kilometrach jazdy robi sie czarny to prawda ?
Hobik
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Ostrów Wlkp

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Bernd Rosemeyer - legenda sportów motorowych
    Przed 75 laty zginął Bernd Rosemeyer, jeden z najlepszych kierowców wyścigowych w całej historii sportów motorowych. 28 stycznia 1938 roku, niespełna 28-letni kierowca poniósł śmierć w wypadku, do którego ...