Peugeot 307cc -Problem z otwieraniem i zamykaniem dachu

02 Wrz 2014, 20:08

Witam,
bedę wdzięczna za wskazówki.
Mam problem z dachem w 307 cc. Dach otwieral sie do pewnego momentu- potem juz nie chciał.Sprawdzalam już olej- okazło sie ze jest go za mało wiec zamówilam 250 mm i dolalam tak żeby bylo poniżej maximum.
Dach otwieral sie bez zarzutu. Dzis próbowalam go otworzyc - nie dośc ze zaciał sie ( na etapie sładanie samej góry) to jeszcze nie chciał sie zamnąc.
Ponownie postanowilam zajrzec do zbiornika oleju i sprawdzić czy zwyczajnie nie ucieka- było tyle ile dolałam (nic nie uciekło).
Mam napewno gdzies nieszczelność bo kiedys olej sie troszke lał z dachu.
W tej chwili sama góra odwiera sie na 5 cm i dalej nie chce dzialać.
elektryk chciał wymienic moduł.....kosztowna zabawa biorąc pod uwage ze nie ma pewności czy to wlasnie to(Sam mechanizm jednak dziala).
Czy macie jakies pomysly- mi juz rece opadaja.
Akumulator jest ok.Jedyne co jeszcze przychodzi mi do głowy to ponowne podpiecie pod komputer - chociaz wczesniej nie pokazywał żadnych błędów.
Proszeeeeee o pomoc:)
Viola83
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: 307cc

03 Wrz 2014, 21:51

Viola83 napisał(a):W tej chwili sama góra odwiera sie na 5 cm i dalej nie chce dzialać.
elektryk chciał wymienic moduł.....kosztowna zabawa biorąc pod uwage ze nie ma pewności czy to wlasnie to(Sam mechanizm jednak dziala).
Czy macie jakies pomysly- mi juz rece opadaja.
Akumulator jest ok.Jedyne co jeszcze przychodzi mi do głowy to ponowne podpiecie pod komputer - chociaz wczesniej nie pokazywał żadnych błędów.
Proszeeeeee o pomoc:)


Elektryk raczej miał rację... No ale raczej, a nie na bank...

Generalnie to nie wiem dlaczego takie zgadywanki stały się normalne... Czytam to w co trzecim temacie - mój mechanik wymienił już to otototototot i to dalej nie trafił. Elektryk nie wie więc zaczynie wymieniać po kolei???

Elektryk samochodowy ma wiedzieć, a nie chcieć... Tym właśnie różni się od klienta że jest elektrykiem samochodowym. Często ludzie przychodzą na forum i pytają: Co jest z moim samochodem bo muszę coś podsunąć mechanikowi??? Doradźcie... Litości to są niby fachowcy??? Coooo??? Pojedź do elektryka który jest elektrykiem :ok:... Z jakiego rejonu jesteś? Może będę mógł Ci kogoś polecić. Albo niech ten Twój elektryk to sprawdzi albo niech zwija budę bo co to za fachowiec który zgaduje???

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Test Volvo V90 2018r. D4 190KM Inscription
    Udostępniono mi, w celu przetestowania, Volvo V90 z 2018 r. Samochód ten był w bogatej wersji wyposażenia Inscription oraz posiadał kilka istotnych dodatków. Atutem był dwulitrowy, czterocylindrowy silnik diesla, ...