Peugeot 406 Coupe do 8000zł - da się? Czy inne?

Peugeot 406 Coupe do 8000zł - da się? Czy inne?

18 Wrz 2016, 00:05

Witajcie,

Po znalezieniu pierwszej pracy, przyszła pora na pierwsze auto (wcześniej jeździłem naszym rodzinnym). Mam na ten cel jakieś 8 tys wliczając opłaty + OC.

Słówko o moich potrzebach. Do pracy chodzę pieszo, więc auto byłoby używane umiarkowanie rzadko/często - ot dojazd do dziewczyny 2 razy w tygodniu + jakiś krótki wypad na weekend parę razy w roku.

Noszę się z zamiarem kupna 406 Coupe. Nie ukrywam, że wpadło mi w oko i nie chce wyjść.

Zdaję sobie sprawę, że naiwnym byłoby szukanie igły wśród 17-letniego auta za 6000zł, niemniej chciałbym wydać te pieniądze jak najlepiej. Potrafię przymknąć oko na jakieś drobnostki typu stłuczka, wymieniony zderzak, etc - są to normalne rzeczy, które nie mają ogromnego wpływu na dalszą eksploatację. Jednak chciałbym uniknąć aut powypadkowych, sklejanych z kilku innych - typowych szrotów. No i zależy mi na niezawodności - na tym, aby auto nie rozpadło się na pierwszym skrzyżowaniu - zakładając, że będzie przeze mnie zadbane.

Czy ktoś mógłby spojrzeć fachowym okiem - na ile możliwości pozwolą - aukcje, które przykuły moją uwagę? Wiem, że Wy potraficie wyłapać różne rzucające się w oczy niuanse na podstawie zdjęć - historie typu wystrzelona poduszka, niedopasowane części etc. - na tym mi najbardziej zależy :)

[link wygasł]
Auto 6 lat w Polsce - sprowadzone z Francji. Przebieg rzekomow wbity w książkę. Było używane jako 3. auto w rodzinie. Sprzedający powiedział, że ostatnio pękła przednia szyba + w najbliższym sezonie będą do wymiany podstawowe części eksploatacyjne (opony, rozrząd etc.) - choć bez problemu przeszło przegląd w sierpniu. OC do końca września. To są powody niskiej ceny. Mam na to wszystko jakieś 2500zł zapasu, więc to dla mnie nie problem.

[link wygasł]
Sytuacja jak powyżej - do wymiany będzie niebawem rozrząd. Auto stało w Polsce podczas gdy poprzedni właściciel mieszkał na Wyspach - stąd niski przebieg, ale sprzedający sam nie daje głowy, czy jest oryginalny.

[link wygasł]
Auto nie jest zarejestrowane w Polsce, ale sprzedający twierdzi, że koszt opłat w sumie to ok 1000zł z ubezpieczeniem. No i auto chyba z komisu (?) - mam jakiś afekt do handlarzy, ale czemu nie...

Jestem świadomy, że na 95% liczniki w powyższych były kręcone, więc nie sugeruję się ich stanem przy przeglądaniu aukcji. Zatem fakt, że wszystkie mają poniżej 200k można uznać za czysty przypadek. Chociaż z drugiej strony takie auta są często używane jako 2. w rodzinie, więc kto wie. Może się miło zaskoczę.

A jeśli nie 406 Coupe, to jakie inne niezawodne auto o znamionach samochodu sportowego moglibyście mi polecić w tym przedziale cenowym?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam serdecznie!
Ostatnio edytowany przez TyskiDaro, 18 Wrz 2016, 12:12, edytowano w sumie 1 raz
TyskiDaro
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tychy
Prawo jazdy od: 10 07 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Eclipse
Silnik: 2.0 141KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: Peugeot 406 Coupe do 8000zł - da się? Czy inne?

18 Wrz 2016, 09:03

Z tym silniczkiem to ze sportu tylko wygląd będzie. Popatrz na japońskie coupe choc ten pug należy do udanych.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy od: 27 02 2003
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW Passat
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi

18 Wrz 2016, 13:05

Tak, wiem. Osiągi to dla mnie sprawa drugorzędna. Jeśli chodzi o silnik, bardziej zależy mi na tym, aby był ekonomiczny.
Czy ktoś jeszcze mógłby rzucić okiem na powyższe aukcje?
TyskiDaro
Nowicjusz
Awatar użytkownika

18 Wrz 2016, 14:11

Sprowadzonego odpuść. Dwa pozostałe możesz nie są bardzo złe, ale oglądając zwróć szczególną uwagę na przody, coś mi podpowiada, że były malowane.
Invi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 04 03 1924
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: volvo_s60
Silnik: 2.5T
Typ: Sedan/Limuzyna

19 Wrz 2016, 19:24

Ponieważ mieszkam w miarę blisko, sprawdziłem tego niebieskiego sprowadzonego z Holandii. Byłem, widziałem pomierzyłem - od spodu, od góry, od środka.

Z zalet:
a) Silnik - chodzi płynnie, równo, odpala na dotyk. Z wydechu nie dymiło nic oprócz pary wodnej. W zasadzie w samej pracy silnika nie było nic, czego można byłoby się uczepić.
b) Zawieszenie - dobre, spokojnie pośmigałby jeszcze sporo na nim. W końcu niejeżdżone po Polsce ;)
c) Blacharka - delikatna warstwa szpachli i lakieru w jednym punkcie na lewym boku za drzwiami. Bok musiał być odrobinę obdarty. Maski i zderzaka nie sprawdzałem, bo to widać ze zdjęć, że był mniej lub bardziej klupnięty, ale bez wpływu na eksploatację. Dach, słupki - oprócz ptasich odchodów :P - bez ingerencji. Generalnie stan blacharki jak na okoliczności (wiek/cena/handlarz) uważam za zaletę - biorąc pod uwagę, że szukam auta na najbliższe 2 lata. Raczej nie dłużej.

