Peugeot 307. Jaki silnik ?

05 Lut 2013, 19:50

Witam serdecznie wszystkich na forum .

Jestem świeżo upieczonym mężem :D . Ja poruszam się autem Fordem fiestą 1,2 96r. , żona Oplem Astrą F 97r. 1,4 motor .Moje auto PB a żony PB+LPG .

Myślimy nad zakupem auta do 15 tysięcy . Bardzo podoba nam się auto Peugeot 307 kombi, tylko kurczaki nie wiem jaki motor jest najlepszy (tzn wybrać mniejsze zło ) . Słyszałem ze silniki 1,6 HDi FAP nie są najlepsze . A no i co z tą końcówka z serii.

Chciałbym podyskutować na ten temat ze znawcami i użytkownikami. Chyba ze ktoś może poleci coś lepszego do tej ceny , dość duże auto potrzeba ale bez przesady oczywiście .

Peugeot to wersja pierwsza .
Ostatnio edytowany przez marcinhek, 06 Lut 2013, 08:44, edytowano w sumie 1 raz
marcinhek
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Ford Fiesta
Silnik: 1,2 16v
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

05 Lut 2013, 20:24

Temat 307ki ogarnąłem bo też podoba się :) najbezpieczniejszy jest silnik 1.6 benzynowy.
Jedyne problemy stanowią cewki sagem, a tak to luz. Silnik dobry do LPG.
Jak diesel to 2.0 HDI wersja 90KM. Jednak ja osobiście wole benzynke.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

05 Lut 2013, 20:43

To samo słyszę ze te 90 KM w ON nie są złe . Nie miałem diesla i tak z dystansem podchodzę do nie go . Ale chciałbym spróbować użytkować diesla . Chociaż boje się kosztów , chociaż wszędzie są koszty , nawet jak auto w PB to też mogą się pojawić koszty.
Ale za to słyszałem ze są o wiele wytrzymalsze niż PB .

Powiem obrazu ze młody człowiek ze mnie . I zasięgam języka gdzie się da .
marcinhek
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Ford Fiesta
Silnik: 1,2 16v
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

06 Lut 2013, 09:18

hmmm mam dość dziwne pytanie . Bo raczej sam powinienem ocenić . No ale ....
Jeżeli ktoś miał możliwość jechania autem w PB 1.6 oraz 2.0 90KM ON to które autko jest dynamiczniejsze . Nie rozchodzi mi się oto aby licznik się przekręcał, tylko jak to się mów aby autko płynęło po drodze a nie żeby jakoś mu brakowało czegoś ....
marcinhek
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Ford Fiesta
Silnik: 1,2 16v
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

06 Lut 2013, 20:10

Jak sie obawiasz ze bedzie czegos brakować to wez benzyne 2.0 a nie 1.6 :)
1.6 to taki silnik na styk bez szaleństw jechac jedzie i nie ma kaprysów. Nawet moze sie obejsc bez lpg bo spalanie jeszcze do ogarnięcia.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

06 Lut 2013, 20:14

No może źle wyraziłem swoje myśli w słowach pisanych .
Pasjonatem kucyków nie jestem . Po prostu chcę jechać w miarę płynnie i tyle . Trochę auto wazy i chciałbym jechać po prostu .
marcinhek
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Ford Fiesta
Silnik: 1,2 16v
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nissan Micra 0,9 IG-T o mocy 90 KM
    Nissan Micra to samochód napędzany przez turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 0,9 litra i o mocy na poziomie 90 KM. Średnie spalanie w tym przypadku to około 4,8 l/100 km, natomiast z użyciem sytemu Start-Stop ...

07 Lut 2013, 10:38

tak dla sprostowania 1,6hdi 90KM nie posiada FAP, tylko wersja 110KM (wiem bo mój szwagier posiada). W porównaniu do 2,0hdi ma mniejsze spalanie. Od zakupu zrobione jest jakies 25tys km i nie było najmniejszych problemów ale z tego co słyszałem to warto sprawdzić auto od spodu ponieważ często mogą przeciekać pod miską olejową
archi4lo
Początkujący
 
Posty: 130
Miejscowość: PL
Auto: VW Passat B5 FL
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

07 Lut 2013, 19:41

Bardzo cenne informacje . Właśnie staram się wszystkie informacje na temat 307 zebrać w jedność .
marcinhek
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Ford Fiesta
Silnik: 1,2 16v
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

08 Lut 2013, 10:29

A który mniej więcej rok miałby być tej 307-ki? Będzie to wersja już poliftingowa czy jeszcze nie?