Z wad:
a) Mały wyciek oleju na Simmeringu (?) w skrzyni biegów.
b) Delikatny wyciek oleju na półosi - choć może źródłem tego i powyższego wycieku jest jedno miejsce, bo były umiejscowione bardzo blisko, a ciężko było mi się dopatrzeć. Chociaż kolory obu olejów wydawały się być różne.
c) Delikatny wyciek oleju z niezidentyfikowanego miejsca w silniku po lewej stronie. Jeden dolot z kolektora był lekko ubrudzony i jakaś wiązka pod nim na samym dole - pewnie prowadząca do rozrusznika (?).
Warto tutaj dodać, że wszystkie te wycieki nie były duże. Ot zawilgocone miejsca - bez kapania czy lania się.
d) Sprzęgło niebawem będzie do wymiany - tarcza albo docisk późno łapie.

Coś, co przykuło moją uwagę we wnętrzu - odklejona tapicerka z boków. Ta szmata praktycznie trzymała się tylko na krawędziach. W środku jakby klej puścił. To normalne w tych modelach czy świadczy o zajechaniu/zawilgoceniu?

Ktoś się orientuje, ile wynosiłyby w przybliżeniu koszty powyższych napraw (nie licząc tapicerki)? Zastanawiam się, bo po zainwestowaniu tej kwoty, auto mogłoby spokojnie posłużyć jeszcze przez spory czas i przejechać dużo kilometrów.
Generalnie, pamiętając o tym, że auto kosztuje 6000-7000zł, zrobiło na mnie dobre wrażenie (głównie silnik).

Pozdrawiam :)
TyskiDaro
Nowicjusz
Awatar użytkownika

20 Wrz 2016, 02:59

Ja bym Pininfarinę odpuścił.... Mechanicznie niby to samo co zwykła 406 ale jest dramat z częściami zewnętrznymi. Koledze w zeszłym roku kolo najechał na tył to kufa dramat. 4 miechy szukanie zderzaka, klapy, lampy i ceny jak za Maybacha. :o
GorącyMarian
Początkujący

Auto: C5X7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Obserwacja drogi - wzrok, koncentracja, analiza Obserwacja drogi - wzrok, koncentracja, analiza
    Ile by się nie mówiło o bezpieczeństwie, zawsze w rozmowach pojawia się temat obserwacji drogi. W całym procesie obserwacji kluczowe są trzy elementy. Pierwszym jest obszar, który skanujemy wzrokiem. Powinien ...
    Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy? Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy?
    Jak dotrzeć z punktu A do punktu B zużywając jak najmniej paliwa i podróżując możliwie jak najwygodniej? TotalCarScore.com sugeruje skorzystanie ze stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF, który niedawno został ...

• Re: Peugeot 406 Coupe do 8000zł - da się? Czy inne?

23 Wrz 2016, 13:57

Po dogadaniu ceny byłem gotowy kupić to auto, bo było naprawdę w dobrym stanie. Pojechałem tam drugi raz celem zakupu tego auta. Ale wróciłem bez niego.

Gość zaczął kręcić nosem, kiedy chciałem umowę na niego, natomiast cena za fakturę - którą mi obiecał bezproblemowo w poniedziałek - to...... +1000zł. Opcją "darmową" była fikcyjna umowa na jakiegoś fikcyjnego niemca/holendra ("Co to za różnica, Panie?! Przecież oni i tak tego nie sprawdzają"). Ponadto na dowodzie rejestracyjnym nie było żadnego imienia i nazwiska. Podziękowałem.

Mało tego, przychodzę do domu, przeglądam sobie oferty sprzed miesiąca, a tam taka perełka, podobna do niedoszłej mojej:

otomoto.pl/oferta/peugeot-406-dobra-cena...amiany-ID6ylUBn.html
    Te same opony i felgi, radio, brelok do klucza, ta sama przetarta kierownica, ta sama miejscowość, podobny zdawkowy opis. Ale to na pewno czysty przypadek, wszak REJESTRACJE SĄ Z INNEGO KRAJU.
    TyskiDaro
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

23 Wrz 2016, 14:06

Szkoda że prawie nikt w podobnej sytuacji nie prosi o interwencję policji, a później pretensje że tylu nieuczciwych handlarzy. Ale jak ma być inaczej skoro każdy przymyka na to oko :/
    MadLoneWolf
    Nowicjusz

Auto: Nie mam

23 Wrz 2016, 15:39

A co udowodni? Nic nie udowodni. Przyjadą to powie, że nie jego i on nic nie sprzedaje. Jak nagrasz to Ci sprawę wytoczy za to, że nagrałeś bez jego zgody i ugra więcej niż Ty próbując udowodnić, że chciał zrobić coś co prawnie nie doszło do skutku. Bez "TVN" i armii prawników do tematu nawet nie podchodź, bo Ci pół życia zmarnują. Taki piękny kraj.
    GorącyMarian
    Początkujący

Auto: C5X7

• Warto przeczytać
    • Z ulicy na tor - Poznań
      Dodge Brothers typ SIX, 1928 rok, bok
      Fiat coupe
      Silnik Brabus 6.3 biturbo