Generalnie 2.0 HDI cieszą się dobrą opinią, a wersje starsze 8V nawet bardzo dobrą, choć nie są one demonami mocy. Ja trochę km przejechałem już Fordem z tym silnikiem, tyle że 136 konnym i nic złego nie mogę o tym silniku powiedzieć.

1.6 z kolei jest nowszą konstrukcją, ale wersja 90 nie ma chyba ani filtra ani koła dwumasowego, więc może być to też jakiś plus.

Nie wiem ile waży 307 kombi, ale do normalnej jazdy 100-110 KM wystarczy już w takim samochodzie.

Koszty, koszty... Jak będzie się miało zepsuć to i tak się zepsuje, a czy diesel czy benzyna. Jak ktoś o auto nie dba to później nie ma się co dziwić, że się samochód sypie. To samo tyczy się aut z zagranicy, gdzie po przyjeździe do Polski 300 tys. dzieli się na pół i silniki sypią się przy 150 tys. km.

Moja znajoma kupiła kiedyś Megane II 1.6, bo nie miała przekonania do diesli. Przez pół roku auto więcej stało, jak jeździło, a było bodaj 3-letnie.
Los_Dawidos
Aktywny
 
Posty: 351
Prawo jazdy: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Paliwo: Diesel

11 Lut 2013, 14:11

Witam! :D
Podepnę się pod ten temat bo nie chce mi się nowego zakładać :P
Chodzi mi o wyposażenie 307 a mianowicie co on miał w standardzie (najprostsza wersja).
Czy to prawda że to jeden z najmniej udanych a zarazem najbardziej awaryjnych Peugeotów?
Music is life...
MrLukash
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 95
Miejscowość: Wschód
Auto: Peugeot 206
Silnik: 1.4HDi
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

11 Lut 2013, 15:48

Miały problemy pierwsze roczniki, ale nie było takiej tragedii jak np z Lagunami.
Po lifcie 2005 wzwyż jest juz ok.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Lut 2013, 18:33

A który mniej więcej rok miałby być tej 307-ki? Będzie to wersja już poliftingowa czy jeszcze nie?

To byłby rocznik 2004 . Faktycznie nie napisałem tego wcześniej . Taki rocznik mieści się w budżecie .
Koszty, koszty... Jak będzie się miało zepsuć to i tak się zepsuje, a czy diesel czy benzyna. Jak ktoś o auto nie dba to później nie ma się co dziwić, że się samochód sypie. To samo tyczy się aut z zagranicy, gdzie po przyjeździe do Polski 300 tys. dzieli się na pół i silniki sypią się przy 150 tys. km.

To jest wiadome . O cokolwiek jak się nie dba to psuje się albo niszczeje .

W każdej marce i każdym modelu coś jest nie tak . Nie ma idealnego auta . Kwestia jak się trafi , jak kto dba o samochodzik .
marcinhek
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Ford Fiesta
Silnik: 1,2 16v
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

12 Lut 2013, 13:26

A jak jest wykończeniem w środku lepsze niż w 206 czy raczej podobne twarde plastiki?
Z tego co piszecie powyżej to diesle 90KM (1.6 i 2.0) nie posiadają FAP i mają zwykłe Turbo?
Music is life...
MrLukash
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 95
Miejscowość: Wschód
Auto: Peugeot 206
Silnik: 1.4HDi
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

12 Lut 2013, 13:43

Z tego co piszecie powyżej to diesle 90KM (1.6 i 2.0) nie posiadają FAP i mają zwykłe Turbo?

Z tego co ja wiem to w wersji 2.0 nie ma FAP'a .

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

marcinhek
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Ford Fiesta
Silnik: 1,2 16v
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

12 Lut 2013, 14:29

90KM ponoc maja jednomas stałą geometrie łopatek w turbinie i są bez FAP ale nie jestem pewny czy do konca tak jest w przypadku 1.6. Polecam zajrzec na forum http://forum307.pl/
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